Kam na dovolenou do Egypta

Egyptské pobřeží skýtá řada krásných míst. Je však dost dlouhé, a proto otázka toho, kam na dovolenou do Egypta, je celkem na místě. Každý region má své specifikum, které jinde chybí. Zatímco na jihu Egypta jsou až na některé výjimky skutečně perfektní podmínky na šnorchlování, v severnějších oblastech je podmořský život o dost chudší.

Kam tedy jet do Egypta?

Je lepší Hurghada nebo Marsa Alam? Na dotazy tohoto typu není kvůli výše uvedenému zcela jednoznačná odpověď. I proto podobné prosby často slýchám i od lidí, kteří na dovolené v Egyptě již někdy byli.

Nechte si poradit. V rámci tohoto článku odpovím na to nejpodstatnější. Pro lepší orientaci uvádím následující rozcestník.

Kam mám jet:

Za šnorchlováním | Za pěknými plážemi | S dětmi

 

Uvedu nejen tipy na jednotlivé regiony a jejich stručné recenze, ale i přímo tipy na konkrétní místa a hotely. Některé resorty zmíním v článku, na jiné vás odkáži. Egypt znám a nemám problém vám poradit. Vaše individuální dotazy prosím směřujte do diskuze dole pod textem. Odpovídám většinou do 24 hodin 🙂

Tipy na dovolenou: Akční zájezdy do Egypta se slevou 40%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 29 246 Kč na jedné osobě

Kam do Egypta za šnorchlováním

Kdo má rád potápění, nechť vybírá ze dvou lokalit: Sharm el Sheikh nebo Marsa Alam.

Korálové útesy se vyjma některých zálivů, které jsou písečné, táhnou prakticky kolem celého pobřeží Sharm el Sheikhu. Vstupy do vody jsou u nich typicky přes krátká, nanejvýš pár desítek metrů dlouhá mola, popřípadě se dá chodit přímo ze břehu. Dlouhá mola tu jsou pouze v severní části Sharm el Sheikhu, tzv. Nabq, kde mají klidně i 700 metrů. Nejlepší šnorchlování je v části Ra’s Nasrani, což je velmi blízko letiště. Útes je nejpestřejší u hotelů Sharm Resort, Coral Beach resort Montazah a Coral Sea Sensatori.

Zobrazit Ra’s Nasrani na mapě

Aktuálně oblíbenější destinací je ale Marsa Alam.

Kam na dovolenou do Egypta

Marsa Alam nabízí perfektní podmínky na potápění prakticky po celé délce svého pobřeží. Kdo chce jet do Egypta šnorchlovat, bude tady spokojen. Přitom až tolik nezáleží na tom, jaké konkrétní místo zvolíte. Někde je potřeba po molech chodit k útesům, jinde jsou pěkné laguny nebo pohodlné a vesměs písečné vstupy do zálivů. Je to např:

Obecně platí, že čím jižněji jste, tím lepší šnorchlování zažijete. Dle mého názoru vůbec nejlepší je lokalita Shams Alam a přilehlý záliv u stejnojmenného Shams Alam Resortu.

Zobrazit Shams Alam na mapě

Je to sice už trochu dál od letiště v Marsa Alam, ale vyplatí se to.

Kde jsou písečné pláže

Ačkoliv jsou písečné pláže v Egyptě skoro všude, v tomto slova smyslu mám na mysli nejen písečnou pláž, ale i písečný, a tím pádem bezproblémový vstup do vody. Se splněním obou těchto podmínek má mnoho egyptských lokalit problém.

Ještě problematičtější je pak kombinace písečného vstupu a dobrého potápění. To je něco, na co se celkem logicky ptá většina lidí. Již dříve jsem proto sepsal seznam těchto míst, viz hotely s písečným vstupem a perfektním šnorchlováním, ve kterém pevně věřím najdete tu správnou inspiraci.

