Nejkrásnější pláže v Egyptě

Korálové útesy, nejrůznější druhy ryb, delfíni i mořské želvy, to všechno můžete pozorovat pod mořskou hladinou u břehů Egypta. Zdejší pláže však nelákají pouze vyznavače potápění a šnorchlování. Krásná krajina a jemný písek pod nohama potěší toho, kdo jede za odpočinkem, stejně tak jako rodiny s malými dětmi.

Ovšem vybrat ty nejkrásnější pláže v Egyptě není nic snadného.

Egypt nabízí celou řadu hezkých míst na koupání.

Vybral jsem 5 krásných pláží, které se rozhodně řadí mezi to nejlepší, co může Egypt nabídnout. Každou z těchto pláží bezesporu stojí za to navštívit. 

Tady jsou:

Sharm el LuliMarsa MubarakAbu DabbabRas Um SidŽraločí zálivSahl HasheeshSharm el Naga

 

Jen jedno upozornění úvodem.

Pozor na mělké laguny!

Na mnoha místech v Egyptě si hned u pláže příliš dobře nezaplavete. Často tu je totiž velmi mělko a u pobřeží jsou jen laguny tvořené korály, tedy místa na koupání ne úplně ideální. Z takových pláží jsou směrem do moře vybudovaná umělá mola, po kterých snadno korálové mělčiny překonáte, a na jejichž konci vlezete po schůdkách do vody, kde si zaplavete už dosyta. S tím souvisí i skutečnost, že na mnoha místech komplikují koupání změny výšky mořské hladiny. Ačkoliv typicky odliv v Egyptě není nikterak veliký, právě v oblastech mělkých lagun a zálivů je citelný!

Pokud je toto něco, co vám vadí, nestyďte se a napište mi jméno vašeho před vybraného hotelu v Egyptě do komentáře dole pod textem. Napíši vám, jak to doopravdy je s koupání na jeho pláži. Je totiž zbytečné trávit týdenní dovolenou někde, kde pláž nebude splňovat vaše požadavky.

Pojďme si nyní jednotlivé pláže představit. Nejprve pláže v Marsa Alam.

Tipy na dovolenou: Akční zájezdy do Egypta se slevou 40%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 29 246 Kč na jedné osobě

1. Sharm el Luli

Egyptskou pláž Sharm el Luli mnozí přirovnávají k Maledivám, jiní ji přezdívají Paradise. Pokud ji navštívíte, pochopíte proč. Téměř nedotčená příroda, průzračná voda a nádherný podmořský svět vytváří opravdu exotickou atmosféru.

Pláž se nachází 63 km jižně od starého Marsa Alam a 130 km jižně od mezinárodního letiště Marsa Alam. V její těsné blízkosti není žádný hotel, pláž je tedy spíše cílem jednodenních výletů. Nutno počítat s tím, že cesta minibusem od některého z hotelů v blízkosti letiště sem trvá cca hodinu a tři čtvrtě. Lze se však ubytovat v oblíbeném resortu Shams Alam, od nějž je Sharm el Luli pouhých 10 km dále na jih. A stejně tak jako Sharm el Luli, i Shams Alam a jeho přilehlý otevřený záliv nabízí pěkné koupání a nádherný podmořský život. Ostatně je to právě Shams Alam, který nabízí vůbec to nejlepší šnorchlování v Egyptě.

Zobrazit Shams Alam na mapě

Na rozdíl od zálivu u hotelu Shams Alam je zátoka Sharm el Luli uzavřená, s volným mořem propojená jen 250 metrů širokým hrdlem, po jehož obou stranách jsou krásné korály. Po příjezdu místo působí pustě, jen poušť a moře. Ale první zdání klame. Pláž přímo vybízí k potápění a šnorchlování, ty šťastnější zde pod hladinou uvidí rejnoky a mořské želvy! Při odlivu místo zase láká k brouzdání mělčinou, kde lze najít krásné škeble často velmi netradičních tvarů. Romantická atmosféra nedotčené přírody znamená i absenci jakéhokoli zázemí včetně slunečníků či lehátek.

Egypt pláže

2. Marsa Mubarak

Laká vás potápění ve společnosti karet, delfínů a dugongů? Pak navštivte pláž Marsa Mubarak! Přitahuje zejména obdivovatele podmořského světa, na lodích sem míří právě hlavně potápěči, stejným zážitkem však mohou být i romantické procházky v písku nebo projížďky na velbloudech.

Řadu let byl záliv Marsa Mubarak hůře dostupný, byť na rozdíl od Sharm el Luli se nachází jen necelých 8 km od letiště.

Zobrazit Marsa Mubarak na mapě

Možnost ubytování v blízkosti pláže však existuje. Hotel Three Corners Fayrouz Plaza Beach Resort je vzdálený asi 12 minut chůze o pobřeží a dlouhou dobu to byl právě on, který byl k zálivu tím nejbližším hotelem. To se však změnilo v roce 2021, kdy byl přímo u pláže Marsa Mubarak otevřen dlouho budovaný hotel Iberotel Costa Mares. Ten dnes patří k tomu nejkvalitnějšímu, co umí Marsa Alam nabídnout. Krásné prostředí, moderní vybavení (viz. tato fotogalerie hotelu), služby na vysoké úrovni, blízkost letiště a především právě perfektní dostupnost oblíbené pláže. To vše se odráží v ceně pobytů, které vychází dráž než v ostatních, okolních hotelech.

O Marsa Mubarak se říká, že to je nejlepší místo v Egyptě, kde je slušná šance na to spatřit dugonga.

3. Abu Dabbab

Další a jedna z mála pláží v Marsa Alam, která nabízí kombinaci bezproblémového vstupu do vody i nádherného potápění. Stejně jako Sharm el Luli či Marsa Mubarak, i záliv Abu Dabbab je vyhledávaným cílem, zejména mezi šnorchlisty.

Vzhledem k tomu, že se na jeho jižním okraji nachází oblíbený hotel Malikia Abu Dabbab Beach Resort, který na rozdíl od Iberotel Costa Mares typicky vychází cenově dobře, je záliv častým dovolenkovým cílem i českých turistů.

Zájezdy do hotelu Malikia za 10 790 Kč

Zálivu Abu Dabbab, popisu jeho pláže i charakteru dna a korálů, jež je zde možné vidět, jsem věnoval celý článek. Dovolte mi vám toto místo blíže přiblížit:

4. Ras Um Sid

Hledáte-li pěknou a kvalitně vybavenou pláž, je to například Ras Um Sid, pár kilometrů na jih od zálivu Naama Bay v regionu Sharm El Sheikh. Nechybí zde bary, nabídka vodních sportů, od windsurfingu po rybaření, a přímo nad pláží se na útesu nachází řada hotelů.

V oblasti Sharm El Sheikh je tato pláž však stále jednou z těch klidnějších a tedy vhodná pro relaxaci s výhledem na Rudé moře. I tady stojí za to vzít šnorchl a nahlédnout pod mořskou hladinu, kde můžete narazit na vzácné druhy ryb a korálové útesy.

5. Sharks Bay Beach

V blízkosti letoviska Sharm El Sheikh se nachází také pláž s poněkud hrůzostrašným názvem – Sharks Bay čili Žraločí záliv. Své jméno nezískala jen tak.

Na žraloka ve zdejších vodách opravdu můžete narazit. Jedná se však převážně o mírumilovné druhy, a tak není třeba se obávat. Mrkněte se na to, jací žraloci se v Egyptě vyskytují, a jak se ve vodě chovat, abyste zbytečně nepřilákali jejich pozornost.

Pláž se nachází v blízkosti hotelů a nabízí veškeré zázemí včetně nabídky vodních sportů. Doporučováno je zejména šnorchlování, které otevírá nekonečný podmořský svět. Krásným zážitkem mohou být také plavby lodí ze zálivu na otevřené moře.

6. Sahl Hasheesh

Na rozdíl od Marsa Alam či některých míst v Sharm el Sheikhu pláže v Hurghadě nepatří k příliš výjimečný. Skutečně pěkná místa na koupání je proto třeba hledat mimo Hurghadu samotou, na jihu od letoviska. Krásná pláž je například v Sahl Hasheesh.

Zobrazit Sahl Hasheesh na mapě

Ačkoliv na pozorování podmořského světa to není příliš vhodné místo, pláž, zejména v severní části pobřežní oblasti Sahl Hasheesh, např. u hotelu Sunrise Romance, je krásná. Jemný písek a tak akorát pozvolný vstup do moře podobný tomu, co nabízí třeba pláže na Zakynthosu. Plánujete dovolenou v Hurghadě a přitom se chcete vyhnout uměle upravenému pobřeží, lagunám či nutnosti vstupu do vody přes mola, doporučuji volit právě Sahl Hasheesh nebo alternativně o pár kilometrů dál ležící záliv Makadi.

7. Sharm el Naga

Další krásnou pláž na pobřeží Rudého moře najdete asi 50 km jižně od letoviska Hurghada. Přímo tady lze trávit celou dovolenou, pár  ubytovacích zařízení je v těsné blízkosti. Rozhodně nemusíte mít obavy, že by vás tato nádherná písečná pláž po týdnu nějak omrzela. K dispozici je zde pro turisty restaurace, bar, lehátka i slunečníky.

Celá zátoka je chráněnou oblastí, příroda je zde tedy opravdu krásná. A to jak nad mořskou hladinou, tak pod ní. Při potápění můžete kromě ryb a korálů narazit i na malý vrak lodi.

Ať už hledáte pláž s turistickým zázemím, nebo romantiku v opuštěné zátoce, v Egyptě najdete od každého trochu. Azurovou vodu a jemný písek najdete téměř na každé pláži v Egyptě. Na druhou stranu od Egypta nelze čekat žádná přespříliš divoké pobřeží jako jsou kamenité pláže na Madeiře či na některých kanárských ostrovech. Egyptské pláže jsou bez výjimky písečné a jediné, co vás může na mnohých místech potrápit je vstup do vody, ať už přes molo, či přes původní korálové podloží.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   255
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Dobrý den, předně Vám chci poděkovat, že takhle lidem radíte při výběru vhodného místa. Sama trochu tápu, proto se ptám na názor na hotel BARCELÓ TIRAN SHARM RESORT . Minule jsme byli v El Malikia a plná spokojenost. Chci pozvolný vstup do moře bez korálů tedy bez bot, žádná mola. Ale i možnost šnorchlování, Ideálně po krajích písečné pláže, abychom za nimi nemuseli plavat daleko. Nejsme dobří plavci. Satelitní mapa googlu vypadá, že by to tak mohlo být. Hotel to bude asi průměrný, ale nečekáme luxus. Dá se taky vyrazit někam mimo hotel? Je něco zajímavého v Sharm…? Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Evo,

   ano, tohle je z hlediska písečné vstupu do moře jedna z mála správných voleb v Sharm el Sheikhu. Je to tu přesně tak jak píšete, jenom upozorňuji na to, že zde podmořské podmínky úplně nedají srovnávat s Abu Dabbab. Řada korálů tu už není živých, to nic nemění na tom, že ryb tu je dost, byť šance na želvy zrovna tady nízká. Existují lepší místa v Sheikhu, ale bez pozvolného vstupu z pláže bohužel. Hotel jako takový se přiznám že neznám, ale působí na mě velmi slušným dojmem, rozhodně to bude egyptský nadstandard, který bude co se kvality týče minimálně srovnatelný s Malikií, né-li lepší 🙂

   Co se týče zajímavostí v Shekhu, oblast je hlavně o potápění, tedy doporučovat bych mohl především jednotlivé zálivy a lokace typu Ra’s Nasrani a podobně. Nevím, jestli tohle je zrovna to, co chcete slyšet. Krom toho je zajímavé navštívit typické místní trhy, za návštěvu určitě stojí mešita Al-Mustafa Mosque, popřípadě i katedrála The Heavenly Cathedral.

