Vízum do Egypta

Jak pro občany České republiky, tak pro občany Slovenské republiky platí pro vstup do Egypta vízová povinnost. Existuje jen pár výjimek, kdy při cestě do země Nilu vízum potřebovat nebudete a bude vám stačit povolení ke vstupu (viz. níže).

Vyraz k Rudému moři: 8 dní s All Inclusive za 8 730 Kč

 

Každému proto doporučuji, aby se před svojí cestou na dovolenou k Rudému moři seznámil s aktuálně platnými požadavky, které egyptská strana klade na občany ČR / SR. Každý by si měl ještě před odletem ověřit, zda vízum do Egypta opravdu potřebuje či nikoliv.

Sepsal jsem pro vás kompletní informace – držím je aktuální (2023).

Zde je přehled toho, co tu najdete:

Upozorňuji že všechny zde uvedené informace platí pro občany ČR i SR. Pokud máte jinou národnost, mohou pro vás platit jiná pravidla – nejlepší je se na ně informovat u ministerstva zahraničí nebo u zastupitelského úřadu Egypta ve vaší zemi. V případě, že máte k problematice vízového styku s Egyptem dotaz, na který zde nenajdete odpověď, zeptejte se na něj prostřednictvím diskuze dole pod textem.

Čtěte také: Vyrazte k jedné z těchto TOP 5 egyptských pláží

Tipy na dovolenou: Akční zájezdy do Egypta se slevou 40%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 29 246 Kč na jedné osobě

Cestovní pas

Mějte na paměti, že pro cestu do Egypta potřebujete cestovní pas. Občanský průkaz nestačí. Cestovní pas musí být platný minimálně ještě 6 měsíců od dne příletu do Egypta.

Egypt - cestovní pas a vízum

Pro děti platí, že musí mít svůj vlastní cestovní pas. Mít zapsané dítě ve svém pasu při cestě do Egypta nestačí!

Kdo vízum nepotřebuje?

Pokud plánujete cestu do jednoho z resortů na jihu Sinajského poloostrova – Sharm el-Sheikh, Dahab, Nuweiba a Taba – tak se obejdete bez víza. Po příletu do Egypta vám imigrační úředník udělí do vašeho cestovního pasu razítko, které je povolením ke vstupu právě do těchto letovisek.

Toto dostanete zdarma!

Povolení je platné po dobu 14 dní a nemůžete na něj vycestovat mimo tyto resorty. Pokud budete chtít vyrazit mimo letovisko, byť jen na krátký výlet, tak to bez dodatečného víza nepůjde. To lze vyřídit později třeba na letišti v Sharm el-Sheikhu.

Vízum nebudete potřebovat ani v případě, kdy na egyptském letišti přestupujete z jednoho mezinárodního spoje na druhý, a kdy je tím pádem pro vás Egypt pouze tranzitní zemí. Platí však dodatečné podmínky. Musíte mít letenku na navazující mezinárodní spoj a doba transitu nesmí přesáhnout 48 hodin. Pokud je doba vašeho přestupu:

 • kratší než 6 hodin, smíte opustit tranzitní (neveřejný) prostor, ale nesmíte opustit letiště
 • trvá 6 až 48 hodinami, smíte bez víza opustit celé letiště

Přestupy v Egyptě (typicky na letišti v Káhiře) jsou pro občany ČR / SR velmi výjimečné, ale mohou nastat.

Kdo vízum potřebuje?

Vízum do Egypta potřebují všichni ti, kteří plánují pobyt v jiném letovisku než je Šarm el-Šejk, Taba, Dahab a Nuwejba. Byť se aktuálně standardně na dovolenou do Sheikhu jezdí, lidé mnohem častěji volí dovolenou v Hurghadě nebo v Marsa Alam. Lze tedy říci, že většina z nás vízum potřebuje.

Získat vízum není nic složitého, existuje několik možností. Hned si je ukážeme.

Typy víz

Existují turistická, studentská a pracovní víza. Pokud jedete do Egypta cestovat, tak potřebujete turistické vízum. Aktuálně existují 2 typy:

 • 30 denní – opravňuje k pobytu v max. délce 30 dní a bez možnosti opakovaného vstupu. Cena 25 usd.
 • 6 měsíční – dovoluje opakovaný vstup do Egypta. Cena 60 usd.

Příklad 30-denní turistického víza koupeného za hotovost 25 dolarů přímo na letišti v Marsa Alam:

Egypt vízum

Potřebujete-li jiné než turistické vízum, doporučuji vše včas řešit přímo s Velvyslanectvím Egyptské arabské republiky v Praze (Pelléova 14, 160 00 Praha 6 – Bubeneč). Veškeré kontaktní údaje na egyptské velvyslanectví naleznete zde na stránkách MZV ČR.

Jak vízum získat?

Předeslal jsem, že existuje několik možností, jak turistické vízum obdržet. Můžete si ho vyřídit sami, a to buď ještě v ČR nebo hned po příletu do Egypta. Nebo můžete nechat vaši cestovní kancelář, ať ho vyřídí za vás.

Pozor!

Ceny se liší. Tady je kompletní přehled jednotlivých variant i toho, kolik která stojí.

1. Vízum na letišti po příletu

Za mě preferovanou a i nejlevnější možností je egyptské vízum vyřídit přímo na letišti po příletu do země.

Po přistání najděte „visa on arrival“ okénko / kiosek, kde jim dáte 25 amerických dolarů a dostanete „visa on arrival“ nálepku (toto je vízum na 30 dní). Tu stačí dát na prázdnou stránku ve vašem pasu a už si můžete stoupnout do fronty u imigračních úředníků. Zde na vízum dostanete razítko a budete vpuštěni do země.

Nejlepší je mít připraveno přesně 25 usd, nicméně je možná platba i eury, byť je méně výhodná. Pokud nebudete mít přesnou částku, dostanete zpět hotovost v egyptské měně.

Upozorňuji, že většinou tento poplatek není možné platit kartou. Mějte u sebe hotovost.

2. Přímo na Velvyslanectví Egypta v Praze

Zařídit vízum do Egypta si můžete ještě před cestou a to na Velvyslanectví Egyptské arabské republiky v Praze (hotové bude do týdne). Totu možnost příliš nedoporučuji, poplatek totiž činí 1 050 Kč.

K podání žádosti budete potřebovat cestovní pas, dále je nutné k vyplněnému formuláři dodat dvě pasové fotografie, doklad o rezervaci ubytování a potvrzení o rezervaci zpáteční letenky.

Konzulární oddělení je na adrese Pelléova 14, 160 00 Praha 6 – Bubeneč a úřední hodiny jsou každý všední den od 9 do 12h.

3. Přes cestovní kancelář

Většina cestovních kanceláří nabízí svým klientům možnost vyřízení víza. Hodně lidí volí právě tuto cestu. Upozorňuji ale, že i zde si připlatíte. Cena se většinou pohybuje okolo 800 Kč / vízum, tj. je to zhruba o 250 Kč dražší varianta než platba poplatku na letišti.

Čtěte pečlivě cestovní smlouvu.

Některé cestovní kanceláře nutnost úhrady víza uvádějí přímo ve smlouvách o zájezdu. Viz. diskuze dole pod článkem. To je samo o sobě správné, ovšem kolikrát je to formulováno tak, že za vízum je třeba platit přímo cestovní kanceláři.

