Vízum do Egypta

Jak pro občany České republiky, tak pro občany Slovenské republiky platí pro vstup do Egypta vízová povinnost. Existuje jen pár výjimek, kdy při cestě do země Nilu vízum potřebovat nebudete a bude vám stačit povolení ke vstupu (viz. níže).

Vyraz k Rudému moři: 8 dní s All Inclusive za 8 730 Kč

 

Každému proto doporučuji, aby se před svojí cestou na dovolenou k Rudému moři seznámil s aktuálně platnými požadavky, které egyptská strana klade na občany ČR / SR. Každý by si měl ještě před odletem ověřit, zda vízum do Egypta opravdu potřebuje či nikoliv.

Sepsal jsem pro vás kompletní informace – držím je aktuální (2023).

Zde je přehled toho, co tu najdete:

Upozorňuji že všechny zde uvedené informace platí pro občany ČR i SR. Pokud máte jinou národnost, mohou pro vás platit jiná pravidla – nejlepší je se na ně informovat u ministerstva zahraničí nebo u zastupitelského úřadu Egypta ve vaší zemi. V případě, že máte k problematice vízového styku s Egyptem dotaz, na který zde nenajdete odpověď, zeptejte se na něj prostřednictvím diskuze dole pod textem.

Čtěte také: Vyrazte k jedné z těchto TOP 5 egyptských pláží

Tipy na dovolenou: Akční zájezdy do Egypta se slevou 40%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 29 246 Kč na jedné osobě

Cestovní pas

Mějte na paměti, že pro cestu do Egypta potřebujete cestovní pas. Občanský průkaz nestačí. Cestovní pas musí být platný minimálně ještě 6 měsíců od dne příletu do Egypta.

Egypt - cestovní pas a vízum

Pro děti platí, že musí mít svůj vlastní cestovní pas. Mít zapsané dítě ve svém pasu při cestě do Egypta nestačí!

Kdo vízum nepotřebuje?

Pokud plánujete cestu do jednoho z resortů na jihu Sinajského poloostrova – Sharm el-Sheikh, Dahab, Nuweiba a Taba – tak se obejdete bez víza. Po příletu do Egypta vám imigrační úředník udělí do vašeho cestovního pasu razítko, které je povolením ke vstupu právě do těchto letovisek.

Toto dostanete zdarma!

Povolení je platné po dobu 14 dní a nemůžete na něj vycestovat mimo tyto resorty. Pokud budete chtít vyrazit mimo letovisko, byť jen na krátký výlet, tak to bez dodatečného víza nepůjde. To lze vyřídit později třeba na letišti v Sharm el-Sheikhu.

Vízum nebudete potřebovat ani v případě, kdy na egyptském letišti přestupujete z jednoho mezinárodního spoje na druhý, a kdy je tím pádem pro vás Egypt pouze tranzitní zemí. Platí však dodatečné podmínky. Musíte mít letenku na navazující mezinárodní spoj a doba transitu nesmí přesáhnout 48 hodin. Pokud je doba vašeho přestupu:

 • kratší než 6 hodin, smíte opustit tranzitní (neveřejný) prostor, ale nesmíte opustit letiště
 • trvá 6 až 48 hodinami, smíte bez víza opustit celé letiště

Přestupy v Egyptě (typicky na letišti v Káhiře) jsou pro občany ČR / SR velmi výjimečné, ale mohou nastat.

Kdo vízum potřebuje?

Vízum do Egypta potřebují všichni ti, kteří plánují pobyt v jiném letovisku než je Šarm el-Šejk, Taba, Dahab a Nuwejba. Byť se aktuálně standardně na dovolenou do Sheikhu jezdí, lidé mnohem častěji volí dovolenou v Hurghadě nebo v Marsa Alam. Lze tedy říci, že většina z nás vízum potřebuje.

Získat vízum není nic složitého, existuje několik možností. Hned si je ukážeme.

Typy víz

Existují turistická, studentská a pracovní víza. Pokud jedete do Egypta cestovat, tak potřebujete turistické vízum. Aktuálně existují 2 typy:

 • 30 denní – opravňuje k pobytu v max. délce 30 dní a bez možnosti opakovaného vstupu. Cena 25 usd.
 • 6 měsíční – dovoluje opakovaný vstup do Egypta. Cena 60 usd.

