Egypt: Dovolená 2022

Láká vás Egypt? Právem! Pokud ne, tak věnujte minutku následujícím řádkům. Změníte na dovolenou v Egyptě názor!

Mnoho turistů do Egypta jezdí opakovaně a několikrát do roka. Proč to dělají?

Egypt je okouzlující severoafrická země. Je to region plný kontrastů. Je to oblast, ve kterém se mísí bohatá historie se současnou kulturou, ve kterém se prolíná nehostinná poušť s úrodnou a civilizovanou oblastí kolem řeky Nilu, a která vyniká svým nádherným pobřežím kolem Středozemního, ale především kolem Rudého moře.

Tipy na dovolenou: Akční zájezdy do Egypta se slevou 40%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 29 246 Kč na jedné osobě

Tradiční letoviska

Hurghada i jižněji položená oblast Marsa Alam, to jsou krásné a vyhlášené oblasti, ve kterých tráví svoji dovolenou turisté z celé Evropy. Tyto letoviska vynikají nádherným pobřežím, pěknými hotely a relativně dobrým spojením z ČR – 4 hodinová doba letu do Egypta se dá vydržet a kvůli odpočinku u Rudého moře rozhodně stojí za to!

Krásné pláže a pobřeží

Nekonečné egyptské pobřeží je nejhezčí právě u Hurghady a Marsa Alam! Nejčastější jsou písečné pláže s bělavým pískem.

Nádherné jsou i pobřežní vody. Ty jsou ideální na potápění, jsou totiž plné korálů a pestrobarevných rybek. Vše díky relativně mělkému a teplému Rudému moři (přečtěte si více o teplotě moře v Egyptě).

Komfortní hotely

Každý ocení zázemí pěkných a pohodlných hotelů. Většina z nich leží hned na pobřeží.

Přesto důrazně doporučuji si před rezervací VŽDY najít a přečíst recenze!!

Celoročně teplé počasí

Egypt je nejbližší destinace, do které se za odpočinkem k moři jezdí celoročně!

Pozor na vedro!!

V létě je tu opravdu velké teple, teploty vzduchu přes den šplhají ke 40°C  >>> počasí v Egyptě je v tomto ohledu srovnatelné s počasím v Dubaji.

V zimě (prosinec, leden) pak teploty většinou nepřekračují 25°C.

Jak do Egypta co nejlevněji?

Rezervujte zájezdy na poslední chvíli. Dovolená v Egyptě na last minute je dostupná prakticky celý rok. V rámci last minute zájezdů počítejte, že ty nejlevnější zájezdy seženete za následující ceny:

 • Polopenze / 8 dní >>> od 9 000 Kč / osoba
 • All Inclusive / 8 dní >>> od 10 000 Kč / osoba

Egypt a jeho přednosti

Je to zejména celoroční dostupnost zájezdů, které se dají sehnat levně i v hlavní letní sezóně. Jsou to písečné pláže s podmořskými korály. A v neposlední řadě teplé počasí a záruka jasné oblohy! Ať už vyrazíte kdykoliv, tak vaše dovolená v Egyptě bude slunečná. To Egypt garantuje.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   195
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Zdravím Vás, Lukáši,
  děkuji za cenné rady ohledně hotelu Shams Alam. Dovolená byla parádní, hl. šnorchlování, kamkoliv se vydáte-korál. Nejkrásnější jsou ty směrem na sever k vedl. hotelu. Bohužel změna-vydali jsme se pěšky ke Gongorii, ale kousek před molem nás zastavila hotelová stráž s tím, že na molo nesmíme a když jsme se anglicky ptali, kudy se máme mimo molo dostat na druhou stranu útesu-nic, ani slovo anglicky. To nás hodně zklamalo :(. Další den jsme od Shamsu šnorchlovali proti proudu (trochu makačka i bez větru a větších vln) téměř k molu Gorgonie, dá se… Co nás překvapilo, bylo počasí, to jsme ještě v Egyptě nezažili (první polovina srpna), 2 dny jako v prádelně, zatažená obloha celý den, dva dny polojasno. Personál hotelu super, díky covidu poloobsazený hotel, pláž…. užili jsme si to.
  Příště bychom zase rádi po letech do Sharmu. Můžete nám, Lukáši, poradit hotel s nejhezčím šnorchlováním (byli jsme v Dreams Vacations). Děkujeme, mějte se hezky. V.

  • Odpovědět

   Dobrý den Veroniko,
   díky, že se ozýváte! Jsem rád, že se vám tam líbilo a jsem trochu překvapený z toho, že vás k molu Gorgonie nepustili. Děkuji vám v tomto směru za update 🙂 Co se týče Sharm el-sheikhu, neznám ho sice tak dobře jako Marsa Alam, každopádně nejlepší šnorchlování je tam prakticky přímo u letiště. V lokalitě známé jako Ras Nasrani. Takže za mě bych doporučil některý z hotelů v této oblasti, to znamená cokoliv mezi Sunrise Remal Beach a Coral Sea Sensatori, popřípadě lze vybírat i z hotelů v oblasti Sharks Bay, která je hned vedle (např. Siva Sharm Resort a další hotely v okolí).

 • Odpovědět

  Moc Vám děkuji, vybírala jsem hlavně kvůli šnorchlování, tak snad budou hoši spokojení :), datovou SIM budu řešit přes Vás, už jsem Vám psala email. Přeji Vám hezký den a ještě jednou moc děkuji za rady

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla bych Vám za prvé napsat, že tyto stránky jsou super, dočte se člověk spoustu informací. Chtěla bych se Vás zeptat na názor na hotel Malikia Marsa Alam, neudělala jsem nějakou chybu při výběru :), na co si máme dát pozor, SIM budu řešit přes Vás to už vím. Chtěla bych taky poprosit když máme all inclusive, kolik USD dolarů asi máme vyměnit? Nebo EUR? Neplánujeme nějaké extra nákupy, jen třeba nějaký výlet 4kolky asi chlapi 🙂 Moc děkuji za odpověď

  • Odpovědět

   Dobrý den Gabrielo, ne, Malikia rozhodně není chyba. Chyba by to byla maximálně pro někoho, kdo hledá skutečnou kvalitu, né-li luxus, ale jinak mi věřte, že je resort skutečně bez problému. Ano, je větší a je zároveň již trochu starší, na některých místech areálu to je znát, někdy i v pokojích (nesvítí lampička, nefunguje fén, apod.), ale jsou to spíše výjimečné případy. Ovšem stávají se. Stravování naprosto bez problému, bazény rovněž a velkým plus je samozřejmě pláž Abu Dabbab, která je v Marsa Alam vyhlášená. Internet tu není, resp. je, ale drahý, to ale není ani tak chyba Malikie, ale spíše chyba Egypta jako celku, zkrátka připojení v hotelech tu obecně ještě nebývá standardem. Co se týká peněz, tak člověk, který má All Inclusive se bez dalších výdajů téměř obejde. Výlet na čtyřkolkách na jednoho vychází plus mínus na 25 EUR, samozřejmě v závislosti na tom, jak dlouhý to výlet je. Nějakou rezervu v hotovosti mít v Egyptě ale doporučuji, nikdy nevíte, pár nižších set eur v hotovosti se neztratí.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  chystáme se do Egypta a máme jen staré tlačítkové telefony. Ušetříme za volání pokud si v Egyptě zakoupíme jejich SIM kartu ? Posledně nás volání do Čech přišlo na tisíce. Děkujeme za radu a odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Karle, záleží, jak moc hodláte telefonovat (předpokládám, že se bavíme o klasickém volání, ne o volání přes internet). Jsem schopen zařídit SIM kartu s předplacenými zahraničními minutami – každých 20 minut vychází cca na 10 eur. Nepíšu to, kvůli tomu, abych vám kartu nabídl, byť ji pro vás samozřejmě zařídím rád, spíš to píšu kvůli tomu, abyste měl představu, jak se ty reálné ceny pohybují a dokázal to porovnat s vaší poslední zkušeností.

 • Odpovědět

  Dobry den vsem DOPORUCUJI a to myslim vazne zarozeni int.karty Lukasem.Super.komu nikace po priletu do Marsam Alam pan s cedulo jmenem predal kartu vse bylo v naprostem poradku.Lukasi jeste jednou moc dekuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Gigi, díky moc! Vzhledem k tomu, že aktuálně jste v Egyptě, samozřejmě platí, že kdyby byl s kartou jakýkoliv problém, nebojte se ozvat (číslo i Whatsapp na mě máte), vyřešíme to. Připojuji odkaz na váš původní, 3 dny starý komentář. Děkuji a hezkou dovolenou!

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,omlouvám se za pozdější komentář k pobytu v Egyptě. Předání SIM karty na letišti bylo na 1.
  Ubytovaná jsem byla v Malikii – Marsa Alam. Hotel zastaralý, ale vše bylo plně funkční, úklid fungoval na 1, neměla jsem žádný problém. Jídlo určitě neodpovídalo hotelu s 5*, ale vybrat si musel každý, všeho byl dostatek. Moře úžasné. Animační program a animátoři příšernost. Celkově nádherné počasí a úžasné moře. Resort vhodný pro děti, téměř žádní místní turisté, za to mnoho
  našich. Egypské vizum doporučuji koupit až na letišti. Jana

  • Odpovědět

   Moc děkuji za váš komentář i za recenzi Malikie. Jsem rád, že vám tam líbilo 🙂

 • Odpovědět

  Dobry den,chtěla bych Vás poprosit o radu a výběr. Dostali jsme od cestovky návrh na Fantazia resort,Royal brayka beach a na Brayka bay. Nevíme co si vybrat, nemáme žádnou zkušenost. Rádi bychom piscitou pláž s pozvolným vstupem do moře, vlny a hlavně bohatý podmořský život, kde by bylo možné vidět dugongy i želvy. Pokud možno na jednom místě. Předem Vám velice děkuji za odpověď a řadu.

  • Odpovědět

   Dobrý den Veroniko, vzhledem k tomu, že u Fantazie příliš vlny nejsou (rozbíjí se o korály opodál) a že zde je sice korálů dost, ale šance na želvy a jiné podobné živočichy je dost nízká, doporučil bych jeden z dua hotelů Brayka Bay a Royal Brayka. Vstup do moře po písčité pláži je lepší od hotelu Brayka Bay, na druhou stranu na tuto část pláže můžete chodit i z druhého hotelu. Perutýni, želvy nebo třeba Murény se zde vyskytují. Na dugonga musíte mít velké štěstí, nejen tady, ale i kdykoliv jinde.

 • Odpovědět

  Prosím váš názor na hotel Hotel Aqua Joy Resort By Sunrise moc děkuju,mějte se hezky.

  • Odpovědět

   Dobrý den Líbo, tomuto hotelu bych vytkl tři věci:
   1. pláž – umělá úzká zátoka mezi dvěma moly, na pláži hodně slunečníků těsně vedle sebe, moře takové plytké, bez života, na druhou stranu
   2. tobogány – omezená dobu jejich provozu – 10 až 12 a 14 až 16 h
   3. řada hotelů v Hurghadě, jež disponuje tobogány, je hodně oblíbená mezi místními, Aqua Joy Resort není žádnou výjimkou, v létě a v době egyptských prázdnin tu tak bývá hodně Arabů – je to jiná kultura a je tak potřeba počítat s tím, že se jinak chovají.
   Tedy, pokud zvolíte nějaký podzimní termín a pokud vám nevadí umělé pobřeží, pak klidně ano, v opačném případě bych raději volil něco jiného.