4. Online přes e-Visa portál

Turistické vízum (oba dva jejich typy) lze vyřídit z pohodlí domova online na adrese:

https://visa2egypt.gov.eg

K vyřízení žádosti přes internet budete potřebovat:

 • funkční platební kartu
 • emailovou adresu
 • scan (fotografii) cestovního pasu s vašimi údaji
 • údaje o adrese pobytu v Egyptě (většinou tedy název hotelu, jeho adresa a kontaktní údaje)

Pokud se rozhodnete využít tento online způsob, tak se obecně doporučuje, abyste žádost vyřídili nejpozději 7 dní před odletem. Zároveň myslete na to, že děti, nehledě na jejich věk, vždy potřebují své vlastní vízum. Nezapomeňte tedy vše vyřídit i pro ně, případně lze vízum vždy dodatečně vyřídit na letišti.

Egypt - vízum

Nevím proč, ale portál se ne vždy dobře načítá. Pokud narazíte na tento problém, tak nejste sami.

Cena víza při online žádosti zůstává stejná, tedy buď 25 nebo 60 dolarů.

Jak při online žádosti postupovat?

 • začněte zde: https://visa2egypt.gov.eg/eVisa/SignUp – kde si vytvořte registraci
 • potvrďte váš email otevřením odkazu ve vašem emailu
 • nyní se můžete přihlásit zde: https://visa2egypt.gov.eg/eVisa/SignIn
 • klikněte na „Apply Now
 • zvolte typ víza
 • vyplňte vaše osobní údaje a údaje o pasu
 • vyplňte kontaktní údaje (email, telefon, českou adresu)
 • nahrajte scan (resp. foto) vašeho pasu (formát .jpg nebo .png do velikosti 500kB)
 • vyplňte kontaktní údaje v Egyptě (např. údaje o hotelu)
 • potvrďte žádost zeleným tlačítkem „Confirm
 • dojde k přesměrování na stránku, kde provedete platbu kartou
 • potvrzení o vyřízení žádosti pak obdržíte do vašeho emailu (ne hned, většinou do 5 dní)

Podívejte se na tuto moji reakci na dotaz od Štěpána, ve které jsem podrobně rozepsal postup, jak do online žádosti o egyptské vízum přidat všechny členy rodiny.

Nezapomeňte si pak vízum vytisknout a vzít s sebou. Pokud vám není některý krok v online žádosti jasný, poradím vám dole pod textem.

Cena & platnost víza

Základní cena víza do Egypta pro rok 2022 zůstává na 25 $.

Do 30. dubna 2021 byl tento poplatek pro turisty směřující do jednoho z následujících 4 egyptských regionů dočasně zrušený. Konkrétně se to týkalo cest do těchto správních oblastí: Jižní Sinaj, Rudé moře, Luxor a Asuán. Zrušení poplatku souviselo s opatřeními, jež egyptská vláda přijala za účelem podpory turismu v době koronavirové krize. Od května 2021 jsou však poplatky za turistická víza opět zavedeny.

Píši základní, protože existují i dražší možnosti (viz. výše). V roce 2017 česká média mluvila o rapidním zvýšení ceny víz (viz. Egypt výrazně zdraží víza). Od července 2017 se jejich cena měla vyšplhat až na 60$, egyptská vláda však tuto informaci nepotvrdila, a tak se dosud zatím žádné zdražení nekonalo (viz. Egypt ustoupil od zdražení turistických víz do země).

Platnost víza (toho levného 30 denního) sice činí tři měsíce od jeho vydání, doba pobytu však nesmí překročit 30 dní.  Toto základní vízum platí pouze pro jeden vstup a nelze prodloužit.

Věřím, že o vízech do Egypta nyní víte vše potřebné. Nikdy není od věci před cestou také zkontrolovat stránky ministerstva zahraničí, kde byste rovněž vždy měli nalézt aktuální a oficiální informace. Budete-li mít s čímkoliv problém, pište komentář.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   154
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Mnohokrát děkuji. František

 • Odpovědět

  Dobrý den, Ukrajinci potřebují stejné vízum jako Češi? Nebo je to složitější. děkuji za info František

  • Odpovědět

   Dobrý den Františku, ano, Ukrajincům stejně jako Čechám stačí, v případě standardních turistických víz, je zakoupit po příletu do země přímo na letišti.

 • Odpovědět

  Dobrý den chtěla bych zeptat prosím vás, pomůžete nám teda jsem poprvé odletem do Egypta káriha až 2 hodiny ráno už tam bejt káriha a nevím jak na to koupím o vízum když bude zavřeno ano nebo ne děkuji za odpověď

 • Odpovědět

  Dobrý den, chystám se do Egypta s tím, že si chci po 1 měsíci v Hurghadě prodloužit vízum. Vzhledem k tomu, že si potřebuji vzít dostatek léků na 6 měsíců, obávám se otázek na letišti. Můžu jim normálně říct, že mám tolik léků z důvodu, že mám v plánu si v Egyptě vízum prodlužovat? Není to nijak nelegální ne?

  • Odpovědět

   Dobrý den Kláro, turistické vízum v Egyptě je spíš jen formální záležitost. Zaplatíte, dostanete vízum, nikdo z vás nic tahat nebude, takže osobně bych o lécích vůbec nemluvil.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  mám stejný problém. Adresa po odstranění mezery mezi PSČ a lomítek mezi číslem popisným a pořadovým projde, ale nelze uložit.

  Asi si na letišti vystojím frontu.

  Jindra

 • Odpovědět

  Dobry den, je normalni ze jiz 8 dnu mame zazadano zaplaceno o evizum vse probehlo ok. Prislo zpet ze je zadost ve zpracovani a od te doby stale nic? Dekuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Petro, no popravdě se mi zdá, že to je ve vašem případě již nějaké dlouhé 🙁 Už to přišlo nebo stále ještě ne?

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  chtěla bych koupit víza pro sebe a manžela přes internet.
  Mám jen dotaz na formu. Není problém s vízem, které je vytištěno na papíře ?
  Nejsou problémy u odbavení v Egyptě? Kdy koupit vízum, pokud odlétáme 15.5.2022.

  Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Věro, doporučuji to online řešit nejpozději týden předem. O žádných problémech, které by z online víza nebo ze skutečnosti, že to máte s sebou na papíře, plynuly při odbavení nevím a nepředpokládám, že by nějaké byly.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chtěla jsem si vyřídit on-line vízum do Marsa Alam. Nicméně ten jejich egyptský portál mi nedovolí zadat adresu trvalého pobytu (kolonka „kontaktní detaily“). Stále píše, že se jedná o neplatný formát – adresu v ČR zadávám bez háčků čárek, odděluji pouze ; (tento znak je dovolen). Máte prosím někdo podobnou zkušenost? Děkuji Katka

  • Odpovědět

   Dobrý den Katko, bohužel tuto zkušenost nemám. Pokud to stále nejde, doporučuji nechat vyřízení víza po příletu do Egypta na letišti v Marsa Alam.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  je prosím po uplynutí 30 dní v Egyptě možné zakoupit vízum za 60 USD? Co se stane, pokud někdo přetáhne pobyt nad 30 dní? Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Aleno, rozhodně bych nedoporučoval přetahovat dobu pobytu, ke které vás vízum opravňuje. To není dobrý nápad. Vízum lze obnovit, prodloužit, vyřídit nové, ale neuděláte to online (a to ani přes oficiální stránky), je třeba zajít přímo v Egyptě na k tomu určený úřad a to nejméně týden před vypršením platnosti víza.

 • Odpovědět

  Dobrý den chtěla bych zeptat máme 19.8.2021 zájezd jednosměrnépotřebují tam přímo na letišti kárihaře o vízum 25 USD ano nebo ne děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Deniso, popravdě řečeno nerozumím přesně na co se ptáte. Pokud jste občankou ČR a jedete do Egypta, tak ano, vízum potřebujete, minimálně to turistické za 25 usd, které koupíte po příletu do Egypta na letišti.

