Kam na dovolenou do Egypta

Egyptské pobřeží skýtá řada krásných míst. Je však dost dlouhé, a proto otázka toho, kam na dovolenou do Egypta, je celkem na místě. Každý region má své specifikum, které jinde chybí. Zatímco na jihu Egypta jsou až na některé výjimky skutečně perfektní podmínky na šnorchlování, v severnějších oblastech je podmořský život o dost chudší.

Kam tedy jet do Egypta?

Je lepší Hurghada nebo Marsa Alam? Na dotazy tohoto typu není kvůli výše uvedenému zcela jednoznačná odpověď. I proto podobné prosby často slýchám i od lidí, kteří na dovolené v Egyptě již někdy byli.

Nechte si poradit. V rámci tohoto článku odpovím na to nejpodstatnější. Pro lepší orientaci uvádím následující rozcestník.

Kam mám jet:

Za šnorchlováním | Za pěknými plážemi | S dětmi

 

Uvedu nejen tipy na jednotlivé regiony a jejich stručné recenze, ale i přímo tipy na konkrétní místa a hotely. Některé resorty zmíním v článku, na jiné vás odkáži. Egypt znám a nemám problém vám poradit. Vaše individuální dotazy prosím směřujte do diskuze dole pod textem. Odpovídám většinou do 24 hodin 🙂

Tipy na dovolenou: Akční zájezdy do Egypta se slevou 40%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 29 246 Kč na jedné osobě

Kam do Egypta za šnorchlováním

Kdo má rád potápění, nechť vybírá ze dvou lokalit: Sharm el Sheikh nebo Marsa Alam.

Korálové útesy se vyjma některých zálivů, které jsou písečné, táhnou prakticky kolem celého pobřeží Sharm el Sheikhu. Vstupy do vody jsou u nich typicky přes krátká, nanejvýš pár desítek metrů dlouhá mola, popřípadě se dá chodit přímo ze břehu. Dlouhá mola tu jsou pouze v severní části Sharm el Sheikhu, tzv. Nabq, kde mají klidně i 700 metrů. Nejlepší šnorchlování je v části Ra’s Nasrani, což je velmi blízko letiště. Útes je nejpestřejší u hotelů Sharm Resort, Coral Beach resort Montazah a Coral Sea Sensatori.

Zobrazit Ra’s Nasrani na mapě

Aktuálně oblíbenější destinací je ale Marsa Alam.

Kam na dovolenou do Egypta

Marsa Alam nabízí perfektní podmínky na potápění prakticky po celé délce svého pobřeží. Kdo chce jet do Egypta šnorchlovat, bude tady spokojen. Přitom až tolik nezáleží na tom, jaké konkrétní místo zvolíte. Někde je potřeba po molech chodit k útesům, jinde jsou pěkné laguny nebo pohodlné a vesměs písečné vstupy do zálivů. Je to např:

Obecně platí, že čím jižněji jste, tím lepší šnorchlování zažijete. Dle mého názoru vůbec nejlepší je lokalita Shams Alam a přilehlý záliv u stejnojmenného Shams Alam Resortu.

Zobrazit Shams Alam na mapě

Je to sice už trochu dál od letiště v Marsa Alam, ale vyplatí se to.

Kde jsou písečné pláže

Ačkoliv jsou písečné pláže v Egyptě skoro všude, v tomto slova smyslu mám na mysli nejen písečnou pláž, ale i písečný, a tím pádem bezproblémový vstup do vody. Se splněním obou těchto podmínek má mnoho egyptských lokalit problém.

Ještě problematičtější je pak kombinace písečného vstupu a dobrého potápění. To je něco, na co se celkem logicky ptá většina lidí. Již dříve jsem proto sepsal seznam těchto míst, viz hotely s písečným vstupem a perfektním šnorchlováním, ve kterém pevně věřím najdete tu správnou inspiraci.

Kdo šnorchlování nepožaduje, ale rád by jen pěkné přírodní pláže, nechť zvolí oblast Soma Bay u Safagy, vhodné jsou např. hotely:

  • Imperial Shams Abu Soma
  • Shams Safaga Resort
  • Carribean World Resort Soma Bay
  • nebo luxusnější Sentido Palm Royale Soma Bay

Variantou je i dovolená v Hurghadě, kde jsou písečné vstupy víceméně u všech hotelů. V souvislosti s Hurghadou však upozorňuji na to, že pobřeží u mnohých resortů je uměle upravené, někdy dokonce uměle vytvarované do různých zálivů a lagun, což je něco, co nemusí každému vyhovovat. Proto je potřeba při výběru toho, kam na dovolenou v Egyptě, mít tohle na paměti, popřípadě si předem ověřit, jak to s pobřežím u daného hotelu v Hurghadě ve skutečnosti je.

Kam s dětmi do Egypta

S malým dítětem cestu příliš nedoporučuji, jednak z důvodu relativně vysokých teplot, které tu panují, ale zejména z důvodu ne úplně krátké doby letu do Egypta. Cesta trvá přes 4 hodiny a navíc sem většina leteckých linek míří v noci.

Pokud jedete s dětmi do Egypta, ratolesti určitě ocení písečnou pláž a alespoň nějaké tobogány v areálu hotelu. Proto neuděláte chybu, když zvolíte Abu Dabbab Beach Resort. Hotel, který byl dříve známý jako Malikia Beach Resort, navíc leží u vyhlášeného místa na šnorchlování.

Zobrazit Abu Dabbab Beach Resort na mapě

Jestliže je pro vás přítomnost akvaparku či pár tobogánů v resortu podmínkou, mrkněte se na tento seznam hotelů s tobogány. Mimo těch, které v něm uvádím, stojí za to i Amarina Abu Soma Resort nebo poměrně kvalitní a dobře, blízko letiště v Marsa Alam umístěný Sunrise Marina Resort Port Ghalib. Ten patří k mým preferovaným volbám a byť jako jeden z mála neleží přímo u pláže, pláž má písečnou a s pěknými korály hned vedle ní.

Kam do Egypta? Třeba do hotelu Sunrise Marina Port Ghalib Resort

Ať už chcete šnorchlovat nebo máte kterákoliv jiná kritéria, tak věřím, že nyní máte jasnou, a když ne jasnou, tak alespoň lepší představu toho, kam na dovolenou do Egypta jet. Nejste-li stále rozhodnuti, nechte si poradit. Následující diskuze tu je pro vás.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Aladdin Beach Resort, Hurghada, Egypt

Egypt (-56%): All Inclusive dovolená v Hurghadě levně za 7 290 Kč

Hotel Evita Bay, Rhodos, Řecko

Řecko, Rhodos: All Inclusive dovolená na 8 dní za 8 356 Kč

Hotel Pensee Beach Resort, Marsa Alam, Egypt

Egypt (-55%): týdenní All Inclusive s perfektním šnorchlováním za 6 790 Kč

Egypt, Marsa Alam, Royal Tulip Beach Resort

Egypt (-40%): 8 denní All Inclusive s akvaparkem a korálem za 10 890 Kč

Hotel Salammbo, Yasmine Hammamet, Tunisko

Tunisko (-53%): All Inclusive dovolená ve 4* hotelu za 7 290 Kč

Hotel Perla, Slunečné pobřeží, Bulharsko

Bulharsko (-47%): dovolená Slunečné pobřeží levně, polopenze za 9 990 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.