Příklad 30-denní turistického víza koupeného za hotovost 25 dolarů přímo na letišti v Marsa Alam:

Egypt vízum

Potřebujete-li jiné než turistické vízum, doporučuji vše včas řešit přímo s Velvyslanectvím Egyptské arabské republiky v Praze (Pelléova 14, 160 00 Praha 6 – Bubeneč). Veškeré kontaktní údaje na egyptské velvyslanectví naleznete zde na stránkách MZV ČR.

Jak vízum získat?

Předeslal jsem, že existuje několik možností, jak turistické vízum obdržet. Můžete si ho vyřídit sami, a to buď ještě v ČR nebo hned po příletu do Egypta. Nebo můžete nechat vaši cestovní kancelář, ať ho vyřídí za vás.

Pozor!

Ceny se liší. Tady je kompletní přehled jednotlivých variant i toho, kolik která stojí.

1. Vízum na letišti po příletu

Za mě preferovanou a i nejlevnější možností je egyptské vízum vyřídit přímo na letišti po příletu do země.

Po přistání najděte „visa on arrival“ okénko / kiosek, kde jim dáte 25 amerických dolarů a dostanete „visa on arrival“ nálepku (toto je vízum na 30 dní). Tu stačí dát na prázdnou stránku ve vašem pasu a už si můžete stoupnout do fronty u imigračních úředníků. Zde na vízum dostanete razítko a budete vpuštěni do země.

Nejlepší je mít připraveno přesně 25 usd, nicméně je možná platba i eury, byť je méně výhodná. Pokud nebudete mít přesnou částku, dostanete zpět hotovost v egyptské měně.

Upozorňuji, že většinou tento poplatek není možné platit kartou. Mějte u sebe hotovost.

2. Přímo na Velvyslanectví Egypta v Praze

Zařídit vízum do Egypta si můžete ještě před cestou a to na Velvyslanectví Egyptské arabské republiky v Praze (hotové bude do týdne). Totu možnost příliš nedoporučuji, poplatek totiž činí 1 050 Kč.

K podání žádosti budete potřebovat cestovní pas, dále je nutné k vyplněnému formuláři dodat dvě pasové fotografie, doklad o rezervaci ubytování a potvrzení o rezervaci zpáteční letenky.

Konzulární oddělení je na adrese Pelléova 14, 160 00 Praha 6 – Bubeneč a úřední hodiny jsou každý všední den od 9 do 12h.

3. Přes cestovní kancelář

Většina cestovních kanceláří nabízí svým klientům možnost vyřízení víza. Hodně lidí volí právě tuto cestu. Upozorňuji ale, že i zde si připlatíte. Cena se většinou pohybuje okolo 800 Kč / vízum, tj. je to zhruba o 250 Kč dražší varianta než platba poplatku na letišti.

Čtěte pečlivě cestovní smlouvu.

Některé cestovní kanceláře nutnost úhrady víza uvádějí přímo ve smlouvách o zájezdu. Viz. diskuze dole pod článkem. To je samo o sobě správné, ovšem kolikrát je to formulováno tak, že za vízum je třeba platit přímo cestovní kanceláři.

4. Online přes e-Visa portál

Turistické vízum (oba dva jejich typy) lze vyřídit z pohodlí domova online na adrese:

https://visa2egypt.gov.eg

K vyřízení žádosti přes internet budete potřebovat:

 • funkční platební kartu
 • emailovou adresu
 • scan (fotografii) cestovního pasu s vašimi údaji
 • údaje o adrese pobytu v Egyptě (většinou tedy název hotelu, jeho adresa a kontaktní údaje)

Pokud se rozhodnete využít tento online způsob, tak se obecně doporučuje, abyste žádost vyřídili nejpozději 7 dní před odletem. Zároveň myslete na to, že děti, nehledě na jejich věk, vždy potřebují své vlastní vízum. Nezapomeňte tedy vše vyřídit i pro ně, případně lze vízum vždy dodatečně vyřídit na letišti.

Egypt - vízum

Nevím proč, ale portál se ne vždy dobře načítá. Pokud narazíte na tento problém, tak nejste sami.

Cena víza při online žádosti zůstává stejná, tedy buď 25 nebo 60 dolarů.

Jak při online žádosti postupovat?