 • Odpovědět

  Krásný den Lukáši,

  moc děkuji za perfektní články o Egyptě všeho druhu – od tipů až po informace o počasí a teplotě vody po celý rok. Pro člověka, který v Egyptě nikdy nebyl a potřebuje si zjistit co nejvíce věcí, je tohle dokonalá stránka 🙂

  Chtěla bych se zeptat na Vaše osobní tipy, kam vyrazit k moři. Rádi bychom jeli v říjnu, což podle zdejších informací vypadá jako ideální volba z hlediska teploty vzduchu i moře.

  Ráda bych vybrala hotel v blízkosti pláže, kde je pozvolný vstup do moře bez mola (případně pozvolný vstup + molo). Ale především hledám oblasti, kde by se dalo vyblbnout ve vlnách – kde není voda úplně klidná. Nemyslím obrovské vlny, které by zapříčinily červenou vlajku a zákaz vstupu do vody, ale zase ne žádné mini vlnky, které ani necítíte, jestli mi rozumíte 😀 Něco, kde si dospělý člověk stoupne po ramena do vody a pak se tam nechá vozit po vlnách, nebo do nich skákat.

  Nevím, jak je to s čistotou egyptského moře, ale pokud je voda čirá, tak je to samozřejmě největší ideálka! Moc Vám děkuji za případnou odpověď a doporučení konkrétních letovisek a oblastí, kde omrknout nabídku hotelů. Mějte se moc pěkně.

  • Odpovědět

   Dobrý den Evo,

   děkuji za váš komentář 🙂 Jsem rád, že jste tu našla přínosné informace.

   Budu upřímný, z hlediska vln (a vašeho s tím souvisejícího požadavku) není Egypt zrovna ta nejlepší volba. V Marsa Alam se na většině míst rozbíjí o korálové bariéry a v zálivech typu Coraya Bay, Abu Dabbab, Brayka, apod. je hladina většinou klidná. V Hurghadě sice korálů moc není, ale přesto i z důvodu často uměle upraveného pobřeží ani zde větší vlny nečekejte. Nabízí se oblast mezi Hurghadou a Marsa Alam, Safaga, tu popravdě tolik neznám, ale tam mám za to, že hladina bývá (většinou) klidná pouze s minimálními vlnami. Trváte-li na Egyptu, budete muset pravděpodobně z tohoto požadavku slevit.

   Jinak ano, říjen v Egyptě je teplotně bezproblémový – lepší je volit druhou polovinu měsíce, kdy mnohdy nepříjemná letní vedra již začínají výrazně ustupovat.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak je to s placením víza v Egyptě? Pokud jej budu kupovat na letišti, musím platit v USD nebo berou i Euro?
  Děkuji

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši. Chtěli bychom letos do Egypta a nedaří se nám vybrat hotel. Preferujeme hotel s pozvolným vstupem i s molem, krásným šnorchlováním a kvalitním a pestrým jídlem (ryby i mořské plody by byly fajn), hotel, kde „nechcíp pes“ a je vždy o zábavu postaráno, případně i s nočním životem, diskotékou? Dá se takový v Egyptě najít? Předběžně vybrány tyto: Fort Arabesque, Sunrice Royal Makadi Bay, v Hurghadě pak Sentido Mamlouk a Marsa Alam -Coraya Jaz Lamaya, Hilton Nubian, Brayka Bay.. Dokážete nám některý z nich doporučit, který by splňoval naše náročné podmínky? Děkuji za Vaše rady a zkušenosti, které nám předáváte.

  • Odpovědět

   Dobrý den Lenko,

   dle mého názoru nejlépe vaše požadavky splňuje Jaz Lamaya Resort – kvalitní hotel s dobrou stravou (byť bez mořských plodů), molo přímo před hotel, písečná pláž (se vstupem do moře z pláže) v pěší vzdálenosti od hotelu, animační programy. Kombinace mola s pláží nabízí i oba hotely u zálivu Brayka (hotel Brayka Bay a Brayka Beach resort), ale tady nečekejte tak pestrou stravu. Nebo v Marsa Alam ještě Three Corners Fayrouz Plaza (dobré ryby, ale rovněž bez mořských plodů) – vstupy do moře převážně z mola, ale lze i z pláže, popřípadě lze popojít do nedalekého zálivu Marsa Mubarak, kde je přístup do moře z pláže bez problémový.

   Co se týká hotelu v Hurghadě, které zmiňujete – z hlediska šnorchlování i kvality bych doporučil Fort Arabesque – tady typicky mořské plody nechybí. Má velmi pěknou pláž (asi vůbec nejlepší v celém Makadi Bay) a korál je v moři dostupný (kousek od pláže), chybí molo, ale vzhledem k tomu, že lze chodit do moře bez problému z pláže, to moc nevadí.

 • Odpovědět

  Děkuji za cenné informace. Určitě se ozveme, tedy pokud „vše klapne“. Mějte se pěkně. V.

 • Odpovědět

  Zdravím Vás, Lukáši, ještě jednou!
  Tak jsme si objednali zájezd do Marsa Alam- hotel Shams Alam. Volili jsme tento hotel, poněvadž preferujeme klid a jelikož jsem učitelka, tak ač mám děti moc ráda, preferuji dovolenou bez nich, což by se nám zde mohlo podařit, který „blázen“ by s dětmi jel takovou dálku z letiště, že?:-D
  Chtěla bych Vás moc poprosit, zda byste nám nemohl popsat, jakou máte s tímto hotelem zkušenost, s ubytováním (ano, na pokoji trávíme-pokud nás nepřepadnou jisté problémy;-)pouze noc a ráno, ale přece jen i komfort ubytování a klid-např. ne u kuchyně apod. k celk. dojmu patří) a hlavně s radami ohledně šnorchlování, kvůli kterému sem letíme. Jen pro Vaši informovanost, navštívili jsme již Hurghadu ( tam už ne!), Sham el Sheikh- hotel Dreams Vacation-úžasné prostředí, několikrát Marsa Alam- Penséé, Three Corners Fayrouz , Auroru (úchvatná zátoka, ale pouze její levá strana, vpravo se turistům podařilo úspěšně korál zničit:-((, navštívili jsme Abu Dabab. Nevím, zda názvy hotelů píši správně, pokud ne, omluvte mě, prosím. Moc Vám děkuji za jakoukoliv radu-na kterou stranu se dát, jaký pokoj aj cenné rady, které se nedozvím ani v recenzích, protože co se líbí jednomu, to druhý kritizuje. Mějte se moc pěkně, těším se na Vaši odpověď a moc si přeji, abychom letos (srpen) mohli s manželem odletět. Jsme již sátníci a neradi něco odkládáme, člověk nikdy neví….. S pozdravem a díky V.Pešáková

  • Odpovědět

   Dobrý den Veroniko,

   Shams Alam je perfektní volba, minimálně pro průměrně náročného turistu a pro šnorchlovací nadšence. V Egyptě nenajdete jiný hotel, u kterého by byly tak zachovalé korály a takový podmořský život, jako je tady. Je to dáno zaprvé jeho odlehlou polohou, ale i velikostí resortu. Působím téměř takovým rodinným dojmem. Nečekejte desítky druhů mas a velké švédské stoly jako v jiných hotelech, výběr je ale v každém případě dostatečný. A je otázka, jak to bude fungovat v srpnu, pravděpodobně vše budou nandavat číšníci tak jako se to děje v jiných aktuálně otevřených egyptských resortech.

   Pokoje za mě prostorné, většina z nich s takovým zajímavým klenutým stropem. Všechny s terasami a výhledem na moře (buď v přízemí nebo v patře). Kvůli výhledu je lepší volit pokoj v patře, budete-li mít tu možnost. Jsou tu dva typy pokojů – standardní (při pohledu z recepce na moře jsou od recepce po pravé straně) a superior (vlevo od recepce). Za mě rozdíly nejsou veliké, velikostně jsou pokoje stejné, superior samozřejmě s trochu lepším vybavením, ale upřímně i standardní pokoje tu jsou bez problému (z mého pohledu).

   Co se týká šnorchlování, jste-li trošku zdatnější, tak doporučuji výlet pěšky k hotelu Gorgonia, tam vlézt do moře a nechat se unášet proudem podél korálu směrem k Shams Alam. Jen je potřeba dát pozor, aby člověk zhruba v jedné třetině cesty nevplul do laguny, která není průchozí. Tedy museli byste se pak trochu vracet.

   Přeji vám, ať vám to vše klapne a budu moc rád, pokud pak sdělíte své dojmy. Klidně takto komentářem. Mějte se fajn 🙂

 • Odpovědět

  Děkuji za odpovědi a doporučení.Podle recenzí a polohy v centru bych se chtěl ještě zeptat na váš názor na hotely Desert Rose Resort a Arabia Azur Resort?Je možné si na místě zajistit českého instruktora potápění a kolik cca stojí celodenní(půldenní) výlet s několika ponorama?Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Dane,

   co se týká hotelů, oba dva jsou kvalitní, jak co se služeb, tak co se stravování týče. Tedy podle mého názoru ani jedním z nich chybu neuděláte. Já osobně bych spíše dal přednost Desert Rose, z mého pohledu o něco lépe vypadající areál a mimo jiné i přítomnost potápěčského centra přímo na pobřeží před hotelem, kde je jeden ponor cca za 400 EGP (cca 540 czk). Zde pak najdete orientační ceny dalších potápěčských služeb v Egyptě. Co se týká nějakého potápění z lodi, se dvěma ponory vychází jednodenní výlet na cca 1500 czk. Upozorňuji, že toto je sumu spíše za celý den, nikoliv za půl den.

 • Odpovědět

  Dobrý den.Máme v plánu letět v říjnu do Hurgady.Prosím o radu který hotel by vyhovoval nasím požadavkum.Písečná plaž a zároveň i koralový útes na šnorchlovani.Případně jen krásnou písečnou pláž,s tim že za šnorchlováním a potápením by jsme dojíždeli.Předpokládam,že z Hurgady,se dojíždět za tímto dá a snad to nebude ani daleko?Ješte by měl hotel poskytovat kvalitní služby a stravovaní!Bylo by příjemné,kdyby hotel v all inclusive poskytoval i džusy a kvalitni nápoje.Moc děkuji za odpověď a za vaše stránky,které určitě pomohy spoustě lidem ve výběru!

  • Odpovědět

   Dobrý den,

   nejlepší podmínky na šnorchlování v Hurghadě jsou v jižní části oblasti zvané Hurghada – Jih. Konkrétně úplně nejlépe hotel Coral Beach Hurghada, popřípadě ten nad ním, čili Hurghada Long Beach Resort.