Kdo šnorchlování nepožaduje, ale rád by jen pěkné přírodní pláže, nechť zvolí oblast Soma Bay u Safagy, vhodné jsou např. hotely:

 • Imperial Shams Abu Soma
 • Shams Safaga Resort
 • Carribean World Resort Soma Bay
 • nebo luxusnější Sentido Palm Royale Soma Bay

Variantou je i dovolená v Hurghadě, kde jsou písečné vstupy víceméně u všech hotelů. V souvislosti s Hurghadou však upozorňuji na to, že pobřeží u mnohých resortů je uměle upravené, někdy dokonce uměle vytvarované do různých zálivů a lagun, což je něco, co nemusí každému vyhovovat. Proto je potřeba při výběru toho, kam na dovolenou v Egyptě, mít tohle na paměti, popřípadě si předem ověřit, jak to s pobřežím u daného hotelu v Hurghadě ve skutečnosti je.

Kam s dětmi do Egypta

S malým dítětem cestu příliš nedoporučuji, jednak z důvodu relativně vysokých teplot, které tu panují, ale zejména z důvodu ne úplně krátké doby letu do Egypta. Cesta trvá přes 4 hodiny a navíc sem většina leteckých linek míří v noci.

Pokud jedete s dětmi do Egypta, ratolesti určitě ocení písečnou pláž a alespoň nějaké tobogány v areálu hotelu. Proto neuděláte chybu, když zvolíte Abu Dabbab Beach Resort. Hotel, který byl dříve známý jako Malikia Beach Resort, navíc leží u vyhlášeného místa na šnorchlování.

Zobrazit Abu Dabbab Beach Resort na mapě

Jestliže je pro vás přítomnost akvaparku či pár tobogánů v resortu podmínkou, mrkněte se na tento seznam hotelů s tobogány. Mimo těch, které v něm uvádím, stojí za to i Amarina Abu Soma Resort nebo poměrně kvalitní a dobře, blízko letiště v Marsa Alam umístěný Sunrise Marina Resort Port Ghalib. Ten patří k mým preferovaným volbám a byť jako jeden z mála neleží přímo u pláže, pláž má písečnou a s pěknými korály hned vedle ní.

Kam do Egypta? Třeba do hotelu Sunrise Marina Port Ghalib Resort

Ať už chcete šnorchlovat nebo máte kterákoliv jiná kritéria, tak věřím, že nyní máte jasnou, a když ne jasnou, tak alespoň lepší představu toho, kam na dovolenou do Egypta jet. Nejste-li stále rozhodnuti, nechte si poradit. Následující diskuze tu je pro vás.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   10
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, prosím o pár tipů na hotely v Egyptě. Chtěli bychom jet přes velikonoční svátky. Jde nám o dobrý vstup do vody…bez znatelného odlivu, trochu možnost šnorchlu z pláže. Hotel na lepší úrovni, ale ne zas moc drahý. Možná kousek od nějaké promenády na večerní procházky. Pěkný resort se zahradou, něco jako v Palm Beach. Loni jsme byli v Palm Beach, prostředí a moře pěkné, útulné, jídlo…lehce přijatelné. Malikii, Hilton a Prima live Makadi jsme již projeli, ale vracet se tam nechceme. Pročítám tu vaše postřehy, ale jsem už v koncích. Prosím o váš tip. Děkuji moc Petra

  • Odpovědět

   Dobrý den Petro, dívala jste se už na hotel Brayka Bay Resort? Kvalitativně je srovnatelný či o něco lepší než Malikia, je sice u úzkého zálivu, ale s písečným vstupem do vody. Kolem zálivu je promenáda/cesta. Pokud byste chtěla něco kvalitnějšího, nabízí se hotel Jaz Solaya (kousek od letiště v Marse) u zálivu Coraya, viz moje recenze hotelu Solaya – od hotelu je písečný vstup, byť dost pozvolný, šnorchl i tady dobrý, i zde je promenáda kolem vody (lepší a delší, než v případě Brayky).

   Mrkněte a uvidíte. U Makadi Bay pod Hurghadou by vám pak mohl vyhovovat Sunrise Royal Makadi – opět s písečným vstupem, dobrý hotel, ale samotná zahrada ne až tak bujná a bohatá jako u výše zmíněných resortů nebo jako u Fantazie resortu na jihu Marsy. Fantazia je také velmi fajn resort, byť koupání tu je spíš možné v lagunách.