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši,
  rádi bychom s přítelem přes Velikonoce do Egypta, což bude pro oba premiéra. Ideálně hotel Adults only, ale není podmínkou. Pěkný/luxusnější hotel u pláže. Máme v plánu potápění/šnorchlování i výlety do Luxoru a na pyramidy. Prosím, jakou oblast byste nám doporučil – Sharm El Sheik nebo Hurghada? Líbily se mi např. Caves Beach Resort Hurghada.. Siva Sharm.. MÖVENPICK RESORT SOMA BAY.. AQUA MONDO RESORT.. Amarina Abu Soma Resort.. Podle čeho si mám vybrat? Děkuji Vám za rady a pomoc. Markéta

  • Odpovědět

   Dobrý den Markéto,

   na šnorchlování / potápění je nejlepší Sharm el Sheikh nebo ještě lépe Marsa Alam. Na druhou stranu výlety do Gízy nebo Luxoru nejsou ze Sharm el Sheikhu reálné, takže doporučuji brát v potaz i toto. Tedy pokud chcete kombinaci šnorchl + výlety, doporučuji se odprostit od Sheikhu a volit: buď záliv Makadi Bay u Hurghady, u kterého je řada u hotelů, nebo MÖVENPICK RESORT SOMA BAY, který zmiňujete, ovšem upozorňuji, že u něj zas tak skvělé podmínky na potápění nejsou. Trochu to tu nahrazují výlety dál od pobřeží, které tu nabízí potápěčské centrum, jež se nachází hned před hotelem. Ve stejné oblasti je i Sheraton Soma Bay, to je také kvalitní hotel a je u něj podmořský život bohatší. Jsou tu korály a lze se k nim pohodlně dostat po molu.

   Případně se můžete podívat na Albatros Sea World, to je sice už v Marsa Alam, tj. třeba k pyramidám to odsud bude dál, ale je to relativně ještě dostupná severní část Marsa Alam.

 • Odpovědět

  Dobrý den, čtu tady Vaše opovědi a zdají se mě být velice dobré a užitečné. Chtěli bychom letos opět navštívit Egypt a preferujeme hlavně šnorchlování. Navšítili jsme v poslední době hotely EL Malikia, Brayka, Utopia, Shams Alam – ten poslední úžasné šnorchlování. Co ještě stojí za to ? Děkuji za tip. S pozdravem Jitka

  • Odpovědět

   Dobrý den Jitko,

   upřímně řečeno navštívila jste to nejlepší, skutečně 🙂 A hotel s lepší podmínkami na potápění, než jsou u Shams Alam, nenajdete. Jedna z možností je jet ještě jižněji než je Shama alam, ještě dalších zhruba 70 km až pod národní park Wadi el Gemal do hotelu Wadi Lahmy Azur Resort. Druhá varianta je zvolit Three Corners Fayrouz Resort, u kterého se dá šnorchlovat buď v laguně nebo na volném moři, popřípadě odsud po chodit po pobřeží zhruba 15 minut pěšky k dalšímu vyhlášenému místu (podobně jako Abu Dabbab), k zálivu Marsa Mubarak.

 • Odpovědět

  Hrozně moc děkuji za Vaši odpověď – zvlášť za tu rychlost……………, ale tím pádem se musím já omluvit za to, že píši až nyní. Bohužel, měla jsem víc práce než jindy v tuto dobu a tak – jako vždycky, musela jít dovča stranou .
  Ten odstavec, kde píšete, že je něco takového sehnat v Egyptě dost problematické ( řekla bych, že je to téměř nad lidské síly! 😀 ) a jak to v této destinaci s vlnami „vypadá“, jsem v podstatě chtěla napsat i já už na první nástřel :D, ale to by byl už zřejmě román doopravdy! 😀
  Píšete mi rovněž, jestli „mě zajímá podmořský svět“
  Vaúúúúúúú! 😀 Kromě toho krásného teplíčka, i mě, tak jako většinu z nás, ten nádherný podmořský svět, dostal! 😀
  No, jasně! Člověk ale nemůže chtít všechno! Bohužel! Tady to platí dvojnásob.
  Co se týče Kanárských ostrovů………………. Atlantik jako takový, samozřejmě miluju! I přesto, že je dost chladnější.
  Ovšem, nijak moc mě nenadchla Grand Kanaria – mám ráda všechno živé, ale s boukama :D, resp. švábama, v symbióze dovolenou trávit opravdu nemusím 😀 , a černý písek – ve většině případů………………….. , ani to neny muj konycek 😀
  Fuerteventura a Lanzarote – to už je trošku jiné kafe……………., ale proč tam netrávím tolik času tak moc ráda, je nejen téměř stálé počasí, ale i časový tíseň – ne peníze, která mě jakožto podnikatelku nejenom v cestování, brzdí.
  I z toho důvodu mám velké mezery v exotice, bo odletět na 14 dní se mi povede zhruba jednou za pět let ( na týden i s přelety je to vcelku velmi neefektivní doba) – už 10-12 je pro klienty něco jako noční můra!
  Takže se raději ještě vrátím k „mému milovanému Egyptu“
  Bohužel, Brayku jsem navštívila jednou a i když je to krásný resort – koupání v moři je přesně to, co píšete! Snad poměrně dost daleko to trošku „zachraňuje“ šnorchlování/maskování 😀
  Tudíž Brayka neee.
  Musím se přiznat, že i přesto, jak ráda jsem si udělala čas a přečetla vlastně celou Vaši diskuzi, která je daleko užitečnější než kdejaké recenze a jiné „diskuze“, jež se týkají žrádla 😀 nebo úklidu ( někdy mě mrzí, že si nemůžeme napsat mezi „čtyřma rukama“ , bo by některé názory mohl někdo vztáhnout na sebe 😀 ) ……………., , tak trošičku jsem tušila, že pokud mi přímo s nějakým resortem neporadíte Vy…………….., jsem patrně v ………….kopru! 😀
  Přesto Vám moc a moc děkuji a doufám, že pokud bychom jeden nebo druhý čirou náhodou cokoliv objevili, dáme si, samozřejmě echo! 😀
  Já osobně si s hledáním pokoj nedám, protože jinak „to jistí“ opět Abu Dahab!
  S pozdravem od srdce, Olina

  • Odpovědět

   Díky moc za tak podrobný komentář. Rozumím vám a budu držet palce s výběrem! Kdyby cokoliv, dejte vědět a já řeknu, co vím.

 • Odpovědět

  Nebyl jsem nikdy Sharmu právě,, teprv zkoušíme Egypt,, teď jsme byli přes vánoce v Hiltonu u Abu Dabbab a to byla pecka,,písek, korálová stěna a želvy,, tak jsem měl na mysli nějakou takovou pláž v Sharmu.. Jinak moc dík za rychlou odpověď

 • Odpovědět

  Zdravím,, chtěl bych poprosit o názvy pláží v Sharmu, které jsou písečné s jemným pískem a nejsou potřeba boty do vody,, samozřejmě stačí pár metrů písku při vstupu do vody a pak korály,, jen ať tam člověk může v klidu vlézt a dát si ploutve.. Předem moc děkuji za info..

  • Odpovědět

   Dobrý den Radime,

   ona se písečná pláž s písečným vstupem do vody trochu vylučuje s blízkými korály. Ryze písečná pláž s písečným vstupem je v zálivu Naama Bay. Ale jak říkám, tady není moc korálů. Korály a korálové útesy jsou tam, kde jsou mola a přímo u pobřeží je mělko. Podívejte se na pláž Ras um el Sid na jihu Sharm el Sheikhu, kde se dá vstupovat do vody i klidně přímo ze břehu (není nutnost mola, byť tu jsou) a korálový útes je o po dál. Pěkná a dlouhá pláž je u hotelu Alibaba Beach, i tady je však kolem břehu pás korálů, jsou tu vyznačené vstupy, kudy se dá do moře lézt-

 • Odpovědět

  Dobrý den, ráda bych letos první týden v červenci, letěla s rodinou do Egypta. Prosím o doporučení pěkného hotelu s pláží a pozvolným vstupem do vody. Chceme též šnorchlovat,tak aby bylo co k vidění ☺️ Též milujeme kočky,toto je specifické přání a tak tedy, chceme hotel,kde kočičky jsou a můžeme si je užít Velmi děkujeme za odpověď. Zdeňka

  • Odpovědět

   Dobrý den Zdeňko,

   možná se dozvíte pár zajímavých typů z tohoto průvodce výběru hotelu v Egyptě. Každopádně v Hurghadě by se vám mohl líbit o příspěvek výše zmiňovaný hotel Coral Beach (má pěkné udržované písečné pláže, spousta prostoru na nich je), vstup do vody víceméně pozvolný, šnorchlovat se zde dá z mola. A upřímně řečeno právě Coral Beach je v Hurghadě asi jedním z nejlepších míst na šnorchlování vůbec.

   Nebo vyrazte do Marsa Alam, pro vás ideální si myslím by byl např. hotel Brayka Bay (v pěkném zálivu, s písečnou pláží, ze které je z jedné její části vstup do moře bez problémový a hned o kus dál začínají korály) nebo Equinox, viz. recenze hotelu Three Corners Equinox.

   Co se týká volby vhodné místa z hlediska koček, to se obávám, že v Egyptě nenajdete – alespoň já osobně nevím o nijakém resortu, který by v tomto ohledu nějak vyčníval.

 • Odpovědět

  Dobrý den, s manželem a svojí sestrou, která má lehčí pohybové problémy (hůře chodí) jsme si vybrali hotel Coral beach Hurghada. Do moře chceme vstupovat přímo z písečné pláže. Je tento hotel, ale hlavně pláž a moře vhodné? A hlavně zda-li je dost vody, aby nebyl veliký odliv. Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Heleno,

   myslím, že vám to tady bude vyhovovat. Pobřeží tu je trochu uměle upravené, takže např. vstup z hlavní pláže tu je sice chvilku pozvolný, ale pak začíná hned hloubka >> tj. není potřeba chodit mořem daleko, ani tu v zásadě moc odlivy nepoznáte. O kus dál je krátké molo, po kterém se dá také do moře chodit – toto místo je celkem dobré i na potápění. Jenom upozorním na to, že areál hotelu je dost rozsáhlý, pokud vás ubytují někde v zadní části, můžete to mít ke zdejší hlavní pláži klidně nějakých 600 metrů daleko.