   Ovšem nejsem si jistý, jestli toto jsou zrovna ty resorty, které vám budou vyhovovat kvalitativně. Doporučil bych proto zvážit oblast Makadi Bay, která je odsud pár kilometrů směrem na jih. Podle mě jednou z nejlepších volbou pro vás bude hotel Fort Arabesque, který splňuje všechno, co píšete. Pláž, korály, kvalitní služby, dobré jídlo, džusy apod. Koukněte na něj. Případně by se v Makadi daly najít i další hotely na podobné úrovni. Ale je pravda, že kombinaci pěkné pláže a blízkého šnorchlování tu má, alespoň dle mého názoru, právě Fort Arabesque tu nejlepší. Na druhou stranu je také pravda, že Arabesque určitě nepatří k těm nejlevnějším, záleží samozřejmě na termínu i částečně na tom, zda se vám podaří využít nějaké last minute nabídky.

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši, nejprve teda smekán nad tím, jak důkladně máte Egypt nastudován:) Už jsem prošmejdila snad všechny články, ale zeptám se taky, protože každý hledá něco jiného. Právě vybírám hotel v Hurghádě – pro pár, klidnější, bezpečný a kvalitní hotel (nepotřebujeme aquaparky pro děti, párty apod.), hezké šnorchlování s pěknou pláží(je mi jasné, že je na to Marsa lepší, ale vzhledem k aktuální situaci a že chceme i výlet do Luxoru to bude Hurghada. A taky se možná zbaběle přiznám, že tam je trochu obava z těch žraloků v Marse, váš článek jsem samozřejmě četla). Něco mám už „vyhlídlého“, ale jsem zvědavá na vaše tipy. Děkuji za odpověd.

  • Odpovědět

   Dobrý den Deniso,

   díky, jsem rád, že jste tu našla pro vás cenné informace 🙂

   Za mě nejlepší šnorchlování v Hurghadě jako takové nabízí pobřeží u hotelu Coral Beach Hurghada. Na rovinu ale říkám, že si nejsem jistý, zda vám bude vyhovovat velikostí (je to dost velký areál) i svoji kvalitou. Alternativně bych doporučil se poohlédnout po hotelech u zálivu Makadi Bay, např. resort Fort Arabesque. Dle mého názoru má ze všech hotelů v Makadi Bay nejlepší pláž. Vstup do vody bezproblémový, po písku a šnorchlování pěkné, přičemž tu je i jistá šance na to vidět želvy, apod.

   Jinak co se týká výletu do Luxoru, máte pravdu, že z Hurghady to tam je blíž, ovšem ten rozdíl není na egyptské poměry zas takový, z Marsa Alam jde o cca půl hodiny času jízdy navíc oproti Hurghadě.

 • Odpovědět

  Dobrý den,děkuji za odpověď.Snad už jen jestli můžete písnout srovnání těchto tří hotelů (Brayka,Malikia,Port Ghalib)co se týče kvality služeb.Jinak ano,loni bylo molo nekonečné.Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Michale,

   za mě je, co se kvality ubytování a služeb týče, pořadí těchto hotelů následující:

   1. Sunrise Marine Resort Port Ghalib
   2. Malikia
   3. Royal Brayka

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  zkouším psát znovu,psal jsem 22.2.20 ale u dotazu je stále že čeká na schválení,
  loni jsme byli s matkou a dcerou v Marse,hotelu RoyalTulip Beach Resort.Hotel výborný,šnorchlování též dobré a pro dceru aquapark také dobrý.Můžete mi prosím poradit kam v Marse popřípadě Sharm el Sheiku s podobnou kombinací?Možnáještě lepší šnorchlování,vstup do vody pro matku a aquaparkem pro dceru(ne jen 2-3 klouzačky).Cenová relace cca 45000.Vím docela vražedná kombinace:-).Děkuji.
  P.S.snad El Malikia nebo Royal Brayka?

  • Odpovědět

   Dobrý večer Michale,

   omlouvám se, musel jsem váš dotaz přehlédnout… pokud jste se nedíval, tak se mrkněte na tento seznam egyptských hotelů s tobogány. V Hurghadě jich je řada, tak jsem tam uvedl jen příklady, ale v Marsa Alam, jich moc není, proto tam zmiňuji v podstatě veškeré možnosti. Co tam ale chybí, je Royal Brayka, kterou správně zmiňujete, a Port Ghalib Resort Marsa Alam. Port Ghalib Resort je kvalitní a bazén s tobogány, který k hotelu patří, je hned vedle resortu, přes silnici. Cenově bývá tento hotel sice dražší, ale kdo ví, třeba se vám podaří najít nějakou zajímavou last minute nabídku.

   Nejlepší podmínky na šnorchlování jsou u El Malikie, viz. záliv Abu Dabbab, ale podmořský život je parádní rovněž jak v zálivu Brayka Bay, tak u pláže náležící Port Ghalib resortu. Všechno to jsou v podstatě takové zálivy, tedy je to trochu něco jiného, než znáte z minulého roku, kdy jste pravděpodobně byly za šnorchlováním nuceni chodit po mole. Ani u jednoho ze zmiňovaných hotelů to není potřeba (Malikia, Port Ghalib resort nebo Royal Brayka), vstup je zde možný hezky z pláže, jen upozorním, že před Royal Brayka je korálová mělčina, je tedy lepší do moře chodit z pláže sousedního hotelu (Brayka Bay).

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, jaký máte názor na hotel v Hurgade na Nubia aqua Beach resort? Děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Ájo,

   tohle je takový normální egyptský průměr, hotel Nubian Aqua Beach resort neurazí ani nějak zvlášť nenadchne. Pokoje jsou průměrné, žádný luxus to není, je vidět, že už něco pamatují. Moře tu je cca 300 metrů hodně mělké, i to je důvod, proč tu lidi na pláž moc nechodí, spíše zůstávají u bazénu. Tedy u pláže se koupat nedá (když je odliv, tak voda zmizí úplně), navíc jsou potřeba boty do vody. Vstup je možný přes jedno ze dvou cca 260 metrů dlouhých mol, které zde jsou. Když to shrnu, tak co se týče moře, tak to tu není žádná sláva – určitě není pro toho, kdo je zvyklý do moře chodit 5 i vícekrát denně.

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši,
  ráda bych během velikonočních svátků jela na čtyři či pět dnů s dítětem do Hurghady k moři, a protože je dítko školou povinné a cestovky nabízí pouze týdenní a delší zájezdy, trochu si dělám starosti s organizací. Váhám mezi hotely Jaz Makadina, Sentido Palm Royale a The Oberoi Beach Resort Sahl Hasheesh: který z nich byste mi doporučil (a proč)? Ubytování si chci zakoupit přes německou cestovku, vychází to ve finále i s jídlem levněji než napřímo s hotelem. A co transfer z letiště? V Káhiře jsem před lety jezdila „sdílenými“ taxíky, v Hurghadě to kdysi fungovalo taky (třeba z konce Village Road do Dahabu), ale to už je nejspíš historie a já očekávám, že vzít si letištního taxíka do Makadi Bay (nebo do dalších lokalit, resp. výše uvedených hotelů) by mohlo být pořádně drahé. Nějaká spolehlivá a bezpečná taxislužba? Pojedu sama se sedmiletým dítětem.
  Děkuji,
  Pavlína

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavlíno,

   záleží, co konkrétně preferujete, především jakou chcete pláž a moře. Kvalitní jsou všechny tři vámi zmíněné hotely. I tak o trochu lepší než ostatní z hlediska kvality služeb je ten poslední The Oberoi Beach Resort Sahl Hasheesh. Na druhou stranu vstup do moře tu není pro děti úplně ideální. Nejlepší pláž, jak z pohledu toho jak vypadá, tak z pohledu vstupu do moře má Sentido Palm Royale. Tady si zase ale moc nezašnorchlujete. Chcete-li kombinaci dobrého vstupu do moře a dostupného šnorchlování (korály jen kousek od břehu), tak volte Jaz Makadinu.

   Samozřejmě ne u všech německých zájezdů, ale u mnohých bývají transfery na hotel a zpět v ceně pobytu. Proč tedy nezvolit nějaký z termínů v rámci kterých budete mít toto k dispozici? … dobré a spolehlivé služby nabízí v Hurghadě např. ABC Taxi (abctaxi.com).

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, hledám pěkný hotel v Sharm El Sheikhu,který má pozvolný vstup do moře a dá se plavat i s pláže bez ohledu na odliv a našel jsem jediný hotel Barcelo Tiran, chtěl jsem se zeptat jestli je vhodný a jestli má v okolí nákupní zónu, aniž by se muselo jet taxíkem a jestli ještě nedoporučil nějaký jiný?Moc děkuji. Jirka

  • Odpovědět

   Dobrý den Jirko,

   Ano, Barcelo Tiran toto splňuje, byť i od něj se musí udělat pár kroků po pláži do míst, kde je vstup možný pěkně po písku. S nákupní zónou to je ale problém, on totiž tento hotel je v podstatě tím nejodlehlejším, je to vlastně poslední resort v oblasti Nabq, za ním už žádné další hotely nejsou. Nejbližší nákupní možnosti (spíš takové pouliční markety a stánky) jsou zhruba 2 km daleko.

   Pokud chcete být více v centru dění, doporučuji záliv Naama Bay. Je tu pozvolný vstup, ale na druhou stranu dost hotelů a dost lidí. Pokud máte rádi klid a blízkost nákupních možností jste schopen oželet, je určitě Barcelo Tiran lepší volbou, a to i z kvalitativního hlediska.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, děkuji moc za odpověď, ohledně sim dám vědět emailem.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  zajímá mě Váš názor na hotel Club Calimera Akassia Swiss resort a zda jsou v okolí vhodné lokality na šnorchlování a potápění? Dále jsem bych Vás požádal , pokud je to ještě možné o kontakt na 5GB sim v Marsa Alam.
  Děkuji Pavel

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavle,

   solidní resort s dobrými službami i prostornými pokoji. V zimě má jeden vyhřívaný bazén. Líbí se mi na něm to, že hosté mají k dispozici akvapark a dokonce 50 metrový plavecký bazén (to je dost výjimečné). Na druhou stranu trochu nevýhodou tu je vstup do moře. Hned u pláže je vyhloubená v korálovém podloží uměla laguna, kde zůstává voda i za odlivu. Za přílivu to je hloubka zhruba 1,5 metru. Má cca 70 ne 20 metrů. I v ní jsou rybky, ale mnohem lepší to je na útesu, ke kterému se dostanete po mole (jsou tu dvě). Z nich vstupujete na volné moře, přímo ke korálu, kde je život hodně pestrý. Na druhou stranu želvy nebo jiné zajímavější živočichy tu většinou neuvidíte. Upozorňuji na to, že někdy z důvodu vln do moře lidi nepouštějí, jindy může být vstup na vlastní nebezpečí.

   Instrukce ohledně SIM karet vám zašlu.

 • Odpovědět

  Moc děkuji za odpověď!