 • začněte zde: https://visa2egypt.gov.eg/eVisa/SignUp – kde si vytvořte registraci
 • potvrďte váš email otevřením odkazu ve vašem emailu
 • nyní se můžete přihlásit zde: https://visa2egypt.gov.eg/eVisa/SignIn
 • klikněte na „Apply Now
 • zvolte typ víza
 • vyplňte vaše osobní údaje a údaje o pasu
 • vyplňte kontaktní údaje (email, telefon, českou adresu)
 • nahrajte scan (resp. foto) vašeho pasu (formát .jpg nebo .png do velikosti 500kB)
 • vyplňte kontaktní údaje v Egyptě (např. údaje o hotelu)
 • potvrďte žádost zeleným tlačítkem „Confirm
 • dojde k přesměrování na stránku, kde provedete platbu kartou
 • potvrzení o vyřízení žádosti pak obdržíte do vašeho emailu (ne hned, většinou do 5 dní)

Podívejte se na tuto moji reakci na dotaz od Štěpána, ve které jsem podrobně rozepsal postup, jak do online žádosti o egyptské vízum přidat všechny členy rodiny.

Nezapomeňte si pak vízum vytisknout a vzít s sebou. Pokud vám není některý krok v online žádosti jasný, poradím vám dole pod textem.

Cena & platnost víza

Základní cena víza do Egypta pro rok 2022 zůstává na 25 $.

Do 30. dubna 2021 byl tento poplatek pro turisty směřující do jednoho z následujících 4 egyptských regionů dočasně zrušený. Konkrétně se to týkalo cest do těchto správních oblastí: Jižní Sinaj, Rudé moře, Luxor a Asuán. Zrušení poplatku souviselo s opatřeními, jež egyptská vláda přijala za účelem podpory turismu v době koronavirové krize. Od května 2021 jsou však poplatky za turistická víza opět zavedeny.

Píši základní, protože existují i dražší možnosti (viz. výše). V roce 2017 česká média mluvila o rapidním zvýšení ceny víz (viz. Egypt výrazně zdraží víza). Od července 2017 se jejich cena měla vyšplhat až na 60$, egyptská vláda však tuto informaci nepotvrdila, a tak se dosud zatím žádné zdražení nekonalo (viz. Egypt ustoupil od zdražení turistických víz do země).

Platnost víza (toho levného 30 denního) sice činí tři měsíce od jeho vydání, doba pobytu však nesmí překročit 30 dní.  Toto základní vízum platí pouze pro jeden vstup a nelze prodloužit.

Věřím, že o vízech do Egypta nyní víte vše potřebné. Nikdy není od věci před cestou také zkontrolovat stránky ministerstva zahraničí, kde byste rovněž vždy měli nalézt aktuální a oficiální informace. Budete-li mít s čímkoliv problém, pište komentář.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   168
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Mnohokrát děkuji. František

 • Odpovědět

  Dobrý den, Ukrajinci potřebují stejné vízum jako Češi? Nebo je to složitější. děkuji za info František

  • Odpovědět

   Dobrý den Františku, ano, Ukrajincům stejně jako Čechám stačí, v případě standardních turistických víz, je zakoupit po příletu do země přímo na letišti.

 • Odpovědět

  Dobrý den chtěla bych zeptat prosím vás, pomůžete nám teda jsem poprvé odletem do Egypta káriha až 2 hodiny ráno už tam bejt káriha a nevím jak na to koupím o vízum když bude zavřeno ano nebo ne děkuji za odpověď

 • Odpovědět

  Dobrý den, chystám se do Egypta s tím, že si chci po 1 měsíci v Hurghadě prodloužit vízum. Vzhledem k tomu, že si potřebuji vzít dostatek léků na 6 měsíců, obávám se otázek na letišti. Můžu jim normálně říct, že mám tolik léků z důvodu, že mám v plánu si v Egyptě vízum prodlužovat? Není to nijak nelegální ne?

  • Odpovědět

   Dobrý den Kláro, turistické vízum v Egyptě je spíš jen formální záležitost. Zaplatíte, dostanete vízum, nikdo z vás nic tahat nebude, takže osobně bych o lécích vůbec nemluvil.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  mám stejný problém. Adresa po odstranění mezery mezi PSČ a lomítek mezi číslem popisným a pořadovým projde, ale nelze uložit.

  Asi si na letišti vystojím frontu.

  Jindra

 • Odpovědět

  Dobry den, je normalni ze jiz 8 dnu mame zazadano zaplaceno o evizum vse probehlo ok. Prislo zpet ze je zadost ve zpracovani a od te doby stale nic? Dekuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Petro, no popravdě se mi zdá, že to je ve vašem případě již nějaké dlouhé 🙁 Už to přišlo nebo stále ještě ne?

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  chtěla bych koupit víza pro sebe a manžela přes internet.
  Mám jen dotaz na formu. Není problém s vízem, které je vytištěno na papíře ?
  Nejsou problémy u odbavení v Egyptě? Kdy koupit vízum, pokud odlétáme 15.5.2022.

  Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Věro, doporučuji to online řešit nejpozději týden předem. O žádných problémech, které by z online víza nebo ze skutečnosti, že to máte s sebou na papíře, plynuly při odbavení nevím a nepředpokládám, že by nějaké byly.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chtěla jsem si vyřídit on-line vízum do Marsa Alam. Nicméně ten jejich egyptský portál mi nedovolí zadat adresu trvalého pobytu (kolonka „kontaktní detaily“). Stále píše, že se jedná o neplatný formát – adresu v ČR zadávám bez háčků čárek, odděluji pouze ; (tento znak je dovolen). Máte prosím někdo podobnou zkušenost? Děkuji Katka

  • Odpovědět

   Dobrý den Katko, bohužel tuto zkušenost nemám. Pokud to stále nejde, doporučuji nechat vyřízení víza po příletu do Egypta na letišti v Marsa Alam.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  je prosím po uplynutí 30 dní v Egyptě možné zakoupit vízum za 60 USD? Co se stane, pokud někdo přetáhne pobyt nad 30 dní? Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Aleno, rozhodně bych nedoporučoval přetahovat dobu pobytu, ke které vás vízum opravňuje. To není dobrý nápad. Vízum lze obnovit, prodloužit, vyřídit nové, ale neuděláte to online (a to ani přes oficiální stránky), je třeba zajít přímo v Egyptě na k tomu určený úřad a to nejméně týden před vypršením platnosti víza.

 • Odpovědět

  Dobrý den chtěla bych zeptat máme 19.8.2021 zájezd jednosměrnépotřebují tam přímo na letišti kárihaře o vízum 25 USD ano nebo ne děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Deniso, popravdě řečeno nerozumím přesně na co se ptáte. Pokud jste občankou ČR a jedete do Egypta, tak ano, vízum potřebujete, minimálně to turistické za 25 usd, které koupíte po příletu do Egypta na letišti.

 • Odpovědět

  cestující s jordánským pasem také podléhá vízu za 25 USD? Děkuji Zuzana

  • Odpovědět

   Dobrý den Zuzano,

   pokud mám správné informace, tak občan Jordánska vízum do Egypta nepotřebuje, tzn. 25 dolarový poplatek se na něj nevztahuje.

 • Odpovědět

  Zdravím stala se mi taková milá věc, chtela jsem viza vyresit pres internet, ale dala jsem omylem multiple misto single, takze misto 25 usd hned 60 usd na osobu. Neplatila jsem to, ale ta zadost nejde smazat a na me dotazy mi odpovedeli, ze to proste nejde a ze za tyden se to smaze samo.

  Takže když doletíme do Marsa Alam nekdy za tyden, nebude problem to vyresit na miste na letisti? Díky za odpoved.

  • Odpovědět

   Dobrý den Zuzano, neviděl bych to jako problém, za týden zaplatíte za vízum klasicky na místě po příletu oněch 25 dolarů. Fakt, že máte nedokončenou žádost na webu (třeba tou dobou tam již nebude), na toto nebude mít vliv.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Jsme momentálně v Hurghádě s přítelkyní a rozhodli jsme si pobyt o měsíc prodloužit. Dohromady tu budeme měsíc a půl, tudíž nám nevyjde 30denní vízum. Jak je to tedy s prodloužením, které je možné na 6 měsíců za 60 dolarů, což jsme se dočetli, když jsou víza do konce dubna “zrušená”? Děkuji za váš čas. Martin.

  • Odpovědět

   Dobrý den Martine,

   na rovinu, na toto vám odpovědět neumím. Vymýšlel bych si a to nechci. Doporučuji se obrátit přímo na oficiální úřady: asi úplně nejlépe na turistickou policii přímo v Hurghadě na tel +20 065 344 4774, popř. na +20 065 344 4773 nebo se obrátit na tzv. „passport office“, která je v Hurghadě zde.

 • Odpovědět

  Ahoj Lukáši dlouho tu nebyl Dán žádný dotaz Tak doufám že ještě odpovíš. ubytovala jsem se v Hurghadě po osobě která tvrdí že na její adresu nedostanu prodloužené vízum. Zřejmě tedy asi při odletu dostanu pokutu zajímalo by mě jaká ta pokuta bývá v jaké výši a Jak mám postupovat. mám c děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den,

   popravdě přesně nerozumím vašemu dotazu. Jaké máte vízum? Kdy vám končí? Jak dlouho v Egyptě již jste a jak dlouho tam chcete ještě zůstat?