 • Odpovědět

  cestující s jordánským pasem také podléhá vízu za 25 USD? Děkuji Zuzana

  • Odpovědět

   Dobrý den Zuzano,

   pokud mám správné informace, tak občan Jordánska vízum do Egypta nepotřebuje, tzn. 25 dolarový poplatek se na něj nevztahuje.

 • Odpovědět

  Zdravím stala se mi taková milá věc, chtela jsem viza vyresit pres internet, ale dala jsem omylem multiple misto single, takze misto 25 usd hned 60 usd na osobu. Neplatila jsem to, ale ta zadost nejde smazat a na me dotazy mi odpovedeli, ze to proste nejde a ze za tyden se to smaze samo.

  Takže když doletíme do Marsa Alam nekdy za tyden, nebude problem to vyresit na miste na letisti? Díky za odpoved.

  • Odpovědět

   Dobrý den Zuzano, neviděl bych to jako problém, za týden zaplatíte za vízum klasicky na místě po příletu oněch 25 dolarů. Fakt, že máte nedokončenou žádost na webu (třeba tou dobou tam již nebude), na toto nebude mít vliv.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Jsme momentálně v Hurghádě s přítelkyní a rozhodli jsme si pobyt o měsíc prodloužit. Dohromady tu budeme měsíc a půl, tudíž nám nevyjde 30denní vízum. Jak je to tedy s prodloužením, které je možné na 6 měsíců za 60 dolarů, což jsme se dočetli, když jsou víza do konce dubna “zrušená”? Děkuji za váš čas. Martin.

  • Odpovědět

   Dobrý den Martine,

   na rovinu, na toto vám odpovědět neumím. Vymýšlel bych si a to nechci. Doporučuji se obrátit přímo na oficiální úřady: asi úplně nejlépe na turistickou policii přímo v Hurghadě na tel +20 065 344 4774, popř. na +20 065 344 4773 nebo se obrátit na tzv. „passport office“, která je v Hurghadě zde.

 • Odpovědět

  Ahoj Lukáši dlouho tu nebyl Dán žádný dotaz Tak doufám že ještě odpovíš. ubytovala jsem se v Hurghadě po osobě která tvrdí že na její adresu nedostanu prodloužené vízum. Zřejmě tedy asi při odletu dostanu pokutu zajímalo by mě jaká ta pokuta bývá v jaké výši a Jak mám postupovat. mám c děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den,

   popravdě přesně nerozumím vašemu dotazu. Jaké máte vízum? Kdy vám končí? Jak dlouho v Egyptě již jste a jak dlouho tam chcete ještě zůstat?

 • Odpovědět

  Dobrý den Luky,
  máme odlétat do Hurghády 18.12.2020 na 22 dní. Vízum ano nebo ne? Už jsem z toho blbec. …Test na kovid v Egyptě je mnohem levnější než u nás. Je to problém si ti na letišti vyřídit či ne? Díky moc za info.

  • Odpovědět

   Dobrý den Zdeňko,

   víza nepotřebujete. Na konci září egyptský kabinet rozhodl o prodloužení výjimky, a tak nyní platí, že v období od 1. listopadu 2020 do 30. dubna 2021 turistická víza nejsou potřeba. Tedy za předpokladu, že jedete do jednoho z těchto čtyř regionů: South Sinai, the Red Sea, Luxor, Aswan. Což splňujete.

   Test na covid je na zvážení. Ano, v Egyptě je výrazně levnější (30 usd), nevýhodou však je, že jste pak nuceni dodržovat karenténu (ve vašem hotelu) do doby, než vám oznámí negativní výsledek. Tématu se věnuju v textu o koronaviru v Egyptě a před pár dny na téma testování po příletu do Egypta sepsala cenné informace Silva. Tak na to koukněte.

 • Odpovědět

  Děkuji za odpověď.
  Mám na Vás ještě jeden dotaz, jestli víte, zda v červenci 2020 čili tento rok bude potřeba na se letišti prokázat testem na koronavirus. Do Egyptu jedeme soukromě za rodinou.
  Předem děkuji za odpověď, Glauschová

 • Odpovědět

  Dobry den, prosím o radu jedeme do Egypta na dva měsíce. Dá se koupit vízum na tuto dobu na letišti. Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Ludmilo,

   v drtivé většině případech je možné na letišti koupit pouze standardní turistické vízum na 30 dní. To znamená, chcete-li zůstávat 2 měsíce, já doporučuji si toto vízum zařídit předem online. Pokud nebudete chtít jít touto cestou, popřípadě si na letišti vždy můžete koupit vízum na 30 dní a to následně prodloužit (pokud vím, je tak možné ale učinit osobně pouze v Káhiře). I proto bych v tomto případě preferoval online variantu >> podle toho, jakou kartou budete platit, doporučuji na ní nastavit striktní limit tak, aby z ní nebylo náhodou bez vašeho vědomí strženo víc než je potřeba (již několik lidí se na mě obracelo s podobnou špatnou zkušeností).

 • Odpovědět

  Dobrý den, letíme v únoru do Egypta budeme 4 člená rodina, můžeme vízum zaplatit na letišti za všechny 4 na jednou nebo musíme mít každý připravený 25 $

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano,

   není potřeba mít 4 x 25 usd, je to možné zaplatit dohromady.

 • Odpovědět

  Dobrý večer v 3/20 odletame do Egypta The Grand hotel Sharm el-Sheikh.Budeme platit vízum??CK udává v pokynech 28 euro?.Děkuju za odpověď

 • Odpovědět

  Co se děje , pokud budu odlétat z Hurghady a budu mít propadlé vízum / po době delší než 30 dnů. Platím pokutu nebo je i jiný postih ?

  • Odpovědět

   Platí se za to pokuty. Pokud vím, tak jsou různé a odvíjí se od toho, kolika dny jste povolenou dobu pro pobyt přesáhla. Řádově 1500 EGP.

 • Odpovědět

  Dobrý den ,dotaz prvně poletíme do Hurghady s dětmi ,jede nás celkem 6 .Co s týče víza je lepší vše nechat na cestovce nebo koupit na letišti.Poletime prvně.A ještě s zeptám nemůže se stát že by na nás autobus nepočkal kdyby byla fronta na vízum.A prosím co se týče cestovní pojištění můžu se pojistit u pojišťovny sama u své co máme smlouvy konkrétně Alianz.Dekuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Miluše,

   nenechávejte víza ne cestovce, je lepší (rozumějte levnější), když si je zařídíte sami – tedy po příletu si je před průchodem pasovou kontrolou koupíte za 25 dolarů na příslušném místě. Všem doporučuji jít touto cestou, tedy koupit si je po příletu na letišti. Autobus vám nemůže odjet z toho důvodu, že čekáte ve frontě na vízum. Toho se nebojte. Ano, delegáti bývají nervózní, když si lidé např. po příletu v Hurghadě kupují internetové SIM karty (čekají ve frontě tam a tím odjezd autobusu zdržují). Ale případ víza je něco jiného.

   Ano, můžete se pojistit u vaší pojišťovny a mít tak pojištění plně pod kontrolou. Většinou i toto je individuálně výhodnější než zprostředkovaně přes CK.

 • Odpovědět

  Dobrý den..15.2.19 odletame do Hurgady na týden..píšete že za víza se platí 25 dolarů v mě smlouvě je 28 euro!Můžu poprosit o radu kolik teda platit.Jeste se zeptám vyměnit si na eura nebo dolary.Dékuji

  • Odpovědět

   Dobrý večer Soňo,

   oficiálně to je 25 amerických dolarů. To je cena, kterou za vízum zaplatíte na letišti po příletu. To, že v cest. smlouvě máte 28 euro znamená, že vaše cestovka vám je schopna vízum zařídit za vás za 28 euro (tedy s přirážkou). Jestli vás cest. smlouva zavazuje k tomu těch 28 euro platit či nikoliv je otázka druhá. Většinou to není nutné (pouze tedy možné), pokud si jste schopna vízum vyřídit sama, což není žádný problém.