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  po dlouhém hledání toho nejlepšího hotelu přišel přítel s tím, že se obává žraloků, takže hledám úplně od začátku pro klid duše hotely s lagunou, kde je relativně bezpečno. Prosím o Váš názor na tyto hotely: Three Corners Sea Beach Resort, Three Corners Fayrouz Plaza, Royal Tulip Beach, Sentido Oriental Dream, já osobně se těším na super šnorchl, ale zároveň by asi nevadilo i trocha toho vyžití pro děti (9+11). Moc děkuji za odpověď

  • Odpovědět

   Dobré odpoledne Heleno,

   pokud jste nečetla, doporučuji se podívat na tyto informace o žralocích v Egyptě. Podle vašeho uvážení to pak dejte přečíst i příteli 🙂

   Three Corners Fayrouz Plaza ani Three Corners Sea Beach laguny nemají, přímo před těmito hotely jsou mola, po kterých se chodí do moře za útes, tedy na volné moře. Za mě je nejlepší Sentido Oriental Dream, u kterého jsou dvě poměrně velké laguny, ve kterých je pravděpodobnost výskytu žraloků prakticky nulová. Nabízejí dobré podmínky na šnorchlování, plus se zde dá opatrně přelézt útes a zašnorchlovat si i ve volném moře. Koukněte se na moji odpověď na dotaz od Ivy, kde jsme tento hotel také probírali. Toto by byla má volba č. 1.

   Volba č. 2 by byl Royl Tulip Beach resort – má tobogány, má velkou lagunu (byť dost mělkou). Jak tu vypadá pláž a moře jsem popisoval v tomto mém starším tipu na all inclusive dovolenou v Egyptě. Sjeďte tam do spodní části textu, kde jsem se zdejšímu pobřeží v rámci jednoho odstavce věnoval.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat, co si myslíte o koupi zájezdu od německé cestovky, případně jestli nemáte nějaké vlastní zkušenosti. Uvažujeme o koupi přes AIRSTOP, NACESTY nebo přes dovolena.cz, která nabízí zájezdy od německé CK také. Děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Filipe,

   osobní zkušenost s tím sice nemám, ale pokud pro vás němčina není příliš velkou bariérou, nevidím důvod, proč z toho mít obavy. Ostatně s agenturou dovolena.cz okrajově i já sám spolupracuji, vždy bez problému. Navíc velmi často to vychází o poznání levněji než zájezdy od českých cest. kanceláří. Dvojnásobně bych se akorát ujistil, co všechno je v ceně zájezdu, zejména třeba co se týká transferu z letiště na hotel a zpět, popřípadě služeb delegáta.

 • Odpovědět

  Dobry den Lukasi, jedeme s rodinou a nekolika mensimi detmi do hotelu Caribbean world Soma bay, chtela bych se zeptat na vas nazor na tento hotel? Jen nevite nahodou zda patri k hotelu i prilezici Palm de Soma kde je detsky aquapark? Dle fotek vypada ze anoDekuji za odpoved a preji pekny vecer

  • Odpovědět

   Dobrý den Ivet,

   úplně na rovinu, pro děti je Carribean World Soma Bay ideální volbou. Hlavně co se týká pláže (písečná) a pozvolného vstupu do moře (vstup je rovněž písečný). Dno klesá pomalu, takže pro děti perfektní, plavat se dá bez problému o bójek, které jsou asi 50 metrů od břehu. Ubytování, byť už nepatří ke zbrusu novým, je pěkné, pokoje jsou prostorné. Jsou vybavené standardně, potěší přítomnost varné konvice. Jinak tobogány pro děti jsou přímo v tomto hotelu, ostatně, pokud se podíváte na tento pohled na hotel, tak tam ty tobogány vidět jsou (před hotelem, hned za pláží).

 • Odpovědět

  Dobry den.Prosim,je mozno vzit na dovolenou do Egypta psa? Chivavu…

  • Odpovědět

   Dobrý den,

   je to dost komplikované a upřímně řečeno nevím, jestli tuto možnost české cestovky umějí zařídit. Doporučuji se s dotazem obrátit přímo na některou z nich. Já vám v tomto neumím jednoznačně odpovědět.

 • Odpovědět

  dobrý den, váhám mezi hotely Mercure a Prima Life Makadi, upřednostním plavání a písečný vstup do vody a dále hloubku, samozřejě kvalitu hotelu, děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Aleno,

   písečné pláže i vstupy jsou u obou těchto hotelů, ale u Prima Life Makadi je i řada korálů (tedy do vody se sice dá v pohodě jít bez bot po písku, ale je potřeba trochu koukat, kam šlapete). Tohle u Mercure není, tam je jen písek. Vstup do moře normální, žádné extrémní mělko, je tu taková příjemná, podle mě uměle vytvarovaná zátoka. Hotel Mercure osobně doporučuji i z hlediska kvality služeb a prostředí. Tedy, pokud nešnorchlujete, upřednostněte Mercure, pokud šnorchlujete, je určitě lepší volit Prima Life Makadi.

 • Odpovědět

  Prosím o radu, kam do Egypta se vydat, jsme starší pár, uvažujeme o listopadu, mysleli jsme Marsa Alam kvůli teplejšímu moři, ale čteme, že je zde silný vítr v této době a velké vlny.Co byste nám doporučil ohl. moře a počasí? najít si 5* hotel už není problém, jedná se spíš o vhodné místo. Děkuji za rady.

  • Odpovědět

   Dobrý den Ireno,

   ono to s tím větrem není tak horké, to se nebojte, viz. podrobné informace o počasí v Egyptě v listopadu. Pokud vám jde o bohatý podmořský život, pak určitě volte Marsa Alam. Pokud šnorchlování není prioritou (což z vašeho dotazu tak nějak předpokládám), tak doporučuji oblast Sahl Hasheesh (většinou tu jsou dlouhé písečné pláže a vstup do moře tak akorát pozvolný) nebo Makadi Bay. Kdyžtak pište.

 • Odpovědět

  Dobry den,plánujeme první dovolenou v cizině vůbec, volba padla na egypt, polovina dubna,2 dospělí a 2 dospívající slečny 12,14,padl nám do oka resort Amarina abu doma,myslíte,že je to dobrá volba,jaké v této době počasí a moře, bezpečnost a hlavně možnost výletu a aktivit/pyramidy, delfinarium a co by jste doporučoval zvolit a navštívit moc děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den,

   hotel Amarina Abu Soma je pěkný, nový, čistý resort. Pokoje má pěkné, je na nich zkrátka vidět, že jsou nové. V tomto ohledu nelze nic vytknout. Pláž písečná, s celkem dost pozvolným vstupem do vody, nečekejte žádnou hloubku, všude ve vyhrazeném prostoru na koupání v pohodě dospělí člověk stačí. Bohužel podmořský život je zde prakticky nulový, takže v tomto ohledu hotel nemá co nabídnout. Tedy za nějakým šnorchlováním je nutné si zaplatit lodní výlet. Pokud oželíte šnorchlování, které je obecně pro Egypt ovšem dost typické, viz. článek o potápění v Egyptě, tak mohu tento hotel doporučit.

   Ještě podotýkám, že resort není v Hurghadě, nýbrž asi 50 km jižně od ní u Safagy. V Safaze jako takové nic moc není, takže její návštěvu nedoporučuji, ani z hlediska bezpečnosti to zde není úplně ideální. Ale resort bezpečný je, leží mimo město, v pásu asi 7 hotelů u pobřeží, takže zde je bezpečnost v pořádku.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, děkuji za odpověď. Šlo mi zejména o to,zda ubytování není nějak ošklivé. Potěšil jste mě tím,že je blízko k vidění korál. Vaše znalosti jsou úžasné a pro nás velmi užitečné. Moc děkuji. Dana

  • Odpovědět

   nemáte zač. Je to starší hotel, s tím souvisí i fakt, že pokoje by samozřejmě mohli být lépe vybavené. Ale na druhou stranu si myslím, že průměrně náročnému hostovi to plně stačí. Úklid denně. Užijte si to 🙂

 • Odpovědět

  Prosím, máte nějaké informace o hotelu Bella Vista v Hurghade?

  • Odpovědět

   Dobrý den Dano,

   zajímá vás něco konkrétního? … Bella Vista je takový menší hotel, v žádném případě to není žádný rozlehlý areál, spíš naopak, vše tu jest dost nahňácané na sebe. Na druhou stranu je ale hotel přímo v Hurghadě, takže večer máte kam jít. Na ulici před hotelem různé restaurace, o po dál supermarket apod. Pláž má hotel písečnou, ale malou, tedy je zde prakticky lehátko na lehátku, což může někomu vadit. Vstup do vody je písečný, odliv zde není prakticky znát a dokonce (na rozdíl od většiny hotelů v Hurghadě) tu je kousek od pláže korál.

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši,
  plánuji s rodinou dovolenou teď v listopadu či prosinci v Marsa Alam.
  Strávil jsem hodiny výběrem hotelu a moc se mi zalíbil Three Corners Fayrouz Plaza. Jsme dva dospelí a dve deti 14 let. Tento hotel patří mezi ty dražší, jedná se o kvalitní hotel s kvalitními službami? Má wifi atd..?
  V recenzích není vše, proto prosím o Váš názor!
  Děkuji za kvalifikovanou odpověď a zdravím! Vašek Bek

  • Odpovědět

   Dobrý den Vašku,

   Three Corners Fayrouz Plaza je kvalitní hotel. Doporučit ho můžu. Já bych si tady představoval sice o něco lépe vypadající (rozumějte nověji vybavené) pokoje.Jsou v pořádku, čisté a denně uklízené, solidně vybavené, ale v podobně kvalitním hotelu mám vyšší nároky. Na druhou stranu je potřeba říct, že sem zase tolik čechů nejezdí, rozhodně tu je víc Němců, což samo o sobě svědčí, že kvalitativně je tento hotel v pořádku. Ohledně internetu a zdejšího wifi se podívejte na tento můj komentář ze září, který se týkal právě hotelu Three Corners Fayrouz Plaza.

   Co se týče pláže, asi jste o ní získal již dobrou představu z recenzí. Písečná, prostorná, v pořádku. Vstup jednak z mola (celkem 3 vstupy z mola, ten nejvzdálenější tu je asi 250 metrů od břehu přímo nad korálovým útesem). Jinak z pláže u mola se do moře chodit moc nedá, to lze lépe z druhé pláže, u které je písečný vstup a mořská tráva, kde lze často vidět řadu želv. Podstatnou výhodou tohoto hotelu je jeho blízkost k zátoce Marsa Mubarak, kde dojdete za 15 minut pěšky a v ní je šnorchlování parádní.

 • Odpovědět

  Dobrý večer, mám dotaz. Chystáme se v létě do Egypta. Prosím o radu, kterou oblast zvolit jako nejlepší. Jsme dva dospělí, syn 15let a dcera 4roky. Požadavky: dojezd blízko z letiště, vyžití jak pro syna, tak dceru. Šnorchlování, možná výlet lodí, delfinárium, čtyřkolky…. Pyramidy aj.to ne. Moc děkuji. Letíme poprvé.

  • Odpovědět

   Dobrý den Veroniko,

   dle vašich požadavků bych doporučil, abyste se zaměřila na oblast na jih od Hurghady, tzv. Hurghada jih, tím konkrétně myslím hotely v Sahl Hasheesh nebo hned pod tím u zálivu Makadi Bay.