 • Odpovědět

  Dobrý den Luky,
  máme odlétat do Hurghády 18.12.2020 na 22 dní. Vízum ano nebo ne? Už jsem z toho blbec. …Test na kovid v Egyptě je mnohem levnější než u nás. Je to problém si ti na letišti vyřídit či ne? Díky moc za info.

  • Odpovědět

   Dobrý den Zdeňko,

   víza nepotřebujete. Na konci září egyptský kabinet rozhodl o prodloužení výjimky, a tak nyní platí, že v období od 1. listopadu 2020 do 30. dubna 2021 turistická víza nejsou potřeba. Tedy za předpokladu, že jedete do jednoho z těchto čtyř regionů: South Sinai, the Red Sea, Luxor, Aswan. Což splňujete.

   Test na covid je na zvážení. Ano, v Egyptě je výrazně levnější (30 usd), nevýhodou však je, že jste pak nuceni dodržovat karenténu (ve vašem hotelu) do doby, než vám oznámí negativní výsledek. Tématu se věnuju v textu o koronaviru v Egyptě a před pár dny na téma testování po příletu do Egypta sepsala cenné informace Silva. Tak na to koukněte.

 • Odpovědět

  Děkuji za odpověď.
  Mám na Vás ještě jeden dotaz, jestli víte, zda v červenci 2020 čili tento rok bude potřeba na se letišti prokázat testem na koronavirus. Do Egyptu jedeme soukromě za rodinou.
  Předem děkuji za odpověď, Glauschová

 • Odpovědět

  Dobry den, prosím o radu jedeme do Egypta na dva měsíce. Dá se koupit vízum na tuto dobu na letišti. Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Ludmilo,

   v drtivé většině případech je možné na letišti koupit pouze standardní turistické vízum na 30 dní. To znamená, chcete-li zůstávat 2 měsíce, já doporučuji si toto vízum zařídit předem online. Pokud nebudete chtít jít touto cestou, popřípadě si na letišti vždy můžete koupit vízum na 30 dní a to následně prodloužit (pokud vím, je tak možné ale učinit osobně pouze v Káhiře). I proto bych v tomto případě preferoval online variantu >> podle toho, jakou kartou budete platit, doporučuji na ní nastavit striktní limit tak, aby z ní nebylo náhodou bez vašeho vědomí strženo víc než je potřeba (již několik lidí se na mě obracelo s podobnou špatnou zkušeností).

 • Odpovědět

  Dobrý den, letíme v únoru do Egypta budeme 4 člená rodina, můžeme vízum zaplatit na letišti za všechny 4 na jednou nebo musíme mít každý připravený 25 $

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano,

   není potřeba mít 4 x 25 usd, je to možné zaplatit dohromady.

 • Odpovědět

  Dobrý večer v 3/20 odletame do Egypta The Grand hotel Sharm el-Sheikh.Budeme platit vízum??CK udává v pokynech 28 euro?.Děkuju za odpověď

 • Odpovědět

  Co se děje , pokud budu odlétat z Hurghady a budu mít propadlé vízum / po době delší než 30 dnů. Platím pokutu nebo je i jiný postih ?

  • Odpovědět

   Platí se za to pokuty. Pokud vím, tak jsou různé a odvíjí se od toho, kolika dny jste povolenou dobu pro pobyt přesáhla. Řádově 1500 EGP.

 • Odpovědět

  Dobrý den ,dotaz prvně poletíme do Hurghady s dětmi ,jede nás celkem 6 .Co s týče víza je lepší vše nechat na cestovce nebo koupit na letišti.Poletime prvně.A ještě s zeptám nemůže se stát že by na nás autobus nepočkal kdyby byla fronta na vízum.A prosím co se týče cestovní pojištění můžu se pojistit u pojišťovny sama u své co máme smlouvy konkrétně Alianz.Dekuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Miluše,

   nenechávejte víza ne cestovce, je lepší (rozumějte levnější), když si je zařídíte sami – tedy po příletu si je před průchodem pasovou kontrolou koupíte za 25 dolarů na příslušném místě. Všem doporučuji jít touto cestou, tedy koupit si je po příletu na letišti. Autobus vám nemůže odjet z toho důvodu, že čekáte ve frontě na vízum. Toho se nebojte. Ano, delegáti bývají nervózní, když si lidé např. po příletu v Hurghadě kupují internetové SIM karty (čekají ve frontě tam a tím odjezd autobusu zdržují). Ale případ víza je něco jiného.

   Ano, můžete se pojistit u vaší pojišťovny a mít tak pojištění plně pod kontrolou. Většinou i toto je individuálně výhodnější než zprostředkovaně přes CK.