   Jestli budete kupovat vízum sama, tak to mějte v dolarech. Ostatní hotovost je možné mít jak dolarech, tak eurech, dnes jsou už o něco lepší eura. Ale není to nějak podstatné.

 • Odpovědět

  Dobrý den
  Letíme 29.12. s cestovkou ETI přes agenturu Invia do Sharm El Shaik na týden, kde se Vízum neplatí,přesto ve smlouvě o zájezdu je kolonka :Při příletu je nutné zakoupit u zástupce Ck vízum v hodnotě 28 Euro na osobu.Dá se tomu nějak bránit,nebo jak máme na letišti postupovat,nejsme jazykově vybaveni ?

  • Odpovědět

   Dobrý den Láďo,

   je dobře, že jste takhle pozorný. Ano, vízum do Sharm el-Sheikhu není potřeba (pokud neplánujete zůstávat déle než 14 dní nebo cestovat do vnitrozemí Sinaje, což předpokládám, že neplánujete). Není nic potřeba platit. A i kdyby jste místo Sharm el Sheikhu jel do Hurghady nebo Marsa Alam, ani v takovém případě rozhodně není potřeba platit cestovce za vízum 28 euro. To si totiž pohodlně sám můžete koupit po příletu jako řada ostatních přímo na letišti za 25 dolarů. Takže se mi zdá, že toto je nějaká podivná praktika cestovní kanceláře ETI, jak z každého zákazníka, který s nimi do Egypta jede, vytáhnout peníze navíc. V případě Sheikhu 28 euro a v případě ostatních letovisek 28 eur – 25 usd, což je nějakých 5 euro rozdíl. Díky, že jste na to upozornil.

   Doporučuji vznést dotaz přímo na cestovku a oznámit jim, že platit nic takového nebudete.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Chtěla bych se zeptat zda-li je možné koupit 6 měsíční vízum také na letišti nebo musím předem přes internet ?
  Děkuji Nela Vildová

  • Odpovědět

   Dobrý den Nelo,
   tohle doporučuji zařídit předem, buď online přes jejich oficiální visa portál nebo přes egyptskou ambasádu. Na letišti by s tím mohl být problém a mohlo by se stát, že zůstane odkázána na 30 denní vízum. Nicméně to lze pak prodloužit, stačí zajít v Egyptě na konzulární úřad a podat příslušný formulář (vízum udělí do druhého dne).

 • Odpovědět

  Dobrý den. Je pro víza do egypta něco jako toto https://www.rusko-viza.cz
  Do RU mi to dost ulehčilo vyřizování

  • Odpovědět

   Dobrý den Nino,

   nevím o ničem takovém. Potřebujte-li standardní turistické vízum, tak je nejlepší si ho koupit až po příletu na letišti v Egyptě (je to nejjednodušší a nejlevnější). Pokud potřebujete jiný druh vízum a nechcete to řešit online přes ten jejich portál, buď se obrattě na jejich velvyslanectví u nás nebo na agenturu typu Student Agency, kteří to jsou také schopní zařídit.

 • Odpovědět

  Dobrý den, dnes jsem si podala online žádost přes vámi doporučené stránky. Nemile mě překvapilo, že za 4 viza do Egypta mi bylo z účtů odečteno přes 7 tisíc? Už jsem je kontaktovala zpátky, ale máte vy s tímto nějakou zkušenost?

  • Odpovědět

   Dobrý den Renato,

   to je hodně divné 🙁 Je to oficiální portál, přes který lze víza vyřizovat, tj. nemělo by se dle mě vůbec stát, že vám z karty strhnou více než je potřeba. Platila jste žádosti kartou, je to tak? Dejte prosím vědět, jak to dopadlo, zda s vámi komunikují a problém řeší.

  • Odpovědět

   Ano platila jsem kartou. Byl mi od nich zaúčtován poplatek 40 USD za vyřízení žádosti. Ale jelikož jsem najednou udělala žádost viza pro 4 osoby, naučtovali si 4x 40USD za vyřízení plus daň. Takže celková cena za 4 viza mi byla vyfakturovana na 300 USD. Psala jsem jim tam, ale zatím kromě vyúčtování mi víc neodepsali. Řeším s nimi teď vrácení rozdilu peněz, popřípadě celé zruseni a vrácení všech peněz. Obávám se, že ale nepochodim.

 • Odpovědět

  Dobry den, letime 1.9.do sarm el sheiku,cize viza nepotrebujeme. Avsak mame zakupeny pobyt do 15.9., kedy letime spat. To je spolu 15 dni, v pripade ak priletime prvy den do polnoci. Nebudeme v tomto pripade teda viza potrebovat?a mam este jednu otazku. Chceli by sme ist na vylet do jordanska. Budeme si moct viza zakupit pri opatovnom vstupe do egypta? Dakujem za pomoc

  • Odpovědět

   Dobrý den Ireno,

   díky za dotaz. Já bych ve vašem případě doporučoval si raději vízum za 25 amerických dolarů zakoupit, a vyhnout se tak případným komplikacím či pokutám (třeba za to, že jste přesáhla byť o jeden den délku „bezvízového pobytu“). Zároveň ho budete potřebovat pro samotnou cestu do Jordánska, samozřejmě kromě jordánského víza, které bude také třeba zakoupit (nebo ho zaplatíte již v rámci ceny za samotný výlet).

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukasi, chci letět na podzim do Taby na týden a jet do Petry. Potřebuji vízum, když pojedu do Petry? Je nejlepší tam jet z Taby lodi? Děkuji za informaci. Zdenek

  • Odpovědět

   Dobrý večer Zdeňku,

   ano, potřebujete vízum do Jordánska (platí se za něj, ale často již bývá zahrnuto v ceně výletů). Egyptské vízum potřebovat nebudete. Zkušenost s tímhle výletem já nemám, ale ano, většina výletů je tak naplánována, že se jede lodí do Aqaby (to je v Jordánku) a odtamtud busem do Petry.

 • Odpovědět

  Dobrý den ,jsem cizinka ukrajinka,rodinný příslušník obcana ČR .chci se zeptat,da se u Vas na ambasádě vyřídit vizia do Egypta a za jak dlouho to budu mít.? Co k tomu je potřeba .Dekuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Ljubo,

   pokud se bavíme o turistických vízech (pro účel dovolené), tak pro ukrajince platí to samé, co pro občany ČR, tj. lze si to vízum zařídit buď předem online přes oficiální link výše v textu (žádost trvá vyřídit řádově pár dní) nebo si ho koupit hned na letišti po příletu do Egypta (na oficiálním prodejním místě).

 • Odpovědět

  Dobrý den chtěla bych se zeptat. Kdyz bych chtěla zůstat v Egyptě dele než měsíc ( chtela bych ho procestovat) jak si co nejrychleji můžu prodloužit vizum?? Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucy,

   jestliže už teď víte, že budete zůstávat déle než 30 dní, tak já bych doporučoval si předem online zařídit multiple entry visa, které vás nejen opravňuje k více návštěvám Egypta, ale i k pobytu v celkové délce 90 dní…. Prodloužení klasického 30 denního víza je také možné (samotný proces ale neznám) – takže, jak rychlé to ve skutečnosti je, nevím.