   Případně lze i Marsa Alam a vybrat něco blízko u letiště. Třeba u Coraya Bay, např. některý ze zájezdů do Jaz Lamaya resortu. Tady je lepší šnorchlování, ale zase byste musela oželet delfinárium a pravděpodobně i výlet do Gízy, protože odsud je to o dost dál než z Hurghady.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  prosím o srovnání hotelů v oblasti Marsa Alam Onatti beach ,El Phistone resort, a Bliss abo Nawas,jde mi o to,aby byl vstup do moře z pláže ne jen z mola a budu s dvěma dětmi14 a 9let,které dobře plavou,ale to mladší nebude na to,aby šlo do moře rovnou z mola,jsou tam nějaké zálivy nebo laguny,kde lze spatřit ryby,želvy?Příp.úroveň hotelů je jaká?Poletíme začátkem listopadu,děkuji a přeji hezký den Eva
  příp.doporučte jiné hotely,kde je dobrý vstup do moře z písečné pláže,díky

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  měl bych na vás dotaz ohledně tří hotelů v Hurghadě .Na jejich kvalitu, moře ,jestli jsou tam odlivy . Jedná se o hotely sítě Albatros White , Palac resort a Dana .Děkuji za radu.

  • Odpovědět

   Dobrý den Karle,

   kvalitativně jsou všechny hotely na velmi dobré, za mě na vysoké úrovni. Možná za ostatními trochu pokulhává Dana Beach, ale je to spíš můj osobní názor. Všechny jsou dobré. Co se týče moře a koupání, tak to vezmu pěkně po pořádku…

   Albatros White Beach – pláž je písečná, vstup do moře je pozvolný, v moři se konkrétně zde dá pohybovat pouze v prostoru ohraničeném bójkami (zhruba 100 na 100 metrů). Pohodlně se zde dá plavat až u bójek a když je odliv, tak i u nich (tedy po těch 100 metrech) dospělí člověk stačí, podmořský život prakticky nulový.

   Palace Resort – předpokládám, že myslíte Albatros Palace Resort 9 km jižně od letiště v Hurghadě. Kvalitativně také perfektní, nemám mu moc co vytknout kromě moře. Tady je nutnost chodit přes molo. Když je odliv, tak u pláže voda není skoro vůbec, při přílivu je, ale je mělká, nevykoupete se ani náhodou. Molo zde má necelých 100 metrů a na konci je vlez do moře, kde lze plavat a je tam i pár korálů. Lze chodit na pláž vedlejšího hotelu – není možné využívat jeho lehátka, ale do moře zde chodit můžete, je tu vstup z pláže.

   Dana Beach – pláž perfektní písečná, před hotel je jakési uměle vybagrované dno, tj. je tu dostatečná hloubka na tu se vykoupat, Nebo lze jít po mělčině po písku cca 350 metrů, kde je možný vstup do volného moře. Nebo lze využít zdejší dlouhá mola a mělčinu překonat po nich.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  měla bych na vás dotaz ohledně výletů z Marsa Alam – na konci srpna budeme v hotelu Albatros Sea World Marsa Alam a můj dotaz zní, zda se z této oblasti dá koupit výlet do Luxoru. Jedeme s cestovní kanceláří Fischer, ale bohužel jsem na jejich stárnkách pochopila jen to, že tento výlet se uskutečňuje pouze z Hurghady. Máte s tím zkušenost? Děkuji za odpověď. Vaše stránky jsou super. Hezký den a zbytek léta 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý den Eliško,

   do Luxoru se jezdí i z oblasti Marsa Alam. Ono je to zhruba stejně daleko jako z Hurghady, ne-li konkrétně z vašeho Albatros Sea World Marsa Alam hotelu blíž. Konkrétní info k nabídce výletů do Luxoru z tohoto hotelu ale nemám (nabízí se vyjížďky na čtyřkolkách, to ano, ale Luxorem si jistý nejsem) a ani nevím, jak je to s tou nabídkou od Fischera 🙁 Doporučuji počkat na místo a zeptat se delegáta. … Bude skvělé, když pak napíšete, jak to vlastně je. Děkuju 🙂

  • Odpovědět

   Dovolená už se blíží takže dám pak určitě vědět, ať mají přehled i ostatní…ale i tak děkuji za odpověď. 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, tyto stránky jsou super, hlavně to, jak všem dokážete poradit, proto se bych prosila o typ i já 🙂 v prosinci poprvé poletíme s přítelem do Egypta, preferuji spíše hotel blízko od moře a hlavně, aby byla hezká pláž. Nevyžadujeme žádné šnorchlování, místo je nám taky jedno. Většinu času trávíme na pláži, ne u bazénu. Předem moc děkuji za radu :)))

  • Odpovědět

   Dobrý den Radko,

   díky, jsem rád, že se líbí :)Většina hotelů v Egyptě je přímo u moře, v tomto se zde moc chybovat nedá. V prosinci bych doporučoval něco jižněji položené, asi bych se proto nehrnul do Sharm el Sheikhu, kde ostatně pláže moc nejsou. Samotnou Hurghadu bych také vynechal, řada pláží je uměle vytvořených. Takže buď na jih od Hurghady u Makadi Bay:

   – např. Fort Arabesque Resort
   – nebo Sunwing Waterworld Makadi

   Nebo v oblasti Marsa Alam např: Future Dream Lagoon. Kromě tohoto hotelu jsou zde i jiné resorty s dobrými plážemi – je potřeba dát ale pozor na přístup do moře, často je nutné chodit po molech.

   Velmi pěkná pláž je i u Sunrise Romance Sahl Hashesh (kvalitní hotel, ale dražší).

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, chtěl bych se zeptat na hotel Desert Rose Resort v Hurghadě, celkově mě zajímá jaké tam jsou všeobecně služby, ubytování, strava, koupání v moři, korály a na co se třeba připravit nebo si dát pozor. Děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Zdeňku,

   Desort Rose Resort je dobrý hotel. Myslím, že jste vybral dobře, a že se vám tam bude líbit. Personál se zde fakt snaží (od uklízečů, přes číšníky až po managery hotelu). Ve všem se snaží vyjít vstříc. Pokoje pěkně zařízené, vždy uklizeno, v ledničce vždy doplněno pití (jak voda, tak i cola a sprite). Výběr jídla je zde ohromný – chutné a vždy je všeho dostatek. Přímo v areálu jsou i různé restaurace, do kterých lze zajít. Cestou na pláž budete míjet plážový bar, kde dělají hamburgery i pizzy – máte možnost si přesně říct, co do burgeru nebo co na pizzu chcete. Pláž – je tady taková uměle vytvořená zátoka / laguna – perfektní na plavání, ale voda v ní je poněkud kalná, takže pro někoho může být zklamáním. Dá se jít ale koupat, resp. šnorchlovat do volného moře, je to dál, ale lze to. Užijte si to 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  prosím nemáte více informací o hotelu Jaz Maraya? Je nový a na internetu ještě není dostatečné množství recenzí….
  Vybíráme mezi komplexy ,,JAZ hotelů,, a tento nový se nám podle fotek líbí nejvíce….je možné využívat místa ke vstupu do vody kolem celé zátoky Coraya? Nebo mají každý z hotelů svoje vyhrazené místo a jinam se nesmí?
  Kvalita? Služby? Strava? prosím více info k tomuto novému hotelu. Již jsme byli např. v Hilton Nubian resort Marsa Alam a teď hledáme podobný hotel s nadstandartními službami a komfortem…

  Děkuji, Eva J.

  • Odpovědět

   Dobrý den Evo,

   nejprve k novému hotelu Jaz Maraya – podle mých nejaktuálnějších informací se tento hotel teprve pomalu zabíhá, tj. ne všechno je v areálu připravené, na druhou stranu je zde méně lidí. Pobřeží tu je spíš skalnatějšího rázu, jsou to takové ploché a pískem pokryté skály, na kterých se leží, hned u pobřeží je dost mělko, takže je lepší chodit přes krátké molo. Co se týče interiéru hotelu a jeho služeb, tak k tomu informace nemám. Jen podotýkám, že většina obrázků, které k tomuto hotelu v současné době na internetu najdete, nejsou reálné fotografie, nýbrž vizualizace, tj. skutečnost na místě bude jiná.

   Jestliže si potrpíte na kvalitní služby, já bych nedoporučoval dělat tento krok poněkud do „neznáma“. Volil bych jiný z hotelů okolo zátoky Coraya. Nejkvalitnější je tu Steigenberger Coraya a nebo pak Jaz hotely – prioritně Jaz Lamaya a Jaz Dar el Madina.

   A abych odpověděl úplně, tak ano, dá se zde chodit po pobřeží a k ležení a koupání využívat kteroukoliv část.

 • Odpovědět

  Dobrý den, ve ctvrtek večer odlétáme s rodinou do Egypta – Marsa Alam a plánujeme zakoupit datovou kartu na letišti, dnes se ke mě dostala informace, že datovou kartu již není možné na letišti zakoupit. Nevíte prosim zda je tato informace pravdiva?

  • Odpovědět

   Dobrý den Leono,

   ano, potvrzuji, od března byla tato prodejní místa na místní letišti zrušeno. Pošlu vám na váš email kontakt, přes který lze datové karty objednat. Většinou odpovídají rychle, takže byste měla být schopna objednávku ještě před odletem vyřídit.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat na Hotel Royal Tulip Resort & Aquapark v Marsa Alam.

  Chtěli bychom tam vycestovat na začátku září, zajímá mě hlavně jak je to se šnorchlováním, potápěním a vstupem do moře + nějaké celkové vyžití v hotelu, měl by to být celý komplex, tak jestli ty služby jsou bezproblémové.

  Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Honzo,

   za mě je hotel Royal Tulip celkem dobrá volba. Má své plusy i mínusy. Doporučuji tady jim při check-inu dát malý bakšiš, strčte jim do pasu 10 dolarů, většinou to pomáhá a dostane lepší pokoj. Pokoje tu jsou různé, některé pěkné, na jiných je ale vidět, že mají nejlepší léta už za sebou. PLáž dobrá, písečná, je to spíš takový tvrdý písek, na kterém jsou lehátka. Vstup do moře je ale hodně mělký, tak na to pozor. Pokud se chcete koupat, tak musíte přes dlouhé molo, buď do mělčí laguny, do níž je vlez z prostřední části mola (asi 250 m od břehu) nebo jít až nakonec (asi 600 m od břehu), kde je vstup do volného moře ke korálu. Zde je šnorchlování velmi dobré a po ránu je zde šance i na želvy.

   „Aquapark“ je menší, ale dostačují, v areálu hotelu je možné si půjčit čtyřkolky nebo třeba vybavení na windsurfing či na potápění. Takže tu je dle mého názoru vyžití dostatečné. O hotelu jsem psal před asi dvěma měsíci v tomto příspěvku.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  s manželem by jsme chtěli v říjnu na dovolenou do Egypta, nejspíš oblast Marsa Alam. Na stránkách ministerstva zahraničí se nedoporučuje cestovat do Egypta v období různých svátků a zrovna v říjnu je 6.10. svátek – výroční den zahájení války s Izraelem v r. 1973. Je prosím důvod k obavám? Dále by jsem Vás chtěla poprosit o nějaké informace k hotelu Jaz Grand Marsa (ex Grand Resta). Děkuji a přeji hezký den. Adéla

  • Odpovědět

   Dobrý den Adél,

   vím o tomto doporučení MZV ČR, ostatně dost podobnou informaci najdete i v tomto článku o bezpečnosti v Egyptě. A byť je to už pár měsíců, co jsem ho psal, informace v něm držím aktuální. A tato významná data v něm zmiňuji, zároveň se ale domnívám, že se v něm dočtete, že tato data se týkají hlavně individuálních cest a cest do větších měst, ve kterých je zvýšené riziko velkých shromáždění a demonstrací. Hotelových resortů na pobřeží Rudého moře, tím spíš na jihu položeném regionu Marsa alam se toto ale netýká. Obavy nemějte.