 • Odpovědět

  Dobrý den, moc děkuji za odpověď a mám na vás ještě jeden malý dotaz.Jak je to s počasím na tom konci března? Teplota moře,dá se v pohodě koupat? Jde mi hlavně o děti,aby na ně nebyla moc chladná voda. A tak celkově jestli mate zkusenost v tomto období. Dekuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Veroniko, na konci března bývá standardně v Marse již dost teplo, běžně se nejvyšší denní teploty pohybují okolo 30°C. Moře je chladnějším, s tím je potřeba počítat, má obvykle 23°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den,mohla bych Vás poprosit o pár tipů na hotely s dětmi do Egypta? Chtěli by jsme na velikonoční svátky. Děti 14, 3 a 1,5 roku.Potrebujeme dobrý vstup do vody…možnost šnorchlování. A vyžití pro děti s tobogány a skluzavkami…tatínek by rád i dobré jídlo .Moc děkuji za tipy.

  • Odpovědět

   Dobrý den Veroniko, rozumím vašim požadavkům, doporučuji vám se podívat na Malikii (hotel s tobogány u zálivu Abu Dabbab – super vstup do moře z pláže a velmi dobré šnorchlování), dále například Royal Brayka (též s tobogány, přímo od něho vstup do moře po písku není, ale je možné využívat část pláže u sousedního hotelu). Nebo, pokud byste preferovali raději nějaký kvalitnější hotel, pak bych volil resort Jaz Solaya (dobré jídlo, dobrý pozvolný vstup pro děti z pláže a především celý velký akvapark hned za hotelem, který můžete jako hosté hotelu kdykoliv zdarma využívat).

 • Odpovědět

  Dobrý den, rádi bychom s dětmi 2 a 5 vyrazili na podzim do Egypta. Děti jsou otuzilci, rady se koupou, nějakou skluzavkou, tobogán jistě ocení, ale podmínkou není. Máte pro nás nějaký tip? Předem Dekuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano, pravděpodobně vaším požadavkem bude kvůli dětem i písečný vstup do moře, viďte. Vhodný kandidátem by pro vás mohl být hotel Carribean World Soma Bay, který v oblasti Soma Bay asi 50 km jižně od Hurghady nebo o něco kvalitnější resort Sunrise Makadi i zálivu Makadi Bay. Oba disponují tobogány, oba mají dobrou pláž s pozvolným písečným vstupem.

 • Odpovědět

  Dobrý den,chtěla bych poradit ohledně dovolené přes Vánoce v Egyptě. Už jsem si načetla,že Mars Alam bude asi dobrá volba. Jen si nejsem jistá,v kterém hotelu ( letíme s dětmi 6 a 9 let) jsou vyhřívané bazény?Mam trochu obavu,že děti nebudou chtít kvůli teplotě vody do moře. Samozřejmě bychom chtěli resort, který je blízko letiště a má dobrý přístup do moře. Můžete mi poradit prosím?Moc děkuji za odpověď.M.Kroupová

  • Odpovědět

   Dobrý den Markéto, pardon, že reaguji až dnes. Ano, Marsa Alm na konci prosince je dobrá volba. Teplota vody v prosinci v Marsa Alam standardně činí 24°C (nyní mluvím právě o konci prosince), takže koupat se lze. Vyhřívané bazény v tomto období již také typicky bývají. Velmi blízko k letišti je hotel Jaz Solaya (má pozvolný vstup do moře – byť upozorňuji, že je hodně pozvolný, zároveň disponuje celkem velkým akvaparkem, který je možné využívat bezplatně). Často rodiny s dětmi volí hotel Malikia u zálivu Abu Dabbab (už o kousek dál od letiště, ale nic hrozného). Nebo pakliže preferujete kvalitní hotel, pak se nabízí Iberotel Costa Mares (také blízko letiště, s pěknou pláží s dobrým vstupem do vody, patří ale k těm dražším resortům). Alternativně lze volit i jeden z dua hotelů Brayka Bay nebo Royal Brayka.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Hotel Krabi Tipa Resort, Krabi, Thajsko

Thajsko (-62%): exotika s pobytem na 9 dní za 17 990 Kč

Hotel Royal Brayka, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-59%): 8 dní u zálivu s TOP pláží i korály za 8 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.