 • Odpovědět

  Dobry den.Kdyz jsem oficialne vdana v Egypte a mam i cesky oddaci list,tak musim platit vizum?Nebo se staci prokazat orig.odd.listem Eg..Dekuji za radu

  • Odpovědět

   Dobrý den Dagmar,

   s tímhle je lepší se obrátit přímo na Egyptské velvyslanectví. Já na váš dotaz odpovědět s jistotou nedokáži 🙁

 • Odpovědět

  Dobry den,
  Je mozne koupit vizum i na letisti v Tabe?

  • Odpovědět

   Dobrý den Luboši,

   ne, pokud myslíte vízum, které by vás opravňovalo ke vstupu mimo letoviska sinajského poloostrova, tak to tu nekoupíte.

 • Odpovědět

  Dobrý večer, byla jsem s rodinou v Hurghadě teď v červnu na 15 dni a chceme letět ještě v říjnu na týden. Nebude problém s vízem? Předpokládám, že si koupím na letišti další 30-ti denní vízum. Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavlo,

   ujišťuji vás, že nebude žádný problém, opět si koupíte u oficiálního místa na letišti vízum na 30 dní (jedno za 25 dolarů).

 • Odpovědět

  Děkuji moc za info, snad máte pravdu a já Vám budu věřit 🙂 ještě zkušenost s vízem nemáme. Je to CK Exim tours. Mám tuhle cestovku ráda, ale tohle mě trošku mrzí. Takže dám na Vás 🙂 a to jste trefil…tu datovou simku jsme tam taky chtěli koupit

 • Odpovědět

  Dobrý den, mám prosím dotaz. Letíme začátkem srpna do Hurghady a přistaneme kolem 17 hodiny, čili asi bude víc lidstva než v noci…i s babi a dědem nás bude 7 osob a když připočítám značnou část letadla, bude asi fronta na víza dost dlouhá. Bojím se docela, protože se nám v CK nechtělo dávat 800kč × 7 osob za víza a chtěli jsme zaplatit až na místě 25 dolarů. Ovšem bez předchozího varování CK, jsem až doma objevila na zadní straně smlouvy z cestovky, že upozorňují, že pokud si neobjednáme víza přes ně, riskujeme, že transfer odjede bez nás, že déle jak 30 minut nečekají…a máme si zajistit transfer svůj. Myslíte, že je to jen Bu Bu, nebo fakt můžou odjet bez nás? Přece jen chápu, že ti co mají koupeno již dříve, nebudou chtít čekat kdovi jak dlouho než si ostatní vypíší a vyřeší…co myslíte?

  • Odpovědět

   Dobrý večer Ivano,

   je dobře, že tak podrobně čtete podmínky zájezdu. Mohu se zeptat s jakou CK cestujete? … já se přiznám, že o tomto slyším prvně. A nevím a případu, kdy by se stalo, že by na někoho nepočkali z toho důvodu, že si kupuje víza. Ano, delegát na vás může tlačit, když si chcete na letišti kupovat ještě něco jiného a čekáte ve frontě (například datovou sim kartu), ale víza? Ne, podle mě na toto v praxi ze své podstaty nikdy nemůže dojít, vízum kupujete před tím, než se s delegátem vůbec setkáte, tj. on 100% nemůže vědět, že nejdete kvůli tomu, že čekáte ve frontě na vízum… může k tomu být i řada jiných důvodů.

   Takže já bych se toho nebál, udělala jste dobře, že jste víza nekupovala od CK. A vězte, že určitě nebudete sami, kdo si bude vše vyřizovat až po příletu. Buďte bez obav.

 • Odpovědět

  Dobrý den, poletíme do Sharm el Sheikh, kde je uvedeno, že nepotřebujeme vízum. Rádi bysme ale pár výletů přes CK (ostrov Tiran, čtyřkolky, soho, delfinarium v Sharmu, nic víc.) potřebujeme vízum? Každý mi říká něco jiného. Děkuji Mirka

  • Odpovědět

   Dobrý den Mirko,

   ne, víza nebudete pro tyto aktivity u Sharm el Sheikhu potřebovat.

 • Odpovědět

  Dobrý den.
  Chtěla bych se zeptat, když si chci koupit 6. Měsíční vízum v Hurghadě na letišti, tak se to dělá úplně stejně jako na měsíční vízum akorát řeknu že chci vízum na 6 měsíců? Dají mi to bez problémů? Nic jiného se kromě toho papírku v letadle nevypisuje ani se nestojí jiná fronta? Kupují si to poprvé, tak mě to docela znervozňuje. Děkuji za odpověď

  • Odpovědět

   Dobrý den Martino,

   upřímně řečeno, nejsem si jistý. A rozhodně vám tady nechci dávat nějaké informace, které v reálu nebudou platit. Proto doporučuji vízum koupit online přes oficiální webový portál (odkaz v textu), kde při vytvoření nové žádosti zvolíte Entry Type „Multiple“. Nebo se případně obránit s dotazem na egyptské velvyslanectví v Praze, kteří by měli být schopni poradit přesně.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  ráda bych jela do Egypta do jedné z těch destinací, kam nepotřebuji vízum, letím ale přes německou cestovku. Chápu správně že by to stejně neměl být problém a vízum bych si nemusela pořizovat i přesto, že je to přes německou kancelář, když mám český pas? Děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý večer Zuzko,

   ano přesně tak. Nezáleží, se kterou cestovkou jedete. Záleží na vaší národnosti / pasu a na oblasti, kam jedete. Navíc oni pro Němce platí stejné podmínky vstupu do Egypta jako pro nás. Jen řeknu svůj názor – nevybíral bych dovolenou podle toho, kam vízum nepotřebujete (čili Taba nebo Sharm el Sheikh), vízum je akorát záležitost 25 dolarového poplatku navíc, jinak to není žádná komplikace, které byste se musela bát.

 • Odpovědět

  Dobrý den, zažádala jsem o e víza pro 4 osoby, kdy jsem platila kartou a dnes mi přišlo potvrzení, že mi z účtu bylo strženo 300 USD za 4 visa. Všude jsem četla, že si neúčtuji žádné poplatky, ale skutečnost je jiná.

  • Odpovědět

   Dobrý den Šárko,

   přes co jste je žádala? Žádala jste o ně přes oficiální portál, na který uvádím odkaz výše v textu (viz. bod 4)?

  • Odpovědět

   Ano, žádala jsem přes oficiální portál,viz bod 4.

 • Odpovědět

  Dobrý večer,
  za jak dlouho asi přijde potvrzení mailu – registrace do portálu, už hodinu a půl čekám, ve spamu nic není, máte zkušenost ?
  Postup správný, při pokusu o přihlášení systém hlásí, že ještě není potvrzena mailova adresa. Opakovanou registraci systém nepřijme, mail už je prý obsazen.

  • Odpovědět

   Pokud si dobře pamatuji mě to tehdy přišlo asi do 5 minut. (podobnou zkušenost mám i s mailem při zapomenutí hesla, také nedorazí hned, ale během pár minut ano). Vydržel bych do zítřka, když to nedorazí, použijte jinou mailovou adresu a udělejte s ní registraci znova.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chci si zaplatit víza elektronicky. Dámská jména v aplikaci předpokládám vyplňovat bez diakritiky ( – ová ).
  Co doporučíte vyplnit, když máme v příjmení písmeno s přehláskou ä ? Bez teček, anebo – ae ?
  Díky za radu.

  • Odpovědět

   Dobrý den Michalo,

   ano, vyplňte to bez diakritiky a bez teček. tj. Marzova 🙂 kdyby nastal ještě nějaký problém, klidně se ozvěte.