   Jaz Grand Resta – dobrý hotel, sice už trochu starší, ale stále se službami na úrovni. Velký výběr jídla, denně doplňovaná balená voda na pokoje i velké bazény. Ty zde kompenzují asi jeho největší nevýhodu a tou je přístup do moře. Pláž tu je písečná, přímo na které jsou lehátka. Lehátka jsou rovněž na takové písečné terase nad samotnou pláží. Přímo z pláže je možné jít pouze do malých a mělkých lagun, pokud si chce člověk zaplavat, tak musí přes asi 70 metrů dlouhé molo. To by problém nebyl, kdyby zde často nevlála červená vlajka kvůli vlnám. Za takových podmínek je molo uzavřené a tedy v moři se koupat nelze.

  • Odpovědět

   Děkuji za odpověď, hledáme hlavně dobré jídlo, teplé počasí a chystáme se alespoň na 12 dnů, tak kdyby jsme měli polovinu dovolené strávit u bazénu a polovinu u moře, asi nám to nevadí. Máte prosím tipy i na jiné hotely nedaleko letiště v nižší cenové kategorii, jako je Grand Resta? Popřípadě, dá se někde v okolí tohoto hotelu vykoupat, pokud to nebude možné na pláži u hotelu? Děkuji

 • Odpovědět

  Dobry den Lukaši obracim se opět na Vás s dotazem ohledně Egypta. Chtěla bych znát názor ktery hotel meli jsme letět do Coral Hills resor v Marsa Alam ale teď næm byl nabídnut Flamengo resort. Nevíme sice z jakêho důvodu. Máte nějaké poznatkyz tohoto hotelu. Děkuji moc za odpověď. P.s. letime i s většimi dětmi ( 12 a 17)

 • Odpovědět

  Dobrý den, 23.7. odlétáme s přítelkyní do resortu Long Beach, kde bychom měli být ve standartním pokoji, což je dle popisku pokoj v řadové vilce, pobyt 8 denní all in. Mohl byste prosím místo zhodnotit? Mezi fakultativními výlety je výlet dzipem do pouště na Beduinskou večeři, což by dle popisu mělo být skupinové, jak je to prosím s bezpečnosti? Je to náš první takový výlet, nehledě na to, že jsme neleteli nikdy. Děkuji moc za informace a vás cas

  • Odpovědět

   Dobrý den Zdeňku,

   ano, kdysi jsem psal o hotelu Long Beach něco tady. Já osobně hotel hodnotím jako relativně dobrý. Není to sice žádný luxus, ale služby i vybavení vilek je dostatečné. Je to velký komplex, bydlí se buď v hlavní budově, která je o něco lepší nebo právě v takových vilkách (která má vždy jedno patro a je v v ní vždy několik hotelových pokojů). Jsou s klimatizací, úklid denně a většinou nechávají na pokoji i láhev balené vody.

   Pláž dobrá, ale moře hodně mělké, tj. buď se musí jít dost daleko vodou nebo po molu, případně plavat v některé z uměle upravených lagun. Ano, tyto výlety jsou zpravidla vždy skupinové – takže i proto od toho lidi z bezpečnostního hlediska není potřeba odrazovat, je to bezpečné. Užijte si to!

 • Odpovědět

  Dobry vecer, prosim, nemate zkusenosti s hotelem Mirage bay, nektere diskuze jsou velmi pekne, jine hodnoti hotel za spinavy, kde nic nefunguje, za ostudu CK.Jeste me velice zajima,kdyz priletime rano, tak nas nikdo neubytuje drive nez ve 14 hodin a cely den budeme bez jidla?Jde mi o deti, budou unaveni z cesty a jeste tam nekde budeme travit x hodin na recepci? Moc dekuji…..Jana

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano,

   o pláži jsem vám psal již v jiné odpovědi. Je to levnější resort a tomu holt odpovídá i jeho skutečný stav. Je to zkrátka za mě průměr, se kterým budou v pohodě nenároční lidé, ale vyžadujete-li kvalitní služby, tak spokojeni asi nebudete. Ten proces ubytování zde tak funguje někdy, závisí to ale dost na obsazenosti hotelu a tj. dostupnosti volných pokojů. Náramky opravňující vstup do jídelny většinou zde lidé dostávají během dopoledne, takže oběd již mají k dispozici. Se snídaní nepočítejte, vezměte si něco s sebou, s obědem na 95% počítat můžete.

 • Odpovědět

  Dobrý den, mohl byste, prosim, zhodnotit hotel Royal Tulip Beach Resort v Marsa Alam. Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Renato,

   podívejte se na tento můj nedávný tip na zájezd právě do hotelu Royal Tulip Beach Resort v Marse (je to z 20. května). Neodkazuji vás na něj kvůli zájezdu, ceny se totiž jistě mnohokrát od té doby změny, ale právě kvůli mému pohledu na hotel i na pláž a moře, které u něj je – vše v textu popisuji. Mrkněte se a pokud se budete chtít pak na cokoliv doptat, tak klidně pak můžete zde 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, v červenci letíme do Marsa Alam. Rádi bychom egyptskou datovou kartu. Na letišti v Marsa Alam se dle posledních informaci už neprodávají. Nemáte, prosim, nějaký tip, jak se ke kartě dostat?

  • Odpovědět

   Dobrý den Renato,

   je to přesně, jak říkáte. Na letiště je už nekoupíte (alespoň v tuto chvíli ne) >> mrkněte se na diskuzi o sim kartách v Egyptě dole pod textem.

 • Odpovědět

  Ahoj, jedu poprvé do Egypta, plavba lodí z Luxoru do Asuánu a zpět. Potom týden v hotelu v Hurghadě. Zajímá mě kolik si vzít hotovosti, případně zda lze platit kartou, myslím výlety, vstupy apod. Díky

  • Odpovědět

   Ahoj Andreo,

   v ceně plavby máte již stravování? Předpokládám, že v hotelu ho již máte zaplacené taky. Pak já záleží, jaké výlet navíc chcete absolvovat. Ať je rezerva, počítejte 50 euro / výlet osoba. Doporučuji mít s sebou oboje, jak hotovost (tu do Egypta určitě), tak kartu jako zálohu a rezervu.

 • Odpovědět

  Dobrý den, rozhodujeme se kam vyrazit a chtěla bych se zeptat na vás názor na Pirates Gate Onatti Beach.. Některé recenze byly velice kladné a některé naopak. Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Lenko,

   Onatti Beach je menší než jiné egyptské hotely. Tedy za mě je dobrý pro lidi, kteří hledají klid a kteří nejsou přehnaně nároční. Top kvalitní služby zrovna zde čekat nelze, ale na druhou stranu je zde dle mého názoru vše na solidní úrovni. Personál dobrý, pokoje průměrné, ale pro normální lidi naprosto dostačují. Uklízejí je denně a rovněž denně doplňují na pokoj pití. Dobré jídlo, byť jeho výběr je menší než v jiných hotelech, to je fakt. Pláž také dobrá. Vstup do moře je však možný prakticky jen přes molo a to buď do laguny, kde stačíte nebo na konci mola ke korálovému útesu.

   Naopak jako negativa bych rád zmínil prvně dost hmyzu (komáři atd.). Hlavně večer, ale někdy i přes den na pláži. Záleží ale dost na termínu, který zvolíte. A dál tu je hodně otravných prodejců, kteří se vám budou ustavičně snažit něco vnutit.

 • Odpovědět

  nevite nahodou v kolik ted odletaji letadla z a Prahy do Hurghady nektere cestovky pisi ze v19 30 hod a nektere az v 1 v noci

  • Odpovědět

   Dobrý den Iveto,

   vím. Aktuálně na lince Praha – Hurghada léta několik Smartwings spojů. Drtivá většina odletů je z Prahy kolem půlnoci. Ze čtvrtka na pátek letí dva spoje, oba odlétají v 00:05. Ze pátku na sobotu letí tři spoje v časech 00:30, 00:50 a 01:50. V podobné časy, tedy takto mezi půlnocí a druhou hodinou se léta i všechny ostatní dny. Výjimkou je čtvrtek, kdy krom noci to letí rovněž přes den, odlet z Prahy ve čtvrtek ve 12:00.

   Dál do Hurghady léta společnost Fly Egypt v 16:45.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat 🙂 za pár dní cestujeme na dovolenou do egypta (poblíž hurghady) do hotelu alibaba. Chtěla bych se zeptat, přemýšlíme nad fakultativním výletem do luxoru, hodně nás to láká ale máme trochu strach na výlet jet. Myslíte, že v aktuální době je výlet takhle daleko autobusem na toto místo bezpečný? 🙂 Případně zvažujeme výlet Megasafari discovery, kde se dá podívat do beduínské vesničky. Nevíme, zda by případně tohle nebylo bezpečnější. Zároven bych se i ráda zeptala, zda případně nevíte o nějakém aktuálním případném problému v oblasti hotelu 🙂

  Ještě bych se taky chtěla zeptat. Plánovali jsme si dopředu zakoupit víza přes inzernet, akorát nám ted nechodí potvrzovací email a nereagují nám na dotazy. V případě, že by víza online zakoupit nešla, myslíte, že bude problém je případně zakoupit až na letišti, když přiletíme v nočních hodinách?

  Moc děkuji! 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý den Emmo,

   pardon za opožděnou reakci. Nejprve k vízu – jaký potvrzovací email myslíte? Email k potvrzení uživatelského účtu? … určitě není problém vízum zakoupit po přeletu na letišti (byť to bude v brzkých ranních hodinách) – doporučuji vám přečíst si článek o vízech, kde najdete všechny potřebné informace.

   Výlet do Luxoru v současné době bezpečný je (za předpokladu, že to je skupinový výlet autobusem). Akorát je to dost časově náročné. Typicky se odjíždí v noci (hodně hodně brzy ráno) a návrat je velmi pozdě večer. Bohužel megasafari discovery mi nic neříká, takže to nejsem schopen komentovat. Ale i to bude výlet skupinový s průvodcem, takže z bezpečnostního hlediska v pořádku. Co se týče Luxoru, dávejte si akorát dobrý pozor na své cenné věci a připravte se na dotěrné obchodníky. Buďte vůči nim imunní a bude to ok 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý deň,

  chcela by som poprosiť o radu. Cestujeme prvý krát do Egypta. Manžel síce uprednostňuje Sinajský polostrov, ale sa nebráni ani iným miestam. Rozhodujem sa medzi hotelom Jaz Belvedere v Sharm El Sheikh, alebo Dream Lagoon Beach Resort v Marsa Alam, prípadne si nechám poradiť:) Nešnorchlujeme, uprednostňujeme plávanie s priamym vstupom do mora, pekné prostredie, vkusné a čisté ubytovanie, dobré jedlo a príjemný personál. Samozrejme relatívnu bezpečnosť… Máte úžasné články a verím, že Vaše rady mi pomôžu vybrať super dovolenku. Vďaka Eva

  • Odpovědět

   Dobrý den Eva,

   rád vám pár slov napíšu, třeba vám to ulehčí rozhodování. Lepší (ve smyslu kvalitnější) je Jaz Belvedere – krásný areál prakticky hned vedle letiště. Pláž písečná, vstup do moře dost pozvolný, byť ne extrémně pozvolná jako jinde v Egyptě. Jsou tu 3 molo, dvě nová, jedno staré, které je dobré využít při odlivu. Ta nová mola jsou asi 70 metrů dlouhá.

