Co si vzít s sebou do Egypta

Než si s sebou na dovolenou do Egypta finálně zabalíte kufr, není od věci si projít seznam některých specifických věcí, které vám pobyt v Egyptě usnadní či zpříjemní.

Egypt: pobyty na 8 dní s All Inclusive za 7 883 Kč

Pominu většinu standardních věcí, který si každý na dovolenou k moři tak jako tak vždy bere a zaměřím se zejména na to, co konkrétně se hodí mít s sebou v Egyptě.

Doporučuji seznam projít každému. Nechť se každý sám přesvědčí, že to jsou věci, které se mu skutečně hodit budou.

Seznam toho, co s sebou do Egypta, vychází nejen z mých vlastních zkušeností z této země, ale i ze zkušeností ostatních a z charakteru jednotlivých hotelů i pláží.

Co na sebe

Kšiltovka, klobouk nebo jakákoliv jiná pokrývka hlavy je nezbytnost. Počasí v Egyptě je po převážnou část roku horké a paprsky jsou ostré, i v zimě! Vhodný je i nějaký větší šátek (právě na hlavu) – ať už na pláži, ale hlavně při nejrůznějších výletech do pouště vás bude chránit nejenom před sluníčkem, ale i před pískem.

Některé hotely v Egyptě, zejména ty kvalitnější z nich, vyžadují určitý dresscode v době večeří. Moje zkušenost je taková, že to nikdo nehlídá, a i proto to řada lidí nedodržuje. Zkrátka zde v tomto směru obvykle nepanují tak striktní pravidla jako v hotelech na Kanárských ostrovech, kde vás často bez vhodného oblečení do jídelny večer nepustí. Na druhou stranu váš hotel to může mít jinak. Není proto od věci, aby si pánové přibalili kalhoty a košili.

Doklady a peníze

Do Egypta si sebou musíte vzít cestovní pas. Občanka nestačí. Včas si zkontrolujte, že váš pas má dostatečnou dobu platnosti. V době příletu do Egypta musí mít platnost minimálně dalších 6 měsíců.

Do země vás nepustí ani bez víza. Vízum do Egypta si můžete sice zařídit online předem, vyjde to však dráž. Doporučuji vše vyřídit po příletu do Egypta. Vízum koupíte po příletu na letišti. Pozor, platí se hotově, kartou to platit nelze. Jedno vízum stojí 25 amerických dolarů. Je vhodné mít těchto 25 USD s sebou, a to přesně, vložit je do pasu a ten dát úředníkovi. Nemáte-li přesně 25 USD, nevadí, vrátí vám, vrátí vám však v egyptských librách, nikoliv dolarech.

Krom platební karty s sebou mějte i hotovost, nejen na nákupy suvenýrů, ale zejména na příležitostný bakšiš. Je jedno, zda s sebou budete mít eura či dolary. Dolary jsou o něco lepší, už jenom proto, že jimi budete platit za víza, ale nepohrdnou ani eury. V zásadě tedy na volbě mezi eury a dolary nezáleží. Jedete-li do Egypta s cestovkou, tak směňovat egyptské libry není vůbec potřeba.

Co vzít s sebou do Egypta

Věci na pláž

Osušky nejsou potřeba, dostanete je. Mnohem víc oceníte boty do vody, zejména v Marsa Alam, kde se na mnohých místech vstupuje přes korálové podloží. V takových místech to jde na boso velmi obtížně. Alternativně některý z hotelů v Marsa Alam s písečným vstupem, kde to jde i bez bot bez problému.

Mezi věci, které byste neměli zapomenout vzít s sebou do Egypta, patří i šnorchlovací výbava. Postačí jednoduchá maska se šnorchlem. Kdo má či na ně má místo, nechť přibalí i ploutve. Kdo nemá či se mu to do kufru zkrátka nevejde, může si to půjčit v potápěčských centrech na plážích.

Elektronika

Adaptér do zásuvek není potřeba (viz zásuvky v Egyptě), ale co se hodí je mít s sebou buď prodlužovačku (kvůli často nešikovně rozmístěným zásuvkám po pokoji) nebo alespoň nějakou rozdvojku.

Těm, kteří nevlastní dual SIM telefon, doporučuji vzít s sebou do Egypta jeden telefon navíc, do kterého budete moci vložit zdejší datovou SIM kartu. Samozřejmě jenom v případě, že se rozhodnete internet v Egyptě řešit právě zakoupením místní SIM karty. Nemáte-li dual SIM telefon či telefon náhradní, vždycky můžete vyndat českou SIMku nebo si přibalit mobilní modem, do kterého je možné kartu vložit.

Někteří berou také buď ponorný vařič či malou varnou konvici. Ale standardně na hotelových pokojích konvice bývají, takže toto dle mého názoru není třeba.

Léky a podobné…

Základní léky i základní lékárnička jsou jasné. Nesmí chybět rozhodně léky na průjem, byť ty v ČR běžně k dostání na případný průjem v Egyptě moc nezabírají. Na místě lze sehnat Antinal a to bu´d v tabletové formě nebo ve formě sirupu, který je určený pro děti.

Opalovací krém s vysokým faktorem ochrany je rovněž zřejmý.

Vezměte si sebou i repelent a ideálně i raid proti komárům do zásuvky. Komáři jsou nevyzpytatelní. Jejich výskyt záleží na období i na konkrétních hotelech. Někde nepotkáte ani jednoho, v jiném resortu vám dovolenou pěkně znepříjemní. Budete-li s nimi zápasit, doporučuji zajít na recepci hotelu a požádat je, zda vám pokoj nevystříkají. Běžně se to dělá, a proti komárům to celkem zabírá.

Toliko k těm nejdůležitějším věcem, které by měl každý zvážit, zda je do Egypta vzít. Většina z nich nezabírá mnoho místa a na dovolené v Egyptě se může hodit.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   2
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
  • Odpovědět

    Dobrý den, letíme prvně do Egypta na Sinajský poloostrov a vůbec nevím zdali si mohu do kufru zabalit krém na opalování a věci na mytí a toaletní vodu normálně do neprůhledné tašky, nebo jestli musí být i v kufru litrová průhledná taška a vše tekuté do 100ml, moc Vám děkuji.

    • Odpovědět

      Dobrý den Veroniko, v kufru (v odbaveném zavazadle) tyto věci bez problému můžete převážet. Omezení 100 ml platí pro příruční zavazadla.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Shoni Bay, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-62%): pobyt u zátoky s krásnými korály za 7 690 Kč

Hotel Blue Sea Puerto Resort, Tenerife

Tenerife (na 8 dní): All Inclusive dovolená za 11 990 Kč

Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.