 • Odpovědět

  Dobrý den..15.2.19 odletame do Hurgady na týden..píšete že za víza se platí 25 dolarů v mě smlouvě je 28 euro!Můžu poprosit o radu kolik teda platit.Jeste se zeptám vyměnit si na eura nebo dolary.Dékuji

  • Odpovědět

   Dobrý večer Soňo,

   oficiálně to je 25 amerických dolarů. To je cena, kterou za vízum zaplatíte na letišti po příletu. To, že v cest. smlouvě máte 28 euro znamená, že vaše cestovka vám je schopna vízum zařídit za vás za 28 euro (tedy s přirážkou). Jestli vás cest. smlouva zavazuje k tomu těch 28 euro platit či nikoliv je otázka druhá. Většinou to není nutné (pouze tedy možné), pokud si jste schopna vízum vyřídit sama, což není žádný problém.

   Jestli budete kupovat vízum sama, tak to mějte v dolarech. Ostatní hotovost je možné mít jak dolarech, tak eurech, dnes jsou už o něco lepší eura. Ale není to nějak podstatné.

 • Odpovědět

  Dobrý den
  Letíme 29.12. s cestovkou ETI přes agenturu Invia do Sharm El Shaik na týden, kde se Vízum neplatí,přesto ve smlouvě o zájezdu je kolonka :Při příletu je nutné zakoupit u zástupce Ck vízum v hodnotě 28 Euro na osobu.Dá se tomu nějak bránit,nebo jak máme na letišti postupovat,nejsme jazykově vybaveni ?

  • Odpovědět

   Dobrý den Láďo,

   je dobře, že jste takhle pozorný. Ano, vízum do Sharm el-Sheikhu není potřeba (pokud neplánujete zůstávat déle než 14 dní nebo cestovat do vnitrozemí Sinaje, což předpokládám, že neplánujete). Není nic potřeba platit. A i kdyby jste místo Sharm el Sheikhu jel do Hurghady nebo Marsa Alam, ani v takovém případě rozhodně není potřeba platit cestovce za vízum 28 euro. To si totiž pohodlně sám můžete koupit po příletu jako řada ostatních přímo na letišti za 25 dolarů. Takže se mi zdá, že toto je nějaká podivná praktika cestovní kanceláře ETI, jak z každého zákazníka, který s nimi do Egypta jede, vytáhnout peníze navíc. V případě Sheikhu 28 euro a v případě ostatních letovisek 28 eur – 25 usd, což je nějakých 5 euro rozdíl. Díky, že jste na to upozornil.

   Doporučuji vznést dotaz přímo na cestovku a oznámit jim, že platit nic takového nebudete.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Chtěla bych se zeptat zda-li je možné koupit 6 měsíční vízum také na letišti nebo musím předem přes internet ?
  Děkuji Nela Vildová

  • Odpovědět

   Dobrý den Nelo,
   tohle doporučuji zařídit předem, buď online přes jejich oficiální visa portál nebo přes egyptskou ambasádu. Na letišti by s tím mohl být problém a mohlo by se stát, že zůstane odkázána na 30 denní vízum. Nicméně to lze pak prodloužit, stačí zajít v Egyptě na konzulární úřad a podat příslušný formulář (vízum udělí do druhého dne).

 • Odpovědět

  Dobrý den. Je pro víza do egypta něco jako toto https://www.rusko-viza.cz
  Do RU mi to dost ulehčilo vyřizování

  • Odpovědět

   Dobrý den Nino,

   nevím o ničem takovém. Potřebujte-li standardní turistické vízum, tak je nejlepší si ho koupit až po příletu na letišti v Egyptě (je to nejjednodušší a nejlevnější). Pokud potřebujete jiný druh vízum a nechcete to řešit online přes ten jejich portál, buď se obrattě na jejich velvyslanectví u nás nebo na agenturu typu Student Agency, kteří to jsou také schopní zařídit.

 • Odpovědět

  Dobrý den, dnes jsem si podala online žádost přes vámi doporučené stránky. Nemile mě překvapilo, že za 4 viza do Egypta mi bylo z účtů odečteno přes 7 tisíc? Už jsem je kontaktovala zpátky, ale máte vy s tímto nějakou zkušenost?

  • Odpovědět

   Dobrý den Renato,

   to je hodně divné 🙁 Je to oficiální portál, přes který lze víza vyřizovat, tj. nemělo by se dle mě vůbec stát, že vám z karty strhnou více než je potřeba. Platila jste žádosti kartou, je to tak? Dejte prosím vědět, jak to dopadlo, zda s vámi komunikují a problém řeší.