   Dream Lagoon Beach – je také pěkný resort, ale osobně se mi Jaz belvedere líbil více. Pokoje jsou starší, ale solidní. Hotel má krásnou zahradu. Pláž je rovněž písečná, mola tu žádná nejsou, tj. vstup do moře je možný jen přímo z pláže – je potřeba ale vědět, že to je dost dlouho mělko, min. 100 metrů je voda pouze po kolena, až pak začíná velká laguna, ve které si zaplavete.

   Ještě bych doporučil se zaměřit na resorty u zálivu Makadi (kousek na jih od Hurghady), kde si myslím, že by vám mohlo moře a vstup do něj vyhovovat úplně nejlépe. Např. Sunrise Royal Makadi Resort, Sunwing Waterworld Makadi a řada dalších jiných. Koukněte na ně.

 • Odpovědět

  Prosím letíme do hotelu Emerald resort a aquapark. Četla jsem recenze a hrůza bude to pravda nebo jak to tam vypadá. Pokud máte nějakou informaci. Děkuji Věra

  • Odpovědět

   Dobrý den Věro,

   pokud se budeme bavit o resortu Emerald, který se nachází na kraji většího komplexu Golden 5 (je jeho součástí), tak za mě je to celkem fajn resort. Pěkné pobřeží a pláž, dobrý výběr jídla, pokoje průměrné, kde potěší třeba varná konvice. Počkejte, až dorazíte na místo, uvidíte, že to nebude žádná velká hrůza. Hezkou dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  chceme vyrazit letos 08-09/2019 na líbánky do Marsa Alam. S přítelem hledáme především hotel opravdu na úrovni s kvalitními službami all inclusive a pláž s pozvolným vstupem bez mola, s dobrým koupáním a šnorchlováním (no jo jsme posránci 🙂 🙂 No a ještě by tam teda nemuselo být moc dětí, takže spíš klidnější hotel, ale není to priorita. Prozatím jsme vybrali Hilton Nubia resort, ale rádi si necháme poradit i s našimi specifickými požadavky, jestli pro nás máte tip i na jiné hotely podobné kvality. V Egyptě jsme nebyli a cenou nejsme limitováni, rádi by jsme zažili to nejlepší co se v oblasti dá, líbánky jsou přece a (snad) jednou za život 🙂

  Předem děkuji za odpověd a přeji krásný sobotní den, Lucka

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucie,

   v oblasti Marsa Alam doporučuji mrknout také na Steigenberger Coraya Beach, který je prakticky hned vedle letiště (asi 5 km od něj). Vstup do moře v zátoce Coraya je možný přímo z pláže a šnorchlování je tu rovněž pěkné. Nicméně lepší a fakt perfektní podmořský život je v Abu Dabbab, tzn. já bych spíš upřednostnil právě Hilton Nubian Resort. Pokud chcete, připlaťte si za lepší pokoj a dovolenou budete mít fakt perfektní 🙂

   Lepší hotely než tyto dva v Marsa Alam nenajdete.

 • Odpovědět

  Ano, přílet nebyl v nejvhodnější čas….Pokoj jsme museli opustit ve 12 hod., ale musím dodat, že delegát domluvil, že plážové ručníky jsme mohli odevzdat v 18 hod., a All in jsme čerpali až do odjezdu z hotelu, tj. do 20, 45…což nám přišlo velmi vhod…Ještě jednou díky, a mějte se Lukáši…Martin.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, pokusím se zde zhodnotit pobyt v resortu Royal Brayka v Marsa Alam. Za nás se nám tam moc líbilo…..po příletu ve 23 hod. ještě teplá večeře formou bufetu, to samé po návratu z Luxoru ve 23 hod. Jídlo po celý týden výborné, jen ke snídani stále stejné….no ale co se dá na snídani vymyslet, myslím, že si vybral každý….Resort perfektně upravený, čistý, od časného rána až do večera v zahradách pracují zahradníci, personál usměvavý a každý na potkání zdraví….Plavčíci u tobogánu vyvádějí s dětmi neskutečné alotrie…Resort starší, ale naprosto dokonale čistý, spousta barů, každý večer grilování, super program v amfiteátru…odpo zmrzlina, palačinky, pizza….Kolem celé zátoky promenáda ca. 2 km dlouhá, kde se dá i běhat…Na koncích resortu strážný, který si zapíše číslo pokoje, pokud jdete někam dál…I když toto delegáti nedoporučují, že tam minulý rok pokousali hosta toulaví psi….Výlety na čtyřkolky a do Luxoru naprosto super, všichni delegáti uměli dokonale česky a dozvěděli jsme se hodně o životě v Egyptě…Moře na šnorchlování krásné, syn brzo ráno viděl i menšího útesového žraloka….vstup přes molo, nebo z písčité pláže…..Přes počáteční obavy z naší první dovolené v Egyptě mě tato země nadchnula, a to hlavně svoji historií a způsobem života……Rád se tam budu vracet…vám velice děkuji za cenné rady před odletem, Martin.

  • Odpovědět

   Dobrý den Martine,

   skvělé! Jsem rád, že vás Egypt nezklamal a že vám zájezd i přes vaše počáteční obavy vyšel! Vůbec nemáte zač za rady před odletem. Jsem rád, že jsem mohl poradit. Jinak jsem koukal (a dokonce i sledoval :)), že jste měli asi celkem náročný let zpět, příletem v 5:45 ráno asi nikdo dovolenou končit nechce, ale bohužel sobotní lety na vašem letadle byly zpožděné všechny a váš let, vzhledem k tomu, že byl poslední, to odnesl nejvíc. Každopádně vám moc děkuji za vaši perfektní zpětnou vazbu. Mějte se 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, jedeme v létě do Egypta, hotel fantazie klub jaz samaya resort. Jedeme poprvé, chci se zeptat je to dobrá volba skrz děti, tobogány, moře, žraloci, šnorchlovani apod?? Kolik je optimální si vzít sebou hotovost, v $. Beru to, že výlety s dětmi neplánujeme, spíše to šnorchlovani. Máme se něčeho obávat, jako např průjem děkuji za jakékoli informace, ať jsme připraveni. Lucie

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucie,

   dobrá volba hotelu. Navíc v podstatě hned vedle letiště. Resort Jaz Samaya je pěkný a kvalitní. Bazény má dva, jeden větší, druhý dětský. Tobogány nejsou přímo v areálu tohoto hotelu, ale kousek dál je aquapark Aqua Coraya se spoustou tobogánu, který je k dispozici pro všechny hosty nejen hotelu Jaz Samaya ale i okolních resortů.

   Šnorchlování tu je perfektní, rozhodně doporučuji. Vstup do moře je buď z mola, které je přímo u vašeho hotelu nebo je nutné jít podél místního zálivu na pláž asi 500 metrů daleko, kde je přírodní vstup do moře přímo z pláže. Mám informace, že většinou pobyt zde hosté absolvují bez střevních potížích, nicméně doporučuji si o problematice průjmů v Egyptě přečíst více. Mějte fajn dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, píšu přímo z Egypta, děkuji vám za info o dovolené……přes všechny mé pochybnosti je dovolená skvělá, místní lidé úžasní, moře krásné, jídlo výborné….tímto příspěvkem se i omlouvám Exim Tours……po posunutém odletu a příletu, příjezdu na hotel o půlnoci ještě pozdní večeře……delegáti úžasní…..jen k Royal Brayka…., delegáti nedoporučují jít pěšky na jih, do druhé zátoce………že to není moc bezpečné….děkuji moc, určitě se do Egypta vrátím…..Martin.

  • Odpovědět

   Dobrý den Martine,

   tak to rád slyším. Myslím, že vždycky je lepší mít pochybnosti a pak na místě být mile překvapen, než naopak. Pěkně si to tam užijte a hlavně si zašnorchlujte. Budu rád, když se po vašem návratu ještě jednou ozvete s nějakou celkovou zpětnou vazbou na váš pobyt, buď tady komentářem nebo přes email, jak budete chtít. Mějte se 🙂

 • Odpovědět

  Dobry den ano myslela jsem Marsa Alam. A Vam moc dekuji za informace. Gabina

  • Odpovědět

   Nemáte vůbec zač. Ať se vám dovolená vydaří 🙂

 • Odpovědět

  Dobry den mam dotaz. Poletime do hotelu Coral Hills resort je tam nejaky pozvolny vstup do more? A jeste se zeptam co je pravdy ze mezi 12-14hod neni vhodne chodit do more ( kvuli zralokum) je to treba nejak oznaceno na plazi kam az je moznost plavat?

  • Odpovědět

   Dobrý den Gábino,

   předpokládám, že máte na mysli hotel Coral Hills Resort v Marsa Alam. Tady je vstup do moře možný buď přes krátké molo, kde na konci slezete do vody u korálové bariéry. Lze jít i mimo molo, ale to je tady určitě dobré mít boty do vody. Bez nich je překonání mělčiny dost obtížné. Byť je tady tato mělčiny, tak ji já za pozvolný vstup do vody nepovažuji, protože nejprve je hodně mělko a pak najednou hloubka.

   Pokud jste nečetla, doporučuji přečtení tohoto článku o žralocích. Ano, také jsem to několikrát o době mezi 12 a 14h slyšel. To je totiž doba, kdy sluníčko vysoko a koupající se člověk a hlavně jeho stín je nejviditelnější. Podle informací, které jsem na toto téma minulý rok čerpal, je však mnohem horší doba na koupání večer a nikoliv takto po poledni.

   Ne, žádné takové značení tu nikde nebývá. U některých hotelů jsou sítě, které pláž chrání, ale když toto je, tak to je v Hurghadě, nikoliv v Marsa Alam.

 • Odpovědět

  Moc děkuji za vaše informace, bohudík jsem se od vás dozvěděl víc, než od renomované CK. Po návratu dám vědět, jak vše dopadlo, Martin.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, obracím se na vás s posledním dotazem…již jsem se vás dvakrát ptal….Jedeme do Marsa, do Royal Brayka, a jsem dost znechucen jednáním CK Exim…. ,Odlet měl být 6.4. v 1,45, odlet zpátky 13.4. 6,45. Odlet nám posunuli o 16 hodin, na 17,50 z CZ, a 23,55 z Marsy. Nikdo nám o tomto nedal vědět. A tím vše začíná, máme zaplaceno 7 dní All in, nicméně mi bylo sděleno, že check out je 13.4. v 10,00. A že nás možná nechají do večera najíst a napít, ale spíš, že nám vezmou náramky, a máme si jídlo zaplatit…..což mi nepřijde normální, když mám all in zaplaceno na 7 dní, a službu začínám čerpat 7.4. ráno. O peníze mi nejdem spíš o princip….ještě tam nejsem, a už jsem z toho znechucený…. Je tohle při zájezdech do Egypta normální ?? Velice děkuji, Martin.