 • Odpovědět

  Dobrý den, mám v pase razítko te Srbska.. je to pro vstup do Egypta problém ? Nebo si mám vyřídit nový pas ? Díky za odpověď 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý den Milane,

   netřeba vyřizovat nový pas, razítko ze Srbska není při vstupu do Egypta žádný problém.

 • Odpovědět

  Dobrý deň, prenajali sme si v Hurghade byt na 7 mesiacov. K vizam sa ale neviem dopátrať k presnej informácii. Bolo mi povedané, že pri príchode kúpim turistické víza na mesiac a pred koncom platnosti pôjdem na imigračný úrad (Gauzet) požiadať o predĺženie víz o ďalšieho pol roka. Na ambasáde o takej možnosti nič nevedia. Viete mi povedať, či to naozaj tak funguje ? Alebo ako to urobiť, ak tam chcem byť v kuse 7 mesiacov ? Ďakujem.

  • Odpovědět

   Dobrý den Izabela,

   neumím vám na toto s jistotou odpovědět. Doporučuji se obrátit zaprvé na vás zastupitelský úřad v Egyptě a zejména na egyptské velvyslanectví na Slovenku a postupovat podle jejich instrukcí.

 • Odpovědět

  Dobry den
  Moje dcera žije v NL občanství má ceske.chce jede z NL.do Egypta může si vyřídit vízum přes internet aby nemusela cestovat pro vízum do čech / El Queen hotel Akassia Swiss resort /. DEKUJI

  • Odpovědět

   Dobrý den Zdeno,

   ano, může si vyřídit vízum přes internet. Pokud jede na klasickou týdenní / 14-denní dovolenou, pak ale úplně nejjednodušší je předem nic nevyřizovat a vízum zakoupit až po příletu do Egypta. V každém případě obě tyto možnosti jsou pro vaši dceru možné.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  mám asi hloupý dotaz. V informacích o platbě za víza na letišti píšete, že musíme mít připravenou přesnou částku 25 USD, jinak dostanu zpět egyptské libry
  Pokud platím za více osob např. 4 člennou rodinu, můžu zaplatit vše najednou nebo otrocky platit vše po 25 dolarech za každou osobu?

  • Odpovědět

   Dobrý den Michale,

   nemáte hloupý dotaz. Je lepší se ujistit. Funguje to tak, že to můžete zaplatit najednou, tj. 100 usd pro 4 osoby bude přesně akorát.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chci letět na dovolenou do Hurghady z Prahy. V Česku mám trvalý pobyt, ale občanství mám Moldavské. Jaky vízum potřebuji a kde si ho mám zařídit?

  • Odpovědět

   Dobrý den Natálie,

   být vámi, tak se obrátím na egyptské velvyslanectví zde v Praze (a nebo u vás v Moldávii). Podle mě jedině ti vám poradí přesně a správně. Já se ve vízové problematice Egyptu vůči jiným zemím než je Česko, Slovensko a případně další EU země příliš neorientuji, a nejsem vám tak schopen jednoznačně odpovědět.

 • Odpovědět

  Dobrý den, když vyplňuji dotazník na portálu zadost o vízum na 6 měsíců je tam datum vjezdu , ten je jasný . ale datum odjezdu . Mám tam vyplnit datum prvního odjezdu z Egypta nebo datum po 6 měsících ? A kolik vstupu je za tech 6 měsících můžu mít ? Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den,

   na počet vstupů do země v tomto případě limit není, je potřeba ale myslet na to, že v součtu celková délka pobytu v Egyptě nesmí přesáhnout víc jak 90 dní.

   Co se týče data odjezdu, tak bych vyplnil datum prvního plánovaného odjezdu z Egypta (je to můj názor, neberte to prosím proto jako oficiálně platnou informaci >> doporučuji si to raději ověřit / zeptat se přímo na egyptském velvyslanectví, aby byla 100% jistota).

 • Odpovědět

  Dá se platit za vízum kartou?

  • Odpovědět

   Dobrý den Jiří,

   kartou lze poplatek za vízum zaplatit pouze při žádosti přes internet, na místě, po příletu na letišti to nejde. Mějte u sebe hotovost – ideálně americké dolary.

 • Odpovědět

  Dobrý den. Chystáme se s rodinou v červnu do Hurghady. Jedeme 4dospelía 2děti. Můžeme vízum na letišti vyřizovat a platit najednou, nebo je nutné mít pro každého připravené zvlášť peníze? A vyplňuje se na místě nějaký formulář na vízum, jako je ti v případě on-line žádosti?! Děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Zuzko,

   ano, to lze, můžete zaplatit dohromady za všechny. Krátký formulář se vyplňuje, většinou ho dostanete už v letadle od stewardů – chtějí tam pouze pár základních informací jako je číslo letu, odkud přilétáte, příjmení, jméno, datum a místo narození,číslo pasu, adresa pobytu v Egyptě, kde stačí uvést letovisko a název hotelu, důvod návštěvy Egypta (turistika). Formulář musí pochopitelně být pro každou osobu zvlášť.

 • Odpovědět

  Lukáši, moc děkuji, potěšil jste nás.

 • Odpovědět

  Problémy jsem myslel, zda není opravdu potřeba nějaké vįzum při cestě zpět do Egypta. Cestujeme s Čedokem, ale do Izraele jedeme „na vlastní pěst“. Díky.

  • Odpovědět

   Pochopil jsem váš dotaz. Vy po příletu do Taby dostane do pasu razítko, které vás bude opravňovat k pobytu na jižní Sinaji v délce 14 dní. To jim na hranicích ukážete a na základě toho vás oni pustí zpět do země.

 • Odpovědět

  Dobrý den. Cestujeme v květnu do Taby (bezvízový styk) a odtud chceme na výlet do Izraele (rovněž bezvízový styk). Nebudou při cestách tam či zpět na hranicích nějaké problémy?

  • Odpovědět

   Dobrý den Miroslave,

   nebudou, akorát čekejte, že při vstupu do Izraele můžete být důkladně kontrolováni. Naopak v opačném směru při přechodu z Izraele do Egypta upozorňuji na platbu „výstupního“ poplatku, ten aktuálně na tomto hraničním přechodu (Menachem Begin) činí 102 izraelských šekelů / za osobu + je potřeba počítat s transakčním poplatkem 5 šekelů.

 • Odpovědět

  Chtěla jsem se zeptat, zda si koupím 6 měsíční vízum, mohu se vrátit až po 4 měsích zpět do ČR nebo je kratší doba intervalu po které se můžu vrátit? nebo zůstat 4 měsíce nebude žádný problém na toto vízum

  • Odpovědět

   Dobrý den Terezo,

   ne, pokud se bavíme o turistickém vízu, které dovoluje víc vstupů do Egypta a které je platné 6 měsíců, tak na něj můžete v Egyptě strávit maximálně 90 dní – a nezáleží, jestli těch 90 dní bude v kuse nebo to bude rozdělené do více cest. Čili 4 měsíce budou problém, protože to je víc jak 90 dní.

 • Odpovědět

  Dobrý den, letím do Egypta a ve směnárně mi dali vysoké dolary. Když budu platit vízum 50 dolarovkou, vrátí mi. Nebo si je mám ještě rozměnit.?

  • Odpovědět

   Dobrý den Deniso,

   ne, resp. já na to nedoporučuji spoléhat. Mějte to přesně, čili 25 usd, pokud jste dva, tak pak 50 usd je samozřejmě v pořádku.