  • Odpovědět

   Ano platila jsem kartou. Byl mi od nich zaúčtován poplatek 40 USD za vyřízení žádosti. Ale jelikož jsem najednou udělala žádost viza pro 4 osoby, naučtovali si 4x 40USD za vyřízení plus daň. Takže celková cena za 4 viza mi byla vyfakturovana na 300 USD. Psala jsem jim tam, ale zatím kromě vyúčtování mi víc neodepsali. Řeším s nimi teď vrácení rozdilu peněz, popřípadě celé zruseni a vrácení všech peněz. Obávám se, že ale nepochodim.

 • Odpovědět

  Dobry den, letime 1.9.do sarm el sheiku,cize viza nepotrebujeme. Avsak mame zakupeny pobyt do 15.9., kedy letime spat. To je spolu 15 dni, v pripade ak priletime prvy den do polnoci. Nebudeme v tomto pripade teda viza potrebovat?a mam este jednu otazku. Chceli by sme ist na vylet do jordanska. Budeme si moct viza zakupit pri opatovnom vstupe do egypta? Dakujem za pomoc

  • Odpovědět

   Dobrý den Ireno,

   díky za dotaz. Já bych ve vašem případě doporučoval si raději vízum za 25 amerických dolarů zakoupit, a vyhnout se tak případným komplikacím či pokutám (třeba za to, že jste přesáhla byť o jeden den délku „bezvízového pobytu“). Zároveň ho budete potřebovat pro samotnou cestu do Jordánska, samozřejmě kromě jordánského víza, které bude také třeba zakoupit (nebo ho zaplatíte již v rámci ceny za samotný výlet).

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukasi, chci letět na podzim do Taby na týden a jet do Petry. Potřebuji vízum, když pojedu do Petry? Je nejlepší tam jet z Taby lodi? Děkuji za informaci. Zdenek

  • Odpovědět

   Dobrý večer Zdeňku,

   ano, potřebujete vízum do Jordánska (platí se za něj, ale často již bývá zahrnuto v ceně výletů). Egyptské vízum potřebovat nebudete. Zkušenost s tímhle výletem já nemám, ale ano, většina výletů je tak naplánována, že se jede lodí do Aqaby (to je v Jordánku) a odtamtud busem do Petry.

 • Odpovědět

  Dobrý den ,jsem cizinka ukrajinka,rodinný příslušník obcana ČR .chci se zeptat,da se u Vas na ambasádě vyřídit vizia do Egypta a za jak dlouho to budu mít.? Co k tomu je potřeba .Dekuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Ljubo,

   pokud se bavíme o turistických vízech (pro účel dovolené), tak pro ukrajince platí to samé, co pro občany ČR, tj. lze si to vízum zařídit buď předem online přes oficiální link výše v textu (žádost trvá vyřídit řádově pár dní) nebo si ho koupit hned na letišti po příletu do Egypta (na oficiálním prodejním místě).

 • Odpovědět

  Dobrý den chtěla bych se zeptat. Kdyz bych chtěla zůstat v Egyptě dele než měsíc ( chtela bych ho procestovat) jak si co nejrychleji můžu prodloužit vizum?? Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucy,

   jestliže už teď víte, že budete zůstávat déle než 30 dní, tak já bych doporučoval si předem online zařídit multiple entry visa, které vás nejen opravňuje k více návštěvám Egypta, ale i k pobytu v celkové délce 90 dní…. Prodloužení klasického 30 denního víza je také možné (samotný proces ale neznám) – takže, jak rychlé to ve skutečnosti je, nevím.

 • Odpovědět

  Dobry den.Kdyz jsem oficialne vdana v Egypte a mam i cesky oddaci list,tak musim platit vizum?Nebo se staci prokazat orig.odd.listem Eg..Dekuji za radu

  • Odpovědět

   Dobrý den Dagmar,

   s tímhle je lepší se obrátit přímo na Egyptské velvyslanectví. Já na váš dotaz odpovědět s jistotou nedokáži 🙁

 • Odpovědět

  Dobry den,
  Je mozne koupit vizum i na letisti v Tabe?

  • Odpovědět

   Dobrý den Luboši,

   ne, pokud myslíte vízum, které by vás opravňovalo ke vstupu mimo letoviska sinajského poloostrova, tak to tu nekoupíte.