  • Odpovědět

   Dobrý den Martine,

   ach jo, komplikace ještě takhle před cestou nikdo moc nepotěší… byť se tady CK rozhodně zastávat nechci, tipuji si, že Exim Tours za posunutí časů odletů nemůže. Jestliže jste původně měli letět v noci a z ničeho nic došlo takt k posunu, bude to změna ze strany Smartwings (možná souvisí s aktuálním zákazem letů B737 Max a následným usazováním letových řádů). Koukám, že letíte letem QS2508 v 17:50 – jste tam uvedeni, takže je to skutečně tak, jak říkáte. Odlety do Egypta takto odpoledne jsou dost výjimečné, spíš ojedinělé, drtivá většina letů odlétá z Prahy právě po půlnoci. A dívám se na minulou sobotu a let QS2508 letěl standardně po půlnoci, až tuto sobotu to je posunuté na odpoledne.

   All Inclusive – bohužel toto se děje, záleží hodně na daných hotelech, ale často lidi, když přiletí do Egypta brzy ráno (standardním nočním letem), tak All Inclusive dostanou až od 14 hod. Tohle se bohužel stává často (vás to potká nikoliv při příletu, ale odletu) a to za chybu cestovky rozhodně považuji. Pokud to tak mají nastaveno s hotely, tak by to jednoznačně měli zákazníkům při koupi zájezdu sdělovat a upozorňovat je na to.

 • Odpovědět

  Dobrý den, jedeme do hotelu Happy life vilage u Dahabu. Někde jsem se dočetla, že není potřeba vízum. Je to pravda? Děkuji Lenka

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  již jsem na Vás měl dotaz ohledně resortu Abu Dabbab, jelikož je obsazený, doporučila nám CK resort Brayka Beach, již máme zaplaceno, přesto se ptám… Mohl by jste mi dát pár informací, týkajících se tohoto resortu? Myslím tím, je li možnost si jít zaběhat podél moře, nebezpečí setkání se žralokem, kvalitu hotelu atd…Vím, že se dá vše najít na netu, ale vaše diskuse a odpovědi mi přijdou naprosto fundované a nejlepší. Děkuji, Martin.

  • Odpovědět

   Dobrý den Martine,

   jasně, vzpomínám si. Tady podle mě žádné cesty po pobřeží nejsou a určitě nejsou ani mimo pobřeží – je to jen hotel a za ním příjezdová silnice. V dobrých botách podle mě budete schopen vyrazit i na výběh kolem vody, ale jsou místy šutry, zkrátka musíte dávat pozor. Nebezpečí žraloků – stejné jako v Abu Dabbab. Hotel je u zálivu, na jehož stranách jsou korály a v čele písečná pláž s pozvolným vstupem. Takže žralok se i zde výjimečně vyskytnout samozřejmě může, protože záliv je otevřený. Jinak i tady jsou dobré podmínky na šnorchlování + doporučuji určitě dojít k 15 minut vzdálené zátoce (směrem na jih), kde je šnorchlování rovněž parádní.

   Hotel jako takový je za mě dobrý, služby na úrovni a hlavně čisto. Je pravda, že pokoje už něco pamatují, ale není to nic hrozného. Pokud by se vám nelíbil, neváhejte požádat o výměnu. Myslím, že si to tu užijete 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  moc děkuji za odpověď ohledně pasu 🙂 Ještě bych se chtěla zeptat, pojedeme tedy v rámci května do hurghady s tím, že resort nemá zdarma internet. Po přečtení různých recenzí jsme zjistili, že nejlepší řešení je zakoupit datové sim karty přímo na letišti. Ráda bych se zeptala, na letišti přistaneme zhruba ve 4h ráno. Myslíte, že stánky budou v tuto hodinu otevřené? Případně bych se ještě ráda zeptala, je nutné koupit tyto karty na stáncích nebo je možné je zakoupit přímo v nějakém originálním kiosku vodafonu nebo orange? Hodně jsem četla, že lidé zakoupili karty například na 20GB dat a poté měli třeba na kartě jen 3GB dat. Tak si říkám, zda to například jde koupit někde přímo na letišti v originálním obchodě, at nenaletíme hned na nějaké stánky 🙂 Ještě by mě zajímalo jestli je možné si dovézt 4G modem/router od vodafone co mám v česku. Že bych koupenou SIM vložila do něj a na pokoji měla vlastní wifi. Máte s tím zkušenost?

  Moc děkuji! 🙂 Nikol

  • Odpovědět

   Dobrý den Nikol,

   díky moc za dotaz 🙂 Inspiroval mě k tomu, abych tomuto tématu věnoval speciální článek (viz. Egypt: internet a datové SIM karty).

   Jinak modem si s sebou vzít určitě můžete, já bych sice toto řešil mobilním hotspotem, nicméně proč si modem nevzít. Ostatně někteří to tak dělají. Mějte se fajn 🙂

 • Odpovědět

  Tak jedu hlavne za relaxem a pohodou se 4 letou dcerkou ,tak myslim ze dostacujici,myslite ze muzu nejak urgovat kdyby me chteli strcit do toho druheho hotelu?

  • Odpovědět

   Ano, myslím, že budete spokojeni. Určitě se nebojte je urgovat s tím, že chcete být v hotelu, který jste si zaplatila a nikoliv ve vedlejším. Případně to hned první nebo druhý den řešit přes delegáta.

 • Odpovědět

  Ano ,pardon spletla jsem se;-)Renina

  • Odpovědět

   Nic se neděje. Za mě je tento hotel v pořádku – velký bezpečný komplex s veškerým vybavení včetně řady obchodů a restaurací přímo v areálu hotelu. Upozorním na dvě věci. Za prvé na skutečnost, že některé klienty ubytovávají ve vedlejším hotelu (Palm de Soma) – hotel, který už funguje v takové velmi omezené míře, tj. nenabízí žádné služby, hosty tam pouze ubytovávají, ale na na jídlo a za veškerými službami se musí chodit právě do Caribbean World Resortu. Za druhé, pokud chcete šnorchlovat, tak toto není úplně ta nejlepší lokalita. V Egyptě existují určitě lepší. Korálů tu je v moři málo, byť třeba takové želvy se tu vyskytují (hlavně po ránu). Velkou výhodou je naopak to, že do moře tu lze vstoupit přímo s pláže, a to i za odlivu – toto u řady hotelů v Egyptě nejde.

 • Odpovědět

  Dobry den ,chystam sd s dcerou do arabbian world v hurgade,doporucite mi tento hotel?nebyli a nejsou tam zadne komplikace?a cesta z letiste do hotelu je bezpecna?

  • Odpovědět

   Dobrý den Renino,

   myslíte hotel Caribbean World Resort u Soma Bay? … název Arabbian World mi nic neříká.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat, plánujeme s přítelem dovolenou do Fantazia Resort Marsa Alam, je to místo opravdu vhodné ke šnorchlování i pro začátečníka? Předem děkuji moc za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Markéto,

   ano je, vstup do moře z mola, ale jde to tu i přímo z pláže. Ale takto – podmořský život tady je pěkný, ale rozhodně lze v Egyptě najít jiná a lepší místa na šnorchlování / potápění. Korálů je tady hodně, ale ryb méně – třeba ve srovnání s Abu Dabbab).

 • Odpovědět

  Dobrý den, vyrážíme do hotelu Steigenberger Alcazar. Předpokládám, že se jedná o hotel vysoké úrovně, a tak bychom nechtěli působit jako nevychovanci. Můj dotaz zní, je nutno chodit na každé jídlo v dlouhých kalhotách či šatech, nebo pouze na večeře? A jak poznám, že mám dát tzv. bakšiš (stačí 1 dolar v bankovce, nebo mohu darovat i například 0,5 Eura v mincích). Děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Michale,

   ano, hotel Steigenberger Alcazar v Nabq Bay patří skutečně k tomu nejlepšímu, co může egyptské pobřeží nabídnout. Zvolili jste dobře!

   Dress code pro muže tu platí pro večeře, nikoliv pro snídaně. Je tedy vhodné, aby pánové měli kalhoty. Byť se resort tímto snaží, aby vypadal „vznešeně“, personál to příliš nehlídá, a tak bohužel tento dress code mnozí hosté nedodržují. Je to myslím škoda. Co se týče bakšiše, dávat ho tady úplně není potřeba, ale uvidíte sami na místě. Jeden dollar stačí, euro taky, 0,5 eura v mincích samozřejmě dát můžete taky – osobně já bych takový bakšiš, kór v hotelu podobně vysoké úrovně, ale nedával.

 • Odpovědět

  Dobrý den,kde v Egyptě je to dobré jak na koupání,tak i na šnorchlování?

  • Odpovědět

   Dobrý den Jardo,

   na koupání je to v podstatě dobré všude, ale předpokládám, že vám jde o snadný přístup do moře přímo z pláže, nikoliv z mola. Pak doporučuji například zátoku Utopia Beach nebo o něco jižněji položenou Abu Dabbab – obě místa jsou za mě perfektní jak na šnorchlování, tak na potápění.

   Obě místa najdete spolu s jejich stručným popisem a odkazem na mapu v tomto článku o potápění v Egyptě. Utopia Beach najdete pod číslem 5, Abu Dabbab pod číslem 2.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  letíme se synem do hotelu Sunny Days El Palacio Resort & Spa, kde by se měl nacházet i tobogán. Ovšem na některých fotografiích je zobrazen a na jiných ze stejného místa hotelu naopak nestojí, v recenzích o něm není zmínka. Bylo by možné zjistit, zda tedy hotel tobogán má?
  Děkuji a přeji klidný zbytek dne.

  • Odpovědět

   Dobrý den Lenko,

   nevím, zda jste zkoušela pokládat dotaz přímo vaší cestovní kanceláři, ale možná by to bylo zbytečné, protože by vám pravděpodobně stejně nebyli schopni popravdě říci, jak to s tobogánem skutečně je.

   Nemějte obavy, hotel tobogán má. Ve skutečnosti jsou u hotelového bazénu hned 3 menší tobogány. A důvod, proč to v recenzích lidé nezmiňují nebo to nevidíte na mnohých fotografiích je ten, že tobogán má hotel relativně nově. Mějte fajn dovolenou 🙂

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Radisson Marina Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-63%): výjimečný Radisson Marina resort (8 dní) za 9 590 Kč

Hotel Mariant, S´Illot, Mallorca

Mallorca: dovolená (7 dní) s polopenzí v oblíbeném hotelu za 8 731 Kč

Hotel BM Beach, Ras al Khaimah, Emiráty

Emiráty (-56%): dovolená (7 dní) s polopenzí v Ras al Khaimah za 12 290 Kč

Hotel Gemma Beach Resort, Marsa Alam, Egypt

Egypt (-48%): dovolená (8 dní) v 5* resortu v Marsa Alam za 7 750 Kč

Hotel Fantazia, Marsa Alam, Egypt

Egypt: 5* hotel v Marsa Alam s All Inclusive za 8 590 Kč

Hotel Melia Fuerteventura, Fuerteventura, Kanárské ostrovy

Fuerteventura: perfektní 4* hotel u TOP pláže Sotavento za 13 480 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.