 • Odpovědět

  Přeji krásný den!
  Přiznám se, že ačkoliv šmejdím na internetu už spoustu let, takovéhle úžasné stránky jsem před chvílí objevila poprvé!!
  Dalo by se říct, že Evropu a „základy“ Afriky – Tunisko, Djerbu a především Egypt, znám až po ty nejmenší a méně známé ostrůvky. Co se týče exotiky, tam toho mám hodně dohánět.
  Ale jestli mě něco „dostalo“, byl to před 30lety právě Egypt!!
  Jasně, především moře a hlavně teplíčko, architektura……………, prostě láska na první pohled 😀 Posledních 10 let si s manželem říkáme, že musíme zkusit něco jiného a nakonec skončíme kde……………?? 😀 Stejně tak jako u každoroční „dámské jízdy“ s letitou kamarádkou.
  Co ale nemůžu ani zaboha najít, je stejná nebo podobná pláž, jako je u Malikie Abu Dahab, kde jsem byla už 5 roků po sobě – v životě jsem to nikde neudělala!
  Resp. pláž! Hotel, nějaké jídlo, ubytování – kromě výhledu na moře!!…………….., to všechno je mi zcela jedno.
  Ovšem pozvolný vstup do moře, KAŽDÝ DEN vlny “ na blbnutí“ – dospělí jsou horší, než děti 😀 a téměř nepoznatelný odliv…………………
  Marsa, Sharm ani Hurghada nic takového nikde nemá – tedy alespoň u těch desítkách resortů, co jsem zvlášť na youtube, prolezla.
  Moc prosím, můžete mi poradit? Ani nevíte, jak moc by jste mi pomohl!!!!!
  S přáním krásných dní v celém novém roce…………….

  • Odpovědět

   Dobrý den Olino,

   jsem moc rád, že i vás stránky zaujaly a pevně věřím, že jste tu našla alespoň nějaké pro vás užitečné informace. Ostatně o to zde v prvé řadě jde 🙂 Mimochodem moc díky za váš milý příspěvek. Jestliže vás dobře chápu, ráda byste pozvolný vstup do moře, pokud možno bez výrazného odlivu a vlny. Je pro vás prioritou i pěkný podmořský život? Nebo svět pod hladinou nepozorujete?

   Upřímně, tato kombinace je v Egyptě dost problém, hlavně co se těch vln týká, neboť většinou se buď rozbíjí o korálový pás kolem pobřeží nebo zálivy nejsou tak široké jako Abu Dabbab, daly základ podobným podmínek jako vy znáte. Mrkněte se na hotel Brayka Bay. Pěkný záliv, vstup od tohoto hotelu je písečný, krásné korály v moři. Až na ty vlny, ty tu jsou spíš výjimečné. Jestliže máte ráda větší vlny, doporučuji Kanárské ostrovy, třeba Fuerteventuru. Chápu, že to je dražší, jen zmiňuji alternativy. A nebo Tureckou riviéru a Kleopatřinu pláž u Alanye.

 • Odpovědět

  Dobrý den,chystám se v termínu 4.-11.5.2020 do hotelu Caribbean World s manželkou a synem 8 let,vybírali jsme podle recenzí s ohledem na syna přístup do moře,trochu toho podmořského života a vyžití u bazénu(tobogán,…),chci se zeptat na Váš názor na kvalitu hotelu a moře a zrovna bude období ramadanu,tak jestli nás to nějak ovlivní na službách,…Děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Míro,

   myslíte Caribbean World u Soma Bay, viďte? Tento hotel má dle mě jednu z nejlepších písečných pláží v Egyptě, přístup do moře je písečný a pozvolný. Ale na druhou stranu zde moře nenabízí příliš dobrý podmořský život. Tedy při šnorchlování toho zde s některými vyhlášenými zátokami v Marsa Alam uvidíte jen minimum. Zkrátka něco za něco.

   Pokoje má hotel prostorné, čisté, standardně vybavené, nechybí lednička ani varná konvice. Je vidět, že už mají pár let za sebou, ale s tím je nutné počítat. Obecně hotel dle mě spíše odpovídá 4*, než-li 5* kvalitě. Ale personál se snaží, výběr jídla je veliký, někoho možná zarazí, že zde neexistují automaty na kávu, místo toho si ji nalíváte již hotovou z připravených konvic. Od hotelu jezdí 3 denně autobus do Hurghady (tedy máte možnost tohoto individuálního výletu), vyjde to na 12 € (zpáteční jízdenka). Upozorním ještě na to, že wifi je dostupné zdarma pouze u recepce, jinde nikoliv (viz. pravda o internetu v Egyptě). Ne ramadán nemá na služby v hotelu prakticky žádný vliv, toho se bát nemusíte.

 • Odpovědět

  dobrý den, děkuji za předchozí odpověď, to bych vybrala opravdu špatně. Můžete mi doporučit hotel s písečnýn vstupem, kde nemusím do vody přes molo, kde není velký odliv a hlavně, kde se dá aspoň po 30 m plavat. Moc děkuji,

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosím pláž a moře u hotelu Jasmine palace resort? Dá se snorchlovat? Jedeme s dětmi (16 a 14) . Diky za info

  • Odpovědět

   Dobrý den Mirko,

   pláž u Jasmine Palace Resort je písečná, ta je v pohodě. Vstup do moře je ovšem hodně pozvolný, dno tady je asi 250 metrů prakticky ploché. To je za přílivu ideální pro děti, které stačí i těch celých 250 metrů, za odlivu, je však málo vody, typicky jenom po kotníky, takže je nutné chodit přes molo. Na konci mola se šnorchlovat dá, jsou tady korály a samozřejmě řada ryb, želvy nebo něco podobného však ne.

 • Odpovědět

  Hotel Aqua Mondo by mě taky moc zajímal. Má být otevřen od 1.3.2020. CK ho už prodávají, ale nikde nejsou fotky. Údajně má ležet mezi hotely Amarina Soma Bay a Shams Safaga, ale nikde nejsou informace jaká je tam hloubka, zda je tam molo,psečný vstup, odliv apod.

  • Odpovědět

   Dobrý den Sašo, ano, máte pravdu. Tenhle resort ještě není otevřený. Co se týče pobřeží v tomto místě, tak pláž je písečná. Vstup do vody je dost pozvolný, nečekejte žádnou hloubku, 50 metrů od břehu zde budete v pohodě stačit. Mola tu jsou, dokonce dvě po obou stranách pláže. Kotví u nich většinou však nějaké lodě, tj. nevím přesně zda je možné je využít ke vstupu do vody. To ale není tady potřeba, když lze chodit pohodlně přímo z pláže.

 • Odpovědět

  Byla jsem v Egyptě mockrát, zatím, za nejlepší považuji Brayku,můžeme mi doporučit hotel za Hurgádou nebo v Marse, kde je písečný vstup do vody, ale pokud možno, aby se nešlo moc daleko do hloubky a nebyl tam velký odliv. Moc děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Aleno,

   je to např. v zálivu Makadi Bay (vám budou ale vyhovovat ale hotely pouze v levé, severnější straně zálivu) nebo v Marsa Alam např. Aurora Oriental Bay nebo Utopia Beach, u který jsou jak písečné vstupy, tak super šnorchlování 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosím o info. Zaujala mě nabídka úplně nového hotelu Aqua Mondo Resort Soma Bay 5* – je to řetězec Sheraton, bohužel budete teprve otevřený a tudíž nejsou žádné recenze… nevíte nějaké bližší informace…předpokládám že bude krásný a co pláž je v této oblasti hezká? a co podmořský život?
  popř. prosím ještě o doporučení do kterého hotelu: Shams Safaga, MIRAGE BAY(má lagunu)…
  Hurghadu střed a sever určitě nechceme….preferujeme otevřené moře, ne lagunu a samozřejmě roli hrají i finance.-)
  Děkuji moc za radu

  • Odpovědět

   Dobrý den Danielo,

   přiznám se vám, že ani zatím nevím, kde přesně se má tento hotel nacházet, takže si nedovolím a neumím vzhled zdejšího pobřeží komentovat. Nezlobte se. Obecně v Soma Bay jsou pláže písečné a vstupy do vody bezproblémové, žádná mola, hezky pěkně tak akorát pozvolně po písku. Mořský život spíše chudší, s jinými lokalitami rozhodně zanedbatelný.

   Za mě je moře lepší u Shams Safaga (podívejte se tuto moji měsíc starou odpověď a na tuhle ze začátku léta). Naopak Mirage Bay, jak správně píšete má takovou umělou lagunu, která kdysi bývala chráněná do volného moře sítí. Dneska, pokud vím, tak ta síť již neplní svůj účel, neboť je v ní plno velkých děr. Shams Safaga je dle mého názoru lepší nejen z hlediska pláž, ale z pohledu kvality ubytování.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, pojedeme poprvé do Egypta a těšíme se hlavně na šnorchl. Máme v hledáčku hotely Shams Alam, nebo Brayka Bay. Který z nich má podle vás hezčí podmořský život? U Brayky je prý brzy zakalená voda, ale asi lepší vstup do moře? Nevíte, jaký je vstup u Shamsu? Děkuji a zdravím, Pavla

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavlo,

   z hlediska pestrosti podmořského života je dle mého názoru lepší Shams Alam. Vliv má tady i to, že tento hotel je jeden z vůbec nejjižněji položených resortů v regionu Marsa Alam. Pláž je písečná a vstup z ní do moře je také po písku. Sem tam jsou nějaké kameny, ale v pohodě se jim dá vyhnout a tedy do moře vstupovat bez bot. Vstup je tak akorát pozvolný. Pokud byste zvolila Sham Alam, doporučuji dojít pěšky k nedaleké Gorgonii, tam vlézt do moře a pomalu se nechat unášet proudem na jih zpět k Shams Alam – super šnorchlování cestou.

 • Odpovědět

  Děkuji moc za odpověď Lukáši, ještě se dovolím zeptat, zda není velké riziko pobyt v první polovině prosince. Na Invii totiž je odkaz na počasí a – 26 stupňú. V jiných recenzích je nedoporučeno – studený vítr, teplota cca 20 stupňů……fakt zima na koupačku v moři. Děkuji L.

  • Odpovědět

   Dobrý den Lenko,

   ne, není potřeba se počasí bát. Nemůžete čekat 30°C vedra, to ne, ale na koupání to je, ostatně moře je zde touto dobou stále teplé. Má 24°C. Určitě bych vám ale v takovém případě doporučil volit spíš Marsa Alam na úkor Hurghady, je to víc na jihu a prosincové teploty tam jsou vyšší (viz. počasí v Marsa Alam). I tak teploty jsou nižší, koukám se vám na data z minulého prosince a v jeho první polovině se přes den teplota pohybovala mezi 23°C a 26°C. Celých 14 dní bylo slunečno.