 • Odpovědět

  Dobrý večer, byla jsem s rodinou v Hurghadě teď v červnu na 15 dni a chceme letět ještě v říjnu na týden. Nebude problém s vízem? Předpokládám, že si koupím na letišti další 30-ti denní vízum. Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavlo,

   ujišťuji vás, že nebude žádný problém, opět si koupíte u oficiálního místa na letišti vízum na 30 dní (jedno za 25 dolarů).

 • Odpovědět

  Děkuji moc za info, snad máte pravdu a já Vám budu věřit 🙂 ještě zkušenost s vízem nemáme. Je to CK Exim tours. Mám tuhle cestovku ráda, ale tohle mě trošku mrzí. Takže dám na Vás 🙂 a to jste trefil…tu datovou simku jsme tam taky chtěli koupit

 • Odpovědět

  Dobrý den, mám prosím dotaz. Letíme začátkem srpna do Hurghady a přistaneme kolem 17 hodiny, čili asi bude víc lidstva než v noci…i s babi a dědem nás bude 7 osob a když připočítám značnou část letadla, bude asi fronta na víza dost dlouhá. Bojím se docela, protože se nám v CK nechtělo dávat 800kč × 7 osob za víza a chtěli jsme zaplatit až na místě 25 dolarů. Ovšem bez předchozího varování CK, jsem až doma objevila na zadní straně smlouvy z cestovky, že upozorňují, že pokud si neobjednáme víza přes ně, riskujeme, že transfer odjede bez nás, že déle jak 30 minut nečekají…a máme si zajistit transfer svůj. Myslíte, že je to jen Bu Bu, nebo fakt můžou odjet bez nás? Přece jen chápu, že ti co mají koupeno již dříve, nebudou chtít čekat kdovi jak dlouho než si ostatní vypíší a vyřeší…co myslíte?

  • Odpovědět

   Dobrý večer Ivano,

   je dobře, že tak podrobně čtete podmínky zájezdu. Mohu se zeptat s jakou CK cestujete? … já se přiznám, že o tomto slyším prvně. A nevím a případu, kdy by se stalo, že by na někoho nepočkali z toho důvodu, že si kupuje víza. Ano, delegát na vás může tlačit, když si chcete na letišti kupovat ještě něco jiného a čekáte ve frontě (například datovou sim kartu), ale víza? Ne, podle mě na toto v praxi ze své podstaty nikdy nemůže dojít, vízum kupujete před tím, než se s delegátem vůbec setkáte, tj. on 100% nemůže vědět, že nejdete kvůli tomu, že čekáte ve frontě na vízum… může k tomu být i řada jiných důvodů.

   Takže já bych se toho nebál, udělala jste dobře, že jste víza nekupovala od CK. A vězte, že určitě nebudete sami, kdo si bude vše vyřizovat až po příletu. Buďte bez obav.

 • Odpovědět

  Dobrý den, poletíme do Sharm el Sheikh, kde je uvedeno, že nepotřebujeme vízum. Rádi bysme ale pár výletů přes CK (ostrov Tiran, čtyřkolky, soho, delfinarium v Sharmu, nic víc.) potřebujeme vízum? Každý mi říká něco jiného. Děkuji Mirka

  • Odpovědět

   Dobrý den Mirko,

   ne, víza nebudete pro tyto aktivity u Sharm el Sheikhu potřebovat.

 • Odpovědět

  Dobrý den.
  Chtěla bych se zeptat, když si chci koupit 6. Měsíční vízum v Hurghadě na letišti, tak se to dělá úplně stejně jako na měsíční vízum akorát řeknu že chci vízum na 6 měsíců? Dají mi to bez problémů? Nic jiného se kromě toho papírku v letadle nevypisuje ani se nestojí jiná fronta? Kupují si to poprvé, tak mě to docela znervozňuje. Děkuji za odpověď

  • Odpovědět

   Dobrý den Martino,

   upřímně řečeno, nejsem si jistý. A rozhodně vám tady nechci dávat nějaké informace, které v reálu nebudou platit. Proto doporučuji vízum koupit online přes oficiální webový portál (odkaz v textu), kde při vytvoření nové žádosti zvolíte Entry Type „Multiple“. Nebo se případně obránit s dotazem na egyptské velvyslanectví v Praze, kteří by měli být schopni poradit přesně.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  ráda bych jela do Egypta do jedné z těch destinací, kam nepotřebuji vízum, letím ale přes německou cestovku. Chápu správně že by to stejně neměl být problém a vízum bych si nemusela pořizovat i přesto, že je to přes německou kancelář, když mám český pas? Děkuji za odpověď.