 • Odpovědět

  Dobrý den. Letíme zítra do Egypta, letiště Hurghada. Zakoupila jsem jako malou pozornost pro zaměstnance recepce v hotelu bonboniéru, zkládající se z malých čokolád , všechny mají obrázky z historických míst Prahy. Můžu tuto čokoládovou pozornost , která je originál zabalená v průhledné fólii vzít do zavazadla na palubu ? Ráda bych to odevzdala hned při registraci při ubytování. Předem děkuji za odpověď. Inka

  • Odpovědět

   Dobrý den Eleno,

   ano, bez problému ji můžete vést v příručním zavazadle. Pěknou dovolenou 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý večer . Chci poděkovat Lukášovi za odpověď. Elena

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,

  Možná už se tady podobná otázka vyskytla, ale nenašel jsem úplně 100% odpověď, co by mi poradila. S přítelkyní jedeme za necelý měsíc do Egypta a chceme si udělat víza online. A zajímalo by mě, jestli je lepší, aby si každý z nás udělal účet zvlášt a při vyplnění (application type) tam zvolím single nebo jestli to stačí udělat jeden účet a tam to schovat pod rodinu nebo group? Popř. když to dáme např. pod rodinu, jak tam přidám mojí partnerku?

  Mockrát děkuji za odpověď a Vás čas.

  Tomáš

  • Odpovědět

   Dobrý den Tomáši,

   udělejte to pod jedním účtem, ostatně tak to egyptská strana chce v případě, že se zaprvé jedná o vízum pro více než jednu osobu a za druhé, že plánujete po Egyptě cestovat / trávit dovolenou společně.

   Takže jako application type zvolte „group“ (vzhledem k tomu, že standardní rodina nejste), v dalším kroku vyplňte a nahrajte údaje o sobě, pak dáte „Save/update applicant“ – tak informace o vás uložíte. Jakmile to uděláte, budete moci vyplnit údaje o přítelkyni, rovněž jí uložíte, a teprve pak budete pokračovat dál na následující krok (Host information).

   Kdyby byl nějaký problém, napište.

  • Odpovědět

   Dobrý den,

   mockrát děkuji za Vaší rozsáhlou odpověď. Ještě bych měl doplňují otázku ohledně dní. Na dovolené budeme 10 nocí, ale přilétáme nějak na půl noc, tak jsem se chtěl zeptat , jestli si tam máme dát rezervu 1 den navíc, kdyby se třeba při odletu zpět do Prahy zpozdil let a musel bychom strávit na letišti den navíc?

   Děkuji za odpověď

  • Odpovědět

   Dobrý den Tomáši,

   tohle by neměl být problém (to základní vízum totiž platí na 30 dní), ale přesto bych to raději udělal tak, jak píšete. Čili při vyplňování údajů si tam dejte o den navíc.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chci se zeptat zda je na 6 měsíců turistické a nemusím dokladat nějaké důležité podklady, a zda musím mít zakoupenou zpáteční letenku před příletem do Egypta nebo stačí koupet až poté?

  • Odpovědět

   Dobrý den Terezo,

   ano, i to 6 měsíční vízum je vízum turistické a není k němu potřeba dokládat žádné doklady. Není potřeba ani zpáteční letenka, resp. při vstupu do Egypta toto není kontrolováno, ale pro váš klid 🙂 i proto, aby to bylo 100%, bych vám doporučil, ať se v této otázce letenky pro jistotu obrátíte přímo na egyptské velvyslanectví v Praze.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  dá se koupit vízum na 6 měsíců i na letišti v Egyptě ? Děkuji mnohokrát za informaci.

  • Odpovědět

   Dobrý Evo,

   ano, dá. Stojí 60 usd. Stejně tak se dá zařídit i před odletem online na jejich online portálu (odkaz na něj je výše v textu) – tam po přihlášení a po založení nové žádosti hned v první kroku „Traveling information“ zvolíte „Entry Type: Multiple“. Nicméně varianta koupit si to po příletu na letišti v Egyptě je nejjednodušší.

 • Odpovědět

  Dekuji za tip ohledne snorchlovani v Marsa Alam. Do Abu Dubbab, o kterem se zde pise, ze tam ma byt krasny podmorsky svet, to je z Elphistone Resort jen 9 km. Tak by nemel byt problem si tam zajet, je to kousek.

  Ano, je to tak, procitala jsem si tu stranku (v nemcine) ohledne pasu a viz u cestovky Restplatzboerse znovu a je tam skutecne psano a to hned na zacatku, ze aktualne se nedoporucuji viza do Egypta ziskavat eletronicky kvuli castemu odmitnuti a nevraceni penez. Predpokladam, ze toto zjistili od svych klientu, ktery si takto chteli zajistit vizum zde: https://visa2egypt.gov.eg/eVisa/Home a neuspeli. Ja to doted taky neslysela. Bylo to ale napsane jen u viz pro nemecke obcany u me to psano nemeli, ale myslim, ze nehlede na narodnost se to elektronicke vizum vyzaduje na te same adrese.

  Dekuji za rychle odpovedi a chci jeste rici, ze tato stranka o Egypte je moc pekna, prehledna, s nejdulezitejsimi a praktickymi udaji, ktere je dobre vedet.

  • Odpovědět

   Moje díky patří vám za to, že jste zde ostatní upozornila na to, co výše v textu nezaznělo a že by k vízové egyptskému portálu měli přistupovat se zvýšenou opatrností. Přeji vám, ať se vám vaše dovolená v Egyptě vydaří 🙂

 • Odpovědět

  Dekuji za rychlou informaci. Potvrdila mou domenku. Jen me dale zarazilo, ze na rakouske, internetove cestovni kancelari (Restplatzboerse), s kterou chci letet, pisou, ze elektronicke vizum pres internet nedoporucuji, protoze pry casto vizum proste nedaji (bez uvedeni duvodu) a penize, ktere si okamzite z karty odeberou, uz nikdy nevrati. Proste doporucuji vizum az po priletu na letisti.Jaky mate nazor na hotel Elphistone Resort v Marsa Alam ? Muzu si tam dovolit odletet na tyden sama ? Proste jen oddych v hotelu, snorchlovani, o vylety nemam zajem. Je mi 49. 🙂

  • Odpovědět

   To je zajímavá informace s tím zamítání víz bez udání důvodu. Nikdy jsem se s tím nesetkal a ani o tom neslyšel, takže vám za ni děkuji. O důvod víc, proč je varianta zařízení víza po příletu tou nejlepší možností.¨

   Elphinestone Resort – jistě, bez problému to tam se synem sama zvládnete. Hotel patří ke průměrně standardním egyptským resortům. Koupat a šnorchlovat se zde v moři dá buď laguně, do které lze vlézt hned ze břehu (celá je dost mělká, za odlivu voda cca po pás, při přílivu je vody více, ale dospělí i tak stačí). Nebo v druhé laguně, která je kousek od hotelu směrem na sever. Nebo tu je dlouhé mole, má přes 400 m, na jehož konci je vlez do moře u korálové bariéry (mole někdy bývá uzavřeno). Když to shrnu, tak na šnorchlování to tu je, laguny jsou fajn, nicméně v Marsa Alam lze najít i jiná místa, která nabízí ještě lepší podmínky pro pozorování podmořského života. (více na stránce o potápění v Egyptě).

 • Odpovědět

  Dobry den,

  chystam se v unoru na tyden do Marsa Alam. Jsem ceska, mam cesky pas, ale uz bydlim 17 let v Rakousku. Odletet chci z Zurichu s nemeckou leteckou spolecnosti Germania. Plati pro me stale stejne podminky jako pro ostatni cechy … tzn., ze vizum si muzu vyridit az po priletu na letisti v Marsa Alam ? Nebo je to trochu jinak tim, ze mam trvaly pobyt v Rakousku a odletam ze Svycarska ?