 • Odpovědět

  Dobrý den, tak jsem pátrala a našla: Hotel Fort Arabesque Resort nebo Hotel Sunrise Royal Makadi Resort & Spa, můžu poprosit o váš názor? hledám písčitou pláž včetně šnorchlování s 5 letou vnučkou. Děkuji za váš postřeh. Lenka

  • Odpovědět

   Dobrý den Lenko,

   dobrý výběr. Pokud upřednostňujete Hurghadu, tak záliv Makadi je ten nejlepší. Oba tyto hotely jsou dobré. Pokud bych si měl vybrat já, volím Fort Arabesque Resort (pravě před ním jsou ty zdejší korály nejlepší). Zároveň si myslím, že úroveň služeb je zde na o něco vyšší úrovni, než ve vedlejším Sunrise Royal Makadi (např. menší pokoje, apod.). U Fort Arebesque jsou korály kousek od břehu, ze které není nutné chodit po mole, ale je tu klasický pozvolný vstup z pláže. Pro vstup do větší hloubky tu jsou vyhrazeny písečné úseky (mezi skalnatějšími částmi) – to vše při odlivu vyleze ven, odliv je tu poměrně citelný. Ale jinak korály dobré, plno ryb, malé murény a rejnoci, občas dokonce i želva.

   Nebo zvolte Marsa Alam, např. Brayka Bay Resort, Utopia Beach Club nebo Three Corners Equinox, u kterých také není potřeba chodit po molech a podmořský život je zde ještě výrazně pestřejší.

 • Odpovědět

  Prosím vybrala jsem si hotel Three Corners Sea Beach je to dobrá volba? Jaké jsou pláže a jak je to se šnorchlováním?

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucko,

   hotel Three Corners Sea Beach odpovídá slabším 4* hvězdičkám, areál je uklizený, pokoje prostorné a dostatečně vybavené. V tomto ohledu se nemusíte ničeho bát. Na šnorchlování je toto místo rovněž dobré. Pláž je písečná, ze které je možný vstup přímo do moře pouze při přílivu, jinak je potřeba chodit přes molo. To zde měří necelých 100 metrů a na jeho konci je výborné šnorchlování. Bohužel se tady občas stává, že přístup na molo, resp. možnost vstupu z mola do vody je omezena z důvodu vln. Pak nezbývá nic jiného, než využívat bazény. Mám ještě jednu výtku a tou je fakt, že tu je prostor v moři omezen bójkami, za které nesmíte. Na šnorchlování podél korálu to nevadí, ale na zaplavání si dále od mola to už vadí.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, můžete mi prosím napsat recenzi na hotel v Hurghadě – Sea Star Beau Rivage? Byl nám doporučen. Naším hlavním požadavkem je čisté moře a možnost plavání, aby nebylo moc mělké. Hotelové služby budou snad dobré. Jde nám hlavně o to moře. Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Petro,

   tento hotel má takovou menší pláž, je písečná. Je v podstatě u takového malého zálivu, který má na šířku zhruba 50 metrů a dál je od volného moře předělen bójkami. Dno je víceméně písečné, ale sem tam tu pozůstatky po korálech jsou. Právě ve vzdálenosti oněch 50 metrů od břehu máte vodu cca po prsa, tedy není tu žádný extrémně pozvolný vstup, ale přesto pozvolný je. Pokud si člověk chce dobře zaplavat, tak musí až za bójky, kde začíná větší hloubka. Nevím, kým vám byl hotel doporučen, nicméně můj osobní názor je ten, že lze najít i jiné a řekl bych cenově podobné hotely s větší pláží i lepším vstupem do vody.

 • Odpovědět

  Děkuji mockrát za odpověď, objevila jsem zcela nový hotel titanic royal nemáte zkušenost prosím? Hotel bude krásný, ale s tím odlivem se trochu bojím, v recenzích píší vody po kotníky, což je asi trošku přehnané.. A protože to nabízejí hlavně ruské cestovky, tak bych nerada měla z dovolené peklo)))
  Děkuji moc
  Daniela

  • Odpovědět

   Dobrý den Danielo,

   ano, tento hotel je vybavením a čistotou alespoň za mě na velmi dobré úrovni. Pokoje jsou pohodlné a vypadají moderně, mnohé z nich mají vstup přímo k bazénům. Bazénů je tu plno, možná právě i kvůli tomu mělkému moři. Danielo, není to přehnané. Při odlivu tu je voda skutečně po kotníky a v některých částech zmizí úplně. Molo tu není, takže je nutné mělčinu vždy překonat, po 200 metrech začíná dostatečná hloubka na plavání, do té doby je skutečně mělko, při přílivu tu máte vodu max. po pás. Jestliže vám toto nevadí, tak vám tenhle hotel doporučit mohu.

 • Odpovědět

  Dobrý den, moc děkuji za vaši odpověď. Ještě se zeptám na hotel el malikia beach resort abu dabbab. Jaké je tam koupání a pláž? Moc děkuji

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, byli jsme v Egyptě již 8x a jezdíme do vyzkoušených hotelů (Concorde moren v Marse, Hilton Nubian v Abu Dabab a letos jsme byli Sheraton Soma bay, kde nás uchvátila možnost volně se procházet po krásné dlouhé promenádě a navštěvovat sousední hotely). Sheraton už je poměrně drahá záležitost, ale stálo to za to, nemáte tip na něco podobného, s krásnou písečnou pláží a luxusními službami? Korálů už jsme si užili dosyta, preferujeme písečnou pláž s příjemným vstupem do moře bez bot. Rádi bychom vyzkoušeli další místa, ale někdy je lepší vsadit na jistoty, že? Pokud byste měl tip na hotel kde není moc dětí, bylo by to ideální. Koukala jsem na Caves který je zcela bez dětí, ale recenze nic moc… Moc děkuji za radu)

  • Odpovědět

   Dobrý den Danielo,

   podívejte se na Sunrise Romance Sahl Hashesh (vstup do moře super, pozvolný, jak má být, všude jen písek, hotel kvalitní, ale i tak lze dle mě najít relativně cenově přijatelné termíny, je blíž k letišti, než jste byly letos). Lze i Baron Palace Sahl Hasheesh, ale to je už dražší záležitost. V Marsa Alam třeba Sunrise Marin Resort Port Ghalib (služby na nižší úrovni než u předchozích dvou, zas je ale levnější, pláž písečná, vstup do vody rovněž, až o po dál jsou korály, u kterých si ten, kdo chce, dosyta zašnorchluje).

 • Odpovědět

  Dobrý den, uvažujeme o dovolené v Marsa.Máme dvě děti 11a 5 let. Můžete poradit který hotel? Jde mi hlavně o pláž a moře. Nechceme trávit dovolenou u bazénu. Koukáme na Royal tulip beach resort a nebo Three corners sunny beach resort. Nebo nějaký tip od vás? děkuji Lucka

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucko,

   pokud vám jde o normální, pozvolný vstup do moře, tak ani jeden z těchto hotelů není ideální. U Three corners sunny beach resortu (je v Hurghadě) je 200 metrů mělčina (při odlivu po kotníku, při přílivu cca po kolena), takže buď ji musí člověk překonat a nebo chodit přes molo. U Royal Tulip je molo ještě mnohem delší, asi 650 metrů. U pláže je mělko, pak začíná celkem velká, ale ne moc hluboká laguna, ve které se dá plavat pouze při přílivu.

   Takže za mě je lepší volit něco jiného. Pozvolný vstup do moře v Marsa alam najdete třeba u Brayka Bay Resortu, Three Corners Equinox, Utopia Beach Club nebo Aurora Oriental Bay. Kdyby vás cokoliv dalšího zajímalo, klidně pište.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chystáme se do 14 dnů odletět (parta mladých lidí) do Egypta. Nejraději bychom pěknou pláž, nejlépe pozvolnou s písečným dnem, kde se dá po pár metrech plavat. Večer bychom třeba rádi vyrazili po promenádě do nějakého okolního městečka, přístavu atd. Byli jsme před pár lety v resortu v Marsa Alam, odkud jsme se po pláži nemohli vzdálit ani 20 m bez toho, aby nás hlídač ihned nehnal zpátky. Náš rozpočet je ideálně do 12 tis na osobu.
  Děkuji za Vaše typy
  Monika

  • Odpovědět

   Dobrý den Moniko,

   tak v Marsa Alam je vyhovující pouze letovisko Port Ghalib. To znamená hotel Sunrise Marina Resort Port Ghalib, je jich tu víc ale pouze tento má pláž se vstupem do moře bez mola. Nejsem si ale jistý, zda se v jeho případě dostanete na 12 000 Kč / osoba. Na druhou stranu ale musím říct, že to je kvalitní resort. Nebo Hurghada, a tím myslím přímo Hurghadu, nikoliv její okolí, tedy např. La Pacha resort (pozvolná pláž, cenově dobrý hotel, hurghadská marina v pěší vzdálenosti), lze i Minamark Beach resort nebo Sea Gull Beach Resort. Koukněte se na ně, třeba vás některý z nich zaujme.

 • Odpovědět

  Dobry den.
  Mohla bych se zeptat na lagunu u hotelu Blue Reef Resort Marsa Alam?

  • Odpovědět

   Dobrý den, jasně 🙂
   tahle laguna je dost malá a na mě působí tak, že je uměle vyhloubená. Rozměrově má odhadem 50 x 20 metrů. Písečné dno, při přílivu voda cca po pás, tj. plavat se dá, ale obtížně, při odlivu, voda cca 30 cm a rychle se prohřeje.

 • Odpovědět

  Dobrý den chtěla jsem se prosím zeptat jestli hotel Mirage Bay v Hurgadě má i nějaký podmořský život chceme s kamarádkou a dětmi 12 a 16 let letět příští rok nikdy v Egyptě nebyli a chtěli jsme nějaký ten podmořský život trochu vidět, nějaký ten tobogán a také pozvolný vstup do moře moc děkuji za rady a hlavně cenově přijatelné děkuji Alena

  • Odpovědět

   Dobrý den Aleno,

   ano, lze tu šnorchlovat, byť se najdou nejen tady v nejbližším okolí i hezčí místa. Tady je taková umělá laguna s hrubým pískem a takovým stěrkem. V ní není nic, od moře je totiž oddělená sítí. Ten, kdo chce šnorchlovat, tak zde musí využít molo. Má asi 200 metrů a na jeho konci jsou i nějaké korály.

   Jinak z nejbližšího okolí je na šnorchlování nejlepší Coral beach Hurghada (ale bez tobogánů).

   Pokud jsou tobogány podmínkou, vyrazte do Marsa Alam do El Malikia Abu Dabbab (je hodně oblíbený zejména mezi Čechy a má jak tobogány, tak přilehlá zátoka Abu Dabbab nabízí jedny z nejlepších podmínek na potápění vůbec).