  Dekuji predem za odpoved.

  • Odpovědět

   Dobrý den,

   pro občany Rakouska i Švýcarska platí z hlediska vstupu do Egypta stejné podmínky jako pro Čechy. To je sice pro vás celkem bezpředmětná informace vzhledem k tomu, že jste Češka a máte český pas (tzn. platí pro vás to, co je uvedeno v hlavním textu). Nicméně to samé dle mých informací platí pro Rakušany i Švýcary, i oni buď musí žádat o elektronické vízum před cestou nebo si ho musí koupit po příletu na egyptském letišti. Stejně jako vy. Žádný rozdíl tu není.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chystám se do Egypta na 4 měsíce, stačí mi vyřízení žádosti o e-Vízum na 6 měsíců? Bude toto vízum v pořádku a nemusím se o nic více starat? Dříve jsem si žádala o prodloužení víza až v Hurghadě. Děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Iveto,

   ano, je to tak, při žádosti o e-Vízum nezapomeňte uvést, že chcete Multiple Entry Type visa.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  snažím se vyplnit žádost o vízum na webu. Zvolil jsem, že jsme rodina. Mám pro každé dítě vytvořit samostatnou žádost, nebo je doplnit do Applicants, včetně manželky, sestry? Jsem trochu zmaten 🙂 I u dítěte to chce profesi – tam doplnit co?
  Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Štěpáne,

   mají to trochu zmatečné, takže se vůbec nedivím, že si nejste jistý. Ano, správně v první kroku „Travelling information“ volíte, že jste rodina. V druhém kroku zadáte všechny cestující (applicants). Nejprve vyplníte sebe, nahrajete tam scan / fotografii vašeho pasu -> dáte „attach“ a tím by se měl soubor nahrát na server. Pod tím je dále tabulka „applicants“, tam nic nevyplňujete a dáte dole pod ní „Save/update applicant“ -> tím se údaje o vás uloží, a vytvoříte tak prvního žadatele (applicant). Stejný postup pak opakujete pro všechny ostatní, a to včetně dětí. V kolonce profese u dětí doplňte „child“ nebo „student“.

   Upozorňuji na to, že v sekci „contact details“ je u každého žadatele nutno vyplnit adresu vašeho bydliště v ČR, nikoliv adresu pobytu v Egyptě! Ta se doplňuje až v následujícím kroku.

   Tímto způsobem do žádosti o e-Vízum do Egypta doplníte postupně všechny osoby, které jedou. Teprve pak pokračujete dál na „Host Information“ a na následnou platbu. Snad je to nyní jasnější. Držím palce, ať se to povede. Kdyžtak se ptejte 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Je možnost koupit vízum na letišti v Hurghadě i kdykoliv v noci po příletu?

  • Odpovědět

   Dobrý den Evo,

   ano, bez problému. Často si ho přímo na místě kupuje značná část letadla – takže sami určitě nebudete.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  jedu na 3 dny do Káhiry pracovně na seminář.
  Seminář se koná na naší ( české ) ambasádě, potřebuji vízum?
  Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Martino,

   není podstatné, že se seminář koná na české ambasádě – vízum potřebovat budete. Dle mě bude naprosto postačovat standardní jednovstupové turistické vízum – doporučuji si tuto informaci však pro jistotu však ověřit přímo s Velvyslanectvím Egyptské arabské republiky v ČR (kontakty najdete výše v textu).

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  cestuji poprvé a trochu se bojím, jak je to s frontou u okénka/kiosku na letišti. Abychom poté stihli odjezd hotelového autobusu.Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Terezo,

   rozumím vašim obavám, ale nejsem na místě. Fronta, pokud nějaká je, tak postupuje rychle. Za druhé většina příletů do Egypta z ČR je v časných ranních hodinách, tedy nestává se, že by na letišti byli v době příletu další lety / turisté z jiných zemích. Navíc autobus od CK určitě neodjede bez vás. Mějte fajn dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, letím v noci do hurghady, bude tam ve 4h ráno otevřeny kiosek nebo podobně, kde koupit vízum? Děkuji

  • Odpovědět

   Dobré brzké ráno Margit,

   ano, nemějte strach, bude otevřeno. Většina letů z Čech přistává v Egyptě (Hurghada, Marsa Alam, Sheikh) právě v těchto časných ranních hodinách.

 • Odpovědět

  Dobrý den, musím mít víza i děti ve věku 6, 5 a 4 roky? Děkuji

  • Odpovědět

   Zdravím vás Anno,

   ano, musí mít jak svůj vlastní cestovní pas, tak vízum.

 • Odpovědět

  Dobrý den, nevíte zda jde e-vízum objednat společně pro více lidí? Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Darino,

   ne ne, e-vízum se musí pro každého dělat jednotlivě. Já doporučuji vše nechat až na letiště (tj. volit variantu č. 1) – je to snadnější a rychlejší než se zaobírat s online žádostí.

 • Odpovědět

  Dobrý večer potřebuji vízum pokud mám u Sebe originální oddací list z Egypta?

  • Odpovědět

   Dobrý večer Lenko,

   pokud jste vdaná za Egypťana, originální oddací list by skutečně měl stačit. Ovšem být vámi, tak si tuto informaci před cestou raději ověřím přímo s egyptskou ambasádou v Praze (egembassy.prague @ gmail.com).

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  tak přes heslo už jsem prošla, musí to být spousta rozdílných znaků (žádné jednoduché slovo), ale portál mě nechce pustit dál, stále je nedostupný, ať se chci přihlásit v jakoukoliv denní dobu. Nevíte proč? Díky za info.

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucie,

   podařilo se vám to nebo problém přetrvává? Pokud přetrvává, popište mi, v jakém konkrétním kroku dochází k problému. Podívám se vám pak na to.

 • Odpovědět

  Pořád to píše vzor zadané hodnoty hesla je neplatný. Nikde nepíší jaké má mít heslo parametry. Může to být vůbec mnou smyšlené heslo? Děkuji.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  zkoušela jsem se zaregistrovat do portálu visa2egypt.gov.eg, ale neprojdu přes heslo, nevíte proč? Děkuji za odpověď.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  jedeme s rodinou v září na dovolenou přes CK a chtěli bychom si koupit vízum do Egypta dopředu on-line. Přes jaký portál lze koupit ? Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucko,

   pokud online, tak doporučuji zařizovat přímo přes oficiální egyptský e-Visa portál. Najdete ho zde: https://visa2egypt.gov.eg/. Ptejte se, pokud bude cokoliv nejasného.

 • Odpovědět

  Dá se platit eurem

  • Odpovědět

   Dobrý den Jarku,

   ano, 25 dolarový poplatek se dá platit i v eurech. Podle kurzu vám vyčíslí sumu v eurech, pokud nebudete mít přesně, tak vám zpět vrátí hotovost v egyptské libře.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Rocamar / Cais Da Oliveira, Madeira

Madeira (-50%): týdenní pobyt s polopenzí přímo u oceánu za 13 590 Kč

Hotel Royal Brayka Beach Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-54%): 8 dní u TOP zátoky s All Inclusive za 9 990 Kč

Hotel Allegro Isora, Tenerife, Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy (-62%): týdenní All Inclusive na Tenerife za 11 990 Kč

Hotel Arabian Park, Dubaj, Emiráty

Emiráty (-45%): 7 dní ve 4* hotelu přímo v Dubaji za 12 390 Kč

Hotel Murdeira Village Resort, Sal, Kapverdy

Kapverdy (-56%): týdenní dovolená na ostrově Sal za 14 990 Kč

Hotel Radisson Marina Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-63%): výjimečný Radisson Marina resort (8 dní) za 9 590 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.