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  chtěla bych Vás poprosit o radu. Chystáme se příští rok poprvé do Egypta s klukama 11 a 8 let a trochu tápeme kvůli plážím. Hledáme pláž, která by byla písečná, pozvolná (ale ne zas moc pozvolná, aby se nešlo půl kilometru po kotníky), korály spíš jen po okrajích. Byla nám doporučena oblast Marsa Alam, z hotelů jsme zatím vytipovali: Sentido Oriental Dream, Brayka Bay Reef a Aurora Bay Resort (tam nás ale trošku odrazují recenze na jídlo a pití). Zajímal by mě Váš názor na jednotlivé hotely nebo jestli byste měl typ na nějaký jiný zajimavý hotel v podobné cenové kategorii? Nerada bych první setkání s Egyptem dětem zkazila :-). Děkuji. Petra

  • Odpovědět

   Dobrý den Petro,

   je vidět, že jste si s tím dala práci. Z hlediska vašich požadavků to jsou všechno dobré tipy. Než jsem dočetl k samotným hotelům, které zmiňujete, tak mi hned v hlavě naskočila právě Aurora. Osobně si nemyslím, že by to zde bylo co se jídla týče nějaké špatné, výběr tu je jednoznačně dostatečný. Ale jestliže jste četla recenze, tak jste si asi už sama udělala celkem reálný obrázek. Jen myslete na to, že co recenze, to názor a každý je jinak náročný.

   Váš výčet hotelů doplním ještě o Sunrise Marina Resort Port Ghalib, dál Royal Brayka Resort, před kterým je sice korál, ale lze se od něj bez problému chodit koupat hned k vedlejšímu Brayka Bay Reef. Pokud si potrpíte na o něco lepší hotely, lze vybrat i jeden z hotelů Jaz u zátoky Coraya, v jejímž čele je také pláž s písečným tak akorát vstupem (tedy ideálně Jaz Solaya, případně Jaz Lamaya). Víc mě toho v tuto chvíli nenapadá, žádné další hotely v Marsa Alam by vaše požadavky nenaplňovaly.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  prosím o radu,chceme letět ,koncem března příštího roku do Egypta. Zaujal mě hotel Serenity Makadi Beach. Ráda bych někam,kde je při odlivu moře i při vstupu z pláže a není potřeba využívat molo. Nebo je lepší hotel Malikia Resort Abu Dabbab? Děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý večer Markéto,

   Serenity Makadi Beach je velmi pěkný resort, jedinou jeho nevýhodou je, že chybí písečný vstup do moře. Písečná pláž tu je, ale pro vstup do moře jsou vhodné boty do vody, vstup je totiž přes korály a mělčinu (je to takový 30 metrů široký pás, který se zde táhne podél pobřeží). Takže je lepší chodit přes krátké molo. Někdy se přes molo chodit nedá z důvodu vln, pak tu máte k dispozici bazény, dva z nich mají slanou vodu.

   Serenity je o něco kvalitnější hotel než Malikia Abu Dabbab, ale jestli chcete písečná vstup do moře, volte raději Malikii.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  chystáme se v říjnu do Sharm El Sheikh. Rádi bychom vybrali nějaký hotel, který má blízko pláž s pískem nejen na ležení ale i v moři. Setkali jsme se v Marsa Alam s koupáním pouze z mola kvůli korálům a v Hurghadě zase s mořem, kde byla po 300 metrech stále jen voda po kolena a plavat se tedy nedalo. Proto bychom nyní chtěli ideálně písečné svažující se dno. Úplně nejlepší by pro nás byla oblast s tímto mořem a třeba nějakým městečkem poblíž, kde by to trošku žilo.

  Děkuji za odpověď a přeji krásný den

  Monika

  • Odpovědět

   Dobrý den Moniko,

   trváte na Sharm el-Sheikhu? Hotely s takovým pobřežím, které bude splňovat vaše představy, lze najít jak v oblasti Hurghady, tak Marsa Alam, byť i v těchto oblastech převažují místa s komplikovanějším vstupy do vody (ostatně na ně jste zřejmě měla doposud trochu smůlu), ovšem Sharm el-Sheikh příliš takovým možností nenabízí. Podívejte se prosím na tuto moji cca týden starou reakci o pár řádků výše, kde jsem reagoval na podobný dotaz a zmiňoval jsem tam i některé hotely. Děkuji.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  na přelomu září a října chceme do Egypta. Mám vybrané hotely a potřebuji poradit, aby tam nebyl velký odliv, aby se dalo celý den koupat v moři
  a nejen po kotníky. Jedná se o hotely Sentido Palm royale Soma bay, Caribbean world Soma bay,Hotel Jaz Makadi oasis resort, Movenpick resort Abu soma,
  Nebo mi prosím poraďte kam jinam. Třikrát jsme byli v Prima life makadi a už chceme jinam. Děkuji za odpověď
  Eva

  • Odpovědět

   Dobrý den Evo,

   děkuju za perfektně položený dotaz, přesně takhle si to představuji 🙂 Rozumím vašim obavám, vezmu to popořadě, ano?

   Sentido Palm royale Soma Bay – má dlouhou a perfektní pláž, samý písek, jak na pláži, tak v moři. PO cca 5 metrech máte vodu skoro po pás, tedy zde rozhodně z mělka nebo velkého odlivu mít nemusíte

   Caribbean world Soma bay – hodně podobné jako u prvního hotelu, opět všude písek, odliv je sice patrný, ale mělko není

   Jaz Makadi oasis resort – při vstupy do moře tu je hrubý písek a jemný štěrk s úlomky mušlí, tj místy se musí našlapovat opatrně, po zhruba 15 až 20 metrech máte vodu po pás, dál už je větší hloubka na plavání, když jdete / plavete ještě dál, je tam opět mělčina, při odlivu to zde místy čouhá z vody. To se bavíme zhruba o vzdálenosti 100 metrů od pobřeží.

   Movenpick resort Soma Bay – pláž hodně podobná plážím u prvních dvou hotelů, ale je tu větší mělčina, vstup je hodně pozvolný, v 50 metrech od pobřeží cca hloubka od 50 do 100 cm.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, tedy Vy jste ten nejúžasnější zdroj informací. Přečetla jsem si Vaše odpovědi, orientaci mám, ale stejně jsem bezradná. S partnerem obvykle jezdíme do Royal Monte Carlo v Sharmu – tj. vyšší standart pro dospělé, prima šnorchl, pohodička. Ale tentokrát má přání moje maminka, tj. 72 let, slušně chodící, ale s bolavými koleny a zády, která moc dobře neplave, ale miluje moře, plavání v jistotě, tam kde stačí a kameny nesnáší. Obávám se, že to v Egyptě nebude pro ní, ale přesto, prosím, nemáte typ? Pod 5 hvězd ne a hlavně možnost beach front, něco jako zmíněný Royal Monte Carlo, klidně bez části jen pro dospělé a je mi jedno, kde. MOCMOCMOC děkuji. Sim.

  • Odpovědět

   Dobrý den Simono,

   chápu. Nevěště hlavu, i pro vaši maminku si myslím, že v Egyptě najdeme řadu ideálních míst. Určitě nevolte Sharm el-Sheikh, ostatně tam sama víte, jak pobřeží vypadá.

   Takže vybíral bych ve vašem případě úplně nejlépe z oblasti Hurghady, kde lze najít řadu hotelů splňujících vaše kritéria, např.:

   – The Grand Palace – přímo v Hurghadě v podstatě jen „pár metrů“ od letiště
   – Sunrise Romance Sahl Hashesh – v oblasti Sahl Hashesh jižně od HUrghady s parádní písečnou pláží
   – Sentido Palm Royale Soma Bay – v Soma Bay

   Nebo případně více na jihu v Marsa Alam:

   Hilton Marsa Alam Nubian – ale tady pozor k pláži se musí udělat pár kroků (je to asi 500 metrů)
   … to je v Marsa Alam více méně vše, jinde by pláže, resp. vstupy do vody nemusely úplně vyhovovat.

 • Odpovědět

  Zásah do černého. Děkuji.

 • Odpovědět

  Dobrý večer Lukáši. Děkuji za rychlost, destinace jakákoliv. Ano, dobré plavání a šnorchlování. Něco jako Kalawy, z mola šnorchl a v zátoce koupání, chtěli bychom poznat i jiná místa. Děkuji. Pavla

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavla,

   jasně, chápu. Zároveň mám dojem, že preferujete lepší a klidně o něco dražší hotely. Zkusil jsem tomu moje tipy pro vás přizpůsobit.

   Kvalitativně nejsrovnatelnější resorty s Kalawy spolu s takovým rázem pobřeží, které splňuje vaši představu, najdete u zátoky Coraya. To je kousek od letiště v Marsa Alam. Jsou to Jaz Lamaya, Jaz Samaya, Jaz Solaya, případně asi nejlepší hotel zde, ovšem zas na druhé straně zátoky, kde molo chybí, je Steigenberger Coraya Beach Resort.

   Nebo trochu z jiného soudku, sice dál od letiště, ale rovněž s krásným pobřežím, kde je možné plavat v lagunách enbo popojít po krátkém molu a tam šnorchlovat… Fantazia resort.

   Věřím, že jsem se strefil do vašeho gusta 🙂 Kdyby ne, pište.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, protože nás letos club magic life sharm el sheikh imperial zklamal mořem ( zapomněli ho napustit) a válet se u bazénu nás fakt nebaví, prosím poraďte, kde se dá plavat. Z mola to nešlo, prostor ohraničený a hlídaný plavčíkem( to je dobře), byl pro tolik šnorchujících prťavý. Vidím, že už víte o čem píšu (viz. Gábina). Souhlasím, hotel, jídlo, služby super. Tak kam příště? Děkuji za radu. Babi Pavla

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavlo,

   chcete Sharm el-Sheikh nebo lze i jiné destinace? Chcete dobré plavání? Nebo i dobré podmínky na šnorchlování? Vadí vám molo nebo vám vstup do moře z mola nevadí?

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  Děkuji za odpověď. Zatím jsme hotel nezarezervovali. Jaký by jste doporučil s pozvolným vstupem, aby se dalo koupat?
  Děkuji předem za odpověď, hezký den Gabina

  • Odpovědět

   Ono není Sharmu toto kritérium úplně jednoduché splnit. Buď tu jsou totiž dlouhá mola, viz u dříve zmiňovaného hotelu nebo krátká mola. Ty jsou v místech kde je pobřeží buď takové skalnatější nebo je zde klasická pláž, ale nemá normální pozvolný vstup do moře po písku. V některých místech se koupat dá i bez mola, ale většinou je moře hned u břehu buď moc mělké nebo s korály, tj. chybí písečné podloží. Typická písečná pláž s normálním vstupem do vody a s písečným dnem je snad jen u zálivu Naama Bay, takže např. hotely Ghazala Beach, Novotel Sharm El Sheikh nebo Hilton Al Fayrouz Resort.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  už dlouho vybíráme s kamarády dovolenou v Egyptě,byli už jsme několikrát na Marse a chceme zkusit i něco jiného.Rozhodli jsme se pro Sharm el Sheik a vybrali hotel Club Magic Life Sharm el Sheik Imperial.Chtěla jsem se zeptat zda tento hotel má pozvolný vstup do moře( víc vody jak po kolena 😀 ),a ne jen z mola.Něco podobného jako na Marse Malikia.
  P.S. Mimochodem stránky jsou to moc pěkné a je dobře,že nám všem poradíte.
  Chystáme se v říjnu.
  Děkuji za odpověď Gábina

  • Odpovědět

   Dobrý den Gábino,

   nepíšete, zda už máte zarezervováno, či nikoliv, pokud chcete pláž s normálním vstupem do moře, tak toto bohužel není to pravé ořechové. Pláž dobrá, ale moře hodně mělké, při přílivu dostatek vody akorát tak na válení se v moři a velmi opatrné „plavání“ v malých o něco hlubších prostorech. Jinak tu je mělko, takže se musí přes molo, to zdejší má asi 300 metrů. Takže vstup do vody považuji za nedostatek tohoto hotelu, krom toho je však resort kvalitní, v areálu plno palem, hezké pokoje, zkrátka vše tak, jak má být. Bude se vám zde líbit 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  chtěli bychom na podzim do Egypta, máme roční dítě. Hledáme hotel s pláží, kde se nebude muset chodit z mola a ani v botech do vody, ideálně písčitá pláž s malým podmořským životem. Ideálně aby kousek v dosahu byla možnost si pěkně zašnorchlovat.

  Díky za tipy.

  TH

  • Odpovědět

   Dobrý den Tomáši,

   mrkněte se na Shams Alam (akorát ten je dost na jihu, prakticky nejdál od letiště), ale odměnou bude perfektní pláž i moře se super bohatým podmořským životem. Nebo Jeden z hotelů u Brayka Bay, buď Brayka Beach Resort nebo Brayka Bay Resort. Pláž bez mola s pozvolným vstupem do moře po písku je i u Aurora Oriental Bay… korál hned vpravo od pláže podél břehu.

 • Odpovědět

  Dobrý den máme vybraný Club Calimera Akassia Swiss Resort, Marsa Alam jedeme s vnukem 10 let který se těší hlavně na šnorchlování a na tobogány jaký je váš názor na tenhle hotel a možnosti šnorchlování

  • Odpovědět

   Dobrý den Vlado,

   možnost tobogánů je tu skvělá (k hotelu spolu se sousedním hotelem LTI Akassia Beach) patří aquapark. Takže v tomto ohledu je to dobrý výběr. Mnohé potěší a krom normálních bazénů i velký 50 metrový plavecký bazén. Se šnorchlováním je to o něco horší – v moři u pobřeží je vytesaná taková poloumělá laguna, ve které bývá hodně lidí a o to méně ryb. Takže za pořádným zaplaváním si nebo šnorchlováním je nutné chodit přes jedno ze dvou zdejších mol (mají asi 60 metrů, tj. nic dlouhého) a na jejich konci vstoupit do hluboké vody u korálového útesu. Tam je šnorchlování velmi dobré, ovšem tato možnost vstupu z mol tu bývá celkem často zamezena vlající červenou vlajkou (kvůli vlnám na moři a nebezpečí toho, že vás vlna hodí na korálovou bariéru). Jinak samotný hotel – služby na solidní úrovni, pokoje prostorné, čisté, vybaevní starší, ale s lcd tv, varnou konvicí i malou ledničkou.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, hledám klidnou dovolenou v Egyptě. Našla jsem hotel Radisson Blu Resort v oblasti El Quseir. Máte s tímto hotelem a místem nějaké zkušenosti? Co mohu očekávat? PS: žraloků se nebojím
  Děkuji za odpověď a zdravím Jitka.

  • Odpovědět

   Dobrý den Jitko,

   ano, Radisson Blu El Quseir je fajn hotel. Není malý, je naopak docela velký. Ale areál je rozlehlý, takže lidi se nejen v rámci areálu hotelu, ale i na pláži rozprostřou. Nikde tedy není „narváno“. Zároveň tu není zvykem, že by večer probíhaly nějaké party nebo diskotéky, takže tu je klid. Z hlediska čistoty i stravy je za mě vše v pořádku. Upozornil bych snad jenom na dvě věci, za prvé na jeho relativní odlehlost od letiště (85 km) a na přístup do moře – mělký a přes nejrůznější korály, jsou potřeba boty do vody. Nebo se dá jít přes krátké molo (100 metrů, takže nic dlouhého). Teprve zde si zaplavete a zašnorchlujete – někdy tu jsou přímo z mola vidět delfíni. Kdyby vás zajímalo něco víc konkrétního, napište 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý večer,
  obávám se velkého odlivu u hotelu Jaz Aquamarina, kam se chystáme počátkem října. Je odliv opravdu značný, že znepříjemnit koupání?
  Dekuji
  Ivo

  • Odpovědět

   Dobrý den Ivo,

   je to v podstatě tak. Ono to tu není ani tak o odlivu jako o tom, že moře zrovna před tímto hotelem je obecně hodně dlouho mělké. Tzn. i při přílivu je mělko, většinou jen voda po kolena. Musí se jít min. 800 metrů, abyste se dostal do hlubší vody. Dá se chodit k sousednímu hotelu, který nefunguje a je zchátralý, je u něj udělán takový uměle vyhloubený záliv, kde se koupat dá, ale než písčité dno tu je bahno a kamení. Takže možnosti koupání v moři jsou zde spíše slabší stránkou. Hotel Jaz Aquamarine tuto nevýhodu ale kompenzuje asi 18 nejrůznějšími bazény.

 • Odpovědět

  Ještě mě napadá, četla jsem, že je v Egyptě od 11 do 15.8. muslimský svátek Í dal-adhá. V roce 2010 bylo právě kvůli tomuto svátku nejvíce útoků žralokem na člověka, protože několik stovek zvířat skončilo v moři… Tak mě to trochu vyděsilo…
  Mátě nějaké doporučení, jak šnorchlovat a nebýt tak v nebezpečí? Nebo spíš – cítit se v bezpečí? :))
  Moc děkuji 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, moc Vám děkuji. Nakonec jsem zakoupila hotel Aurora Bay Resort.
  Dočetla jsem se, že je tam moc hezké moře na šnorchlování.
  Co na něj říkáte?
  Moc děkuji, dáváte skvělé rady.
  Přeji krásný den 🙂 Veronika

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  chtěli bychom do místa, kde není příliš pozvolný vstup do moře, abychom nemuseli při každém koupání přes dlouhé molo a zároveň viděli nějaký podmořský svět při šnorchlování. Byl by vhodný hotel Sunrise Romance Sahl Hashesh?
  Moc děkuji za odpověď
  Veronika

  • Odpovědět

   Dobrý den Veroniko,

   z hlediska pláže (písečná) a vstupu do moře (po písku, bez mola a žádný velký odliv) by vám to tu vyhovovalo, z hlediska šnorchlování, resp. bohatosti podmořského světa je to horší. Asi takhle, pro toho, kdo v Egyptě nenavštívil potápěčsky vyhlášenější lokality, bych to klidně doporučil, ale tomu, kdo se třeba již koupal v místech, kde se vyskytují želvy apod, to tu bude připadat nezajímavé. V moři tu jsou nějaké menší korály, mnoho z nich ale je vybledlých a takových polomrtvých. Ryb je tu ale dost, takže se dá leccos vidět. Velké korálové útesy plné života tu ale nečekejte.

   Koukám, že se poohlížíte po lepších hotelech, co třeba Jaz Solaya (u zátoky s bohatým životem pod vodou, možná ale pro vás trochu pozvolnější vstup…) nebo Sunrise Marina Resort Port Ghalib nebo kvalitativně ještě lepší Steigenberger Coraya Beach. Mrkněte na ně. A kdyžtak klidně pište 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  chtěla bych se zeptat na oblast Port Ghalib. Do Egypta se vracíme již po čtvrté (Hurgada, Safaga, Marsa Alam). Jde nám hlavně o potápění. V cestovce nám byl hotel doporučen, recenze vypadají taky slibně, tak snad. A ještě jeden dotaz, můžeme narazit na želvy?
  Děkuji a přeji hezký zbytek dne.
  Blanka

  • Odpovědět

   Dobrý den Blanko,

   do kterého konkrétního hotelu se chystáte? V letovisku Port Ghalib, které je mimochodem vlastně jediným letoviskem v pravém slova smyslu v celém jižním Egyptě, jich je několik. Máte na mysli Port Ghalib Resort? … ano, šance na karety tu je, jsou mnohem lepší místa, ale i zde jsou občas při šnorchlování podél korálu vidět.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla bych poradit. Chystám se s mamkou v srpnu na dovču.
  Je mi 27, mamce 51 let.
  Rádi bychom pěkný hotel v Marse nebo Hurghádě, milujeme šnorchlování, takže hezká podmořský svět, hezkou pláž, kde je voda postupná, ne jen molo.
  Dobrou zábavu a skvělé jídlo. Můžete něco doporučit?
  Koukala jsem na tyto hotely:
  Stella Di Mare Beach Resort & Spa Makadi bay
  Caves Beach Resort Hurghada

  Můžete mi ještě nějaký doporučit?
  Moc Vám děkuji.
  Veronika

  • Odpovědět

   Dobrý den Veroniko,

   pardon za moji pozdní reakci. Caves Beach je pěkný a netradiční hotel, ale vstup do moře je u něj až příliš pozvolný, za odlivu často voda úplně zmizí, takže radši vyberte něco jiného. Stella di Mare Beach Resort – psal jsem o něm zde – i tady je to hooodně pozvolné, pokud se nechcete vodou jen brodit, ale zašnorchlovat si nebo se vykoupat, tak musíte přes 400 metrů dlouhé molo.

   Podmořský život je pestřejší v Marse, takže bych spíš vybíral tam. Nevím jakou máte cenovou představu, ale z té střední třídy třeba Three Corners Equinox nebo Royal Brayka Beach Resort. Oba mají vstup z pláže, a není tak nutné chodit přes molo. Koukněte na ně a kdyžtak se pak doptejte 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši,
  prosím o radu. Jedeme s rodinou poprvé do Egypta ( děti 7let a 8 měs.) Hledáme pěkný, příjemný hotel, kde bude hezká pláž s podmořským životem ( bez mola) a nějaký tobogán pro starší dceru v rezortu. Chtěli bychom letět v říjnu.
  Prosím poradíte mi?
  Moc děkuji za váš čas.
  Alice

  • Odpovědět

   Dobrý den Alice,

   jasně. Když potápění, resp. dobrý podmořský život, tak nemůžete vybrat nic lepšího než Marsa Alam. Kombinace tobogánu/ů a písečné pláže s normálním vstupem bez nutnosti používat molo sice dost výběr omezí, ale něco se najde.

   V prvé řadě to je oblíbená El Malikia Abu Dabbab Beach Resort – je to větší komplex a upozorňuj, že do něj jezdí hodně Čechů, což může být někomu na dovolené v zahraničí nepříjemné…

   Utopia Beach Club – také u pláže bez nutnosti jít přes molo a má několik tobogánů, byť menších.

   Nebo z vyšší úrovně (kvalitativní a cenové) hotely kousek od letiště – Jaz Solaya nebo Jaz Lamaya.

   Všechny tyto hotely nabízejí parádní šnorchlování. Našel bych i jiné hotely s aquaparkem, ale ty už nemají pláž, jakou chcete, většinou je u nich potřeba chodit přes molo, když si chcete v moři zaplavat.

 • Odpovědět

  Dobrý den, v Egyptě jsme byli již několikrát, jde nám hl. o klid a krásný šnorchl-nezničené koráli,bohatý podm.život. Zvažujeme Shams Alam nebo Gorgonii, poradíte? V Auroře jsme již byli, na pláži Abu Dabab také, vzdálenost od letiště nám nevadí, pokud podm.život bude stát za to. Díky za odpověď. verča

  • Odpovědět

   Dobrý den Verčo,

   jdete správným směrem, oba dva hotely nabízejí dokonalý podmořský život, a proto perfektní šnorchlování. Shams Alam má lepší pláž a hlavně vstup do moře, klasicky rovnou po písku z pláže. Rovněž pokud to porovnávám s Gorgonií, bývá v blízkosti Shams Alam více želv než právě u Gorgonie. Resort je menší a o něco klidnější než Gorgonia, na druhou stranu je starší a třeba vybavení pokojů a obecně hotelu jako celku není na tak vysoké úrovni jako v Gorgonii.

   Gorgonia Beach Resort je větší a trochu modernější. Vlez do moře je buď do lagun (více jsem o ncih před dvěma dny psal v této mé odpovědi) nebo přes molo k útesu, kde se dá také parádně šnorchlovat. Zdatnější se mohou vydat na šnorchlovací výlet podél útesu směrem na jih, dát si pozor, aby cestou nevplavaly do lagunu, ta nejde proplavat, a lze tak pokračovat až právě k hotelu Shams Alam. Celé to je po proudu a moře úžasné. Zpátky kvůli tomu proudu je lepší jít po pobřeží, je to asi 20 minut chůze.

   Kdyby vás ještě něco zajímalo, dejte vědět, snad jsem vám tímto mým porovnáním v rozhodování pomohl 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  prosím o radu, kam do Egypta v druhé polovině září. Před pěti lety jsem byla ROYAL BRAYKA BEACH a moc se mi tam líbilo, takže hledáme něco podobného :slightly_smiling_face:. Vyhovovalo nám písčité moře, kde korály jsou na kraji, takže si může člověk vybrat, jestli plavat a nebo jít šnorchlovat :slightly_smiling_face: Ale určitě dám na vaše rady :slightly_smiling_face:. Jde mi i o to, že když je odliv, tak aby člověk nemusel daleko za mořem.
  Když shrnu priority: Písek, bohatý podmořský svět, moře bez vln.
  Nevím, zda se dá najít něco, co bude vše splňovat.
  Moc děkuji za pomoct a přeji krásné léto.
  Veronika

  • Odpovědět

   Dobrý den Veroniko,

   jasně, rozumím vám. Vaše požadavky rozhodně reálné jsou :), záleží pak ještě samozřejmě na vaší představě o hotelu (o jeho službách a kvalitě). Takže vám doporučuji mrknout na: Utopia Beach Club, Aurora Oriental Bay (ten sice od pláže dělí hlavní silnice, kterou je nutno vždy přejít, ale jinak i zde je písečná pláž i supr šnorchlování), Three Corners Equinox (kde lze do moře chodit nejen z pláže, ale i z mola) nebo dva z těch kvalitativně nejlepších hotelů v Marsa Alam – Hilton Marsa Alam Nubian Resort (který je kousek od známé zátoky Abu Dabbab) nebo Jaz Solaya u zátoky Coraya.

   V klidu si je prohlédněte a skutečně myslím, že pokud vyberete jeden z nich, tak budete, co se týče požadavků, které jste zmínila, spokojeni. Pokud vás bude ještě něco zajímat, klidně pište 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý den Lukáši, moc děkuji za doporučení :). Vážím si vaší ochoty poradit. Nikde jsem nenašla tak podrobný portál jako tady, máte neskutečný přehled.
   Ještě jsem se chtěla zepatat, dorporučoval jste nám Hilton Marsa Alam Nubian Resort (ten se nám líbí, jen čekáme ještě jestli cena půjde o něco dolů) a také by mě zajímalo, jestli moře je opravdu tak daleko od hotelu, jak jsem někde četla, že je to jedno velké minus. Potom se nám líbil i Three Corners Equinox, ale asi čím jsem starší, tak tím větší respekt mám k moři a chtěla jsem se zeptat na žraloky, poslední dobou z toho mám velké obavy, je výskyt žraloků možný? Moc děkuji za vaše rady!

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat na Váš názor na hotel Fantazia resort Marsa Alam,na jeho úrověň a možnosti šnorchlování.
  Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano,

   Fantazia Resort je dobrý resort, pokoje na egyptský standard velmi pěkné, personál není vlezlý, na výběr je vždy dostatek jídla. Je to sice dál od letiště, asi 90 minut jízdy, ale vyplatí se to. Pláž je písečná, u pláže jsou laguny, jejichž podloží je vesměs písečné, jen sem tam narazíte na malý korál. Tyto laguny jsou super, dá se v nich plavat i šnorchlovat, a to i za přílivu. Dál je tady krátké molo a z něho se dá šnorchlovat podél korálových útesů. Je vhodné mít ploutve, často tu jsou různé proudy, takže bez ploutví to je obtížné.

   Podmořský život je v této lokalitě chudší než jindy v Marsa Alam, řada korálů je vybledlých nebo mrtvých (prý důsledek havárie lodi, která se v této lokalitě nedávno stala), ale i tak je zde šance na to kromě barevných rybek vidět i želvy nebo rejnoky.

 • Odpovědět

  Pekný deň, dnes som náhodne narazila na vašu stránku a veľmi sa páči vaša schopnosť poradiť a správne nasmerovať, tak som sa rozhodla vyskúšať aj ja. Chystáme sa s rodinou do Egypta, chceli by sme lokalitu Sharm el Sheikh. V hurghade sme už boli, tak chceme vyskúšať niečo iné, plus sa nám páči, že tu nie je vízová povinnosť. Ale, ideme s dvomi deťmi 6 a 13 rokov a preto by sme chceli hotel, ktorý má pozvoľný vstup do mora, aby sa mohol aj menší syn niekde na kraji člapkať a skúšať šnorchlovať. Predsa len ešte nie je dobrý plavec (pláva samostatne, ale nie tak dobre) a hoteli ktoré sa nám páčili majú vstup do mora len cez molo a rovno do 3-4 metrovej hlbky… Aktuálne nám poradili hotel Ghazala Gardens, alebo Regency plaza či laguna vista beach, že by mali túto našu požiadavku splňať. Viete mi prosím túto informáciu potvrdiť, resp. nás nasmerovať na iný vhodný hotel? Chceme aby si more užil aj najmenší syn. Ďakujeme krásne.

  • Odpovědět

   Dobrý den Veronika,

   pokusím se vás nasměrovat… doufám, že nereaguji příliš pozdě.

   Ghazala Gardens – starší hotel, vybavení pokojů je takové průměrné, takže sice úplně nenadchnout, ale jsou solidní. Ano, pláž tady je velká a písečná s pozvolným vstupem do moře – takže pro děti ideální, ale zároveň dál od pláže se dá v pohodě šnorchlovat. Jen upozorňuji na to, že hotel není přímo u pláže, nýbrž asi 400 metrů od ní.

   Regency Plaza – kvalitativně dost podobný jako ten první. Pláž opět písečná, hodně mělko, takže pro malé děti dobré, ale na plavání už tolik ne – to se musí po molu, na jehož konci si zaplavete i zašnorchlujete.

   Laguna Vista Beach – opět písečná pláž, ale opět vstup do vody hodně mělký, tj. na plavání nevhodné. Hotelu chybí vlastní molo, tj. přímo zde není vlastně ani možnost jít po molu do větší hloubky.

   Takže já osobně bych z těchto tří volil ten první. Pokud chcete něco kvalitativnějšího, mrkněte ještě na Al Fayrouz Resort, který je ve stejné oblasti u stejné pláže.

  • Odpovědět

   ďakujem veľmi pekne za odpoveď, potešila a som rada, že som našla túto stránku, lebo minulý rok sa nám Egypt veľmi zapáčil a určite teraz nejdeme posledný krát 🙂

   Pozerali sme si teraz hotel Al Fayrouz Resort, ale našla som ho v ponuke maximálne len s plnou penziou, čo nám veľmi asi vyhovovať nebude. Obávam sa, že deti by nás asi priviedli aj s ich smädom do zúfalstva. 🙂

   Minulý rok sme absolvovali Hurghadu – konkrétne Siva Grand Beach a tu sa nám pláž páčila, lebo bola plytká a zároveň sa dalo aj slušne zaplávať ďalej, takže boli deti spokojné. Pod morom toho síce veľa nevideli, ale mali sme výlet na ostrov a tam ich to nadchlo a preto chcú tento rok opätovne skúsiť šnorchlovanie.

   Čo sa týka ubytovania, tak nie sme extrémne nároční, ale jednoznačne musí byť čistota. A samozrejme dobrá strava 🙂

   ďakujem ešte raz za odpoveď, pre mňa osobne bol z týchto hotelov od začiatku favorit Ghazala Garden, ale manžel má námietky na vzdialenejšiu pláž 🙂

  • Odpovědět

   Veronika, nemáte vůbec zač. Z toho Ghazala Garden je to k pláži asi 10 minut pozvolnou chůzí, takže to za mě není vůbec hrozné 🙂 Navíc děti zde budou s pláží spokojeni, takže podle mě je pro vás Ghazala Garden dobrá volba. Mějte se fajn a kdyby něco, tak pište 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  děkuji Vám za Váš názor, velice si toho vážím, že jste ochoten poradit. Loni jsme byli v Desert Rose v prosinci, hotel super, jídlo bomba, moře studené, pokud by hotel neměl lagunu, vstupy do moře pouze přes korály. Vybrali jsme proto hotel, který má pláže delší a dá se tam potápět – je tam molo, ale recenze trochu strašidelné. Psala jsem ještě do CK, aby mi upřesnili, kam to přesně jedeme, jaký pokoj budeme mít, jak je to s odlivem a zda strava odpovídá 4 hvězdám. Zatím nikdo neodpověděl….Pokud by mi nabídli výměnu hotelu, chtěla jsem Vás ještě poprosit, zda byste mi doporučil nějaký dobrý hotel, kde by se dalo super relaxovat, najíst se, zaplavat si a zašnorchlovat.
  Ještě jednou děkuji a přeji krásný den
  Daniela

  • Odpovědět

   Dobrý večer Danielo,

   jestli chcete kombinaci dobrého šnorchlování a zároveň pohodlného vstupu do vody, mrkněte se na Brayka Bay Resort či na Sunrise Marina Resort Port Ghalib nebo na kvalitativně lepší Hilton Marsa Alam Nubian Resort nebo na Jaz Solaya.

   Jinak věřím, že se vám na váš dotaz CK již ozvala, byť upřímně řečeno se domnívám, že při nejmenším na dotaz s odlivem nebudou umět popravdě odpovědět 🙁

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  bohužel jsem až teď narazila na Vaše perfektní stránky. Už máme vybráno a zaplacenou zálohu u CK Blue style. Jedeme konec srpna začátek září 2019. Prosím o Váš názor k informaci k odlivu v Hurgádě a kvalitě hotelu : Hotel grand seas resort hostmark.

  Děkuji Vám Daniela
  PS: již jsem jeden vzkaz psala, ale zdá se, že se to ztratilo…Omlouvám se za duplicitu:-)

  • Odpovědět

   Dobrý den Danielo,

   hotel Grand Seas Resort Hostmark je průměrný hotel. A byť je starší, pokoje má průměrně vybavené (ale zas na druhou stranu poměrně velké a s ledničkou) a úklid zde většinou není úplně na jedničku, tak můj názor je ten, že ten, kdo není náročný, tomu se zde líbí. Co se týče moře, tak pláž i moře u pláže je písečné. Ano, je pravda, že tu je hodně mělko a během odlivu se plavat nedá (voda je totiž max. po kolena). Upozorňuji, že vrcholy přílivu i odlivu se mění. Takže zatímco třeba dnes odliv v Hurghadě vrcholil asi v 10 hodin dopoledne, na přelomu srpna / září to velice pravděpodobně bude úplně jinak.

   Váš předchozí dotaz se neztratil, jen se zařadil do fronty ke schválení. Když jste napsala tento druhý, tak první vymažu.

 • Odpovědět

  Dobrý den, pojedeme do Egypta poprvé, chci se zeptat, na kolik vyjde taxi z Makadi do Hurghady. Diky Lukáš

  • Odpovědět

   Dobrý den Lukáši,
   je to levné, jednu cestu z Makadi do Hurghady odhaduji na 120 Kč. Zkuste třeba ozkoušenou taxi službu abctaxi.com, kteří sídlí kousek od hurghdaského letiště.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, je nějaký hotel kde by odliv nebyl patrný y dalo se plavat celý den? Loni jsem byla v Menaville a tam to šlo, jen podmořský život velmi chudý pro šnorchlování.
  Díky Mirka

  • Odpovědět

   Dobrý den Mirko,

   tak odlivy jsou patrné všude, spíš jde o charakter pobřeží, který určuje to, jak moc snadné / nesnadné je do moře během odlivu vlézt. Čili doporučuji se vyhýbat takovým hotelům, u kterých je i při přílivu dost mělko. Asi nemá smysl vám tu jmenovat všechny hotely, které splňují to, co požadujete. Vyberte si pár resortů, které budou splňovat i vaše ostatní požadavky. A já vás pak jsem schopný nasměrovat v otázce odlivu. Obecně v Marsa Alam to jsou jen některé hotely u klasických pláží (Malikia, Aurora Oriental Bay, …), u Hurghady je takových hotelů víc nebo lze vybírat i z hotelů u Makadi bay.

 • Odpovědět

  Dobrý den, hledám pláž podobné této hotel coral sun beach, ale možná lepší hotel. Písečná i korálová pláž zároveň. Můžete mi poradit?

  • Odpovědět

   Dobrý den Betyno,

   pochopil jsem vás správně, že hledáte písečnou pláž s normálním, nikoliv pozvolných, vstupem do moře, ideálně tedy bez mola a zároveň chcete mít na blízku korály? Je to tak? Co třeba Aurora Oriental Bay?

  • Odpovědět

   Přesně tak. Je více takových hotelů se zátokou jako je vámi nabízená Aurora Oriental bay? Nejlépe 5* hotely. Děkuji za odpověď

  • Odpovědět

   Dobrý den, ano je. Koukněte se kdyžtak na předvčerejší dotaz od Radima a na moji odpověď, kde jsem zmiňoval jednak Hilton Marsa Alam Nubian Resort a jednak hotely u zátoky Coraya. Ve všech případech se jedná o 5* resorty a pláž u nich dostupná je.

 • Odpovědět

  Dobrý večer ,moc dekuji za Vaše informace .Mohu se ještě zeptat v kterou dobu začíná odliv a jak dlouho trvá ?Jeste jednou moc díky .Hedvika

  • Odpovědět

   Dobrý den Hedviko,

   na to není tak jednoduchá odpověď. Čas odlivu, ale i jeho velikost záleží na konkrétních dnech a samozřejmě i místech. Pokud se budeme bavit o Hurghadě a o zítřejším dnu (21.5.), tak odliv bude vrcholit ve dvě hodiny odpoledne s tím, že začne cca v 11 hodin dopoledne a skončí cca v 5 hodin odpoledne. Ale jak říkám, ne vždy musí vrcholit takto přes den.

 • Odpovědět

  Dobrý den,máme zaplaceny zájezd do Pensee Royal Garden,vím ze hotel je starší ,ale my letime za šnorchlovanim.Chtela bych se zeptat,jak to tam vypadá s odlivem a jak daleko se musí do moře ,než si člověk zaplave.Loni jsme byli v Malakii a nadhera.Je hodně velký rozdíl mezi pláží a podmořským životem mezi těmito hotely ?Dekuji Hedvika

  • Odpovědět

   Dobrý den Hedviko,

   můj názor je ten, že ačkoliv zdejší záliv co se podmořského světa týká na záliv Abu Dabbab u Malikie nemá (méně želv a obecně méně ryb), i tak je zde šnorchlování parádní a jedno z nejlepších, na které můžete přímo u egyptských hotelů narazit. Máte pravdu, že při odlivu je při vstupu od pláže u Pensee Royal Garden dost mělko, dlouho třeba jen 30 cm vody. Při takových podmínkách je lepší dojít na sousední pláž k hotelu Utopia, kde odliv není tak výrazný.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,

  potřebuji radu a vidím, že máte přehled. Jsme skupina 13 ti lidí a chceme jet v září do Egypta. Skrz šnorchlování jsem si našla doporučení spíše na Marsa Alam či Sharm, avšak u hotelů narážím na velký odliv a mola. Rádi bychom příjemnou dlouhou pláž s pískem, bez odlivu, hotel 5 plus přímo na pláži. Mám mnoho uložených hotelů a míst, ráda bych probrala s vámi více přes email. Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Ivet,

   omlouvám se za moji pozdní reakci. Pokud stále vybíráte, můžete mi odpovědět na můj email (právě vám ho posílám) a skrze mail můžeme probrat, co bude třeba 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtela bych se zeptat. Mam vybraný hotel Sentido Oriental v Marse. Je tento hotel vhodný pro rodinu s dětmi? Myslím tím vstup do moře a ještě jaký je tam podmořský život. Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den,

   ano, dle mého názoru je hotel Sentido Oriental Dream vhodný i pro rodiny s malými dětmi – má totiž pěknou a čistou písečnou pláž a vstup do moře je přímo z pláže, je to hodně hodně pozvolné, cca 150 metrů je mělčina (takže i pro ty nejmenší děti ideální), dál se dostáváte do velké laguny, kde je místy mělko, ale plavat se zde normálně dá a kde je krásné šnorchlování. Podmořský život je tu bohatý a není ani potřeba chodit do otevřeného moře ke korálovým útesům na vnější hraně laguny.

 • Odpovědět

  Dobrý den,ráda bych se zeptala,zda máte zkušenost i s oblastí Port Ghalib. Zaujal nás Port Ghalib Resort. Preferujeme jak krásné šnorchlování,tak i pozvolný vstup do moře a samozřejmě slušnou kvalitu ubytování.Moc děkuji za odpověď

  • Odpovědět

   Dobrý den Sandro,

   Port Ghalib Resort je kvalitní hotel, takže váš výběr schvaluji. Fajn je blízkost pěkného a nového přístavního městečka, kam se dá chodit. Jediné, na co bych upozornil, je vstup do moře, přímo u Port Ghlalib Resortu je dost mělko (při přílivu voda 100 až 150 metrů pouze po pás), takže na nějaké šnorchlování či plavání je potřeba využívat molo. To bývá někdy však zavřené (kvůli vlnám), pak lze využívat druhé molo o kus dál, které je již mírně v zálivu a tím pádem bývá otevřeno častěji.

 • Odpovědět

  Dobry den chystam se s dcerou /18/do Egypta ale jeste nevim kam presne stale nemuzu nic vybrat hledam more kde se da jit do vody boso da se tam zaplavat a nemusi tam byt moc koralu a ryb nejede nahodou nejaka maminka s dcerou podobneho veku a kdyz prosim o typ kam jet letime z ostravy 19.6.Iveta

  • Odpovědět

   Dobrý den Iveto,

   vám doporučuji zaměřit se především na region Hurghady. Buď na Hurghadu samotnou, kde korály většinou nejsou vůbec žádné a podmořský život je tam chudý v porovnání s jinými lokalitami v Egyptě. Nebo kousek jižně od Hurghady je záliv Makadi, kde sice podmořský život již nějaký je včetně korálů, ale zároveň tu všude jsou písečné pláže s příjemnými (tak akorát pozvolnými) vstupy do moře – je tu např. hotel Sunrise Royal Select, Sunwing Waterworld Makadi a řada další jiných. Pokud máte nějaká konkrétnější kritéria (a klidně i kritéria cenová, napište a pak vás jsem schopný nasměrovat přesněji).

 • Odpovědět

  Dobrý den, rozhodujeme se pro rodinnou dovolenou s dětmi 13 let a zaujal nás Marsa Alam – Brayka Bay resort, nyní jsem znejistěl ohledně odlivu, dle fotek tam není žádné molo, jedná se záliv, tam je také velmi patrný odliv, popř. jaký je Váš názor na tento resort? Předem děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Tomáši,

   ne, nemáte pravdu. Molo v Brayka zálivu je (je pravda, že to je poměrně nová záležitost). Molo je na jižní straně zálivu (u hotelu Royal Brayka – jak jsem pochopil, tak vy budete v tom druhém na severní straně zálivu). Odivu se tady bát nemusíte, uprostřed zálivu je dostatečná hloubka a byť se po stránkách zálivu při odlivu do moře leze špatně (vyjma toho mola), tak vstup do moře z centrální pláže je možný kdykoliv.

   Co se týče samotného Brayka Bay Resort – byť je to starší hotel, tak je pěkný. Pokoje dostatečně vybavené, naprosto vyhovující úklid každý den. V hotelu je k dispozici například i lékárna. Nečekejte žádný přehnaný luxus, za to ale můžete čekat příjemné prostředí, pěkné zahrady (stín díky řadě palem) a hlavní dobré koupání.

 • Odpovědět

  Dobry den. Do Egypta se chystame poprve. Vybiram hotel pobliz Hurghady. Velmi radi plaveme a „nebavi me“ daleky pozvolny vstup do more. Zaujal me hotel Bella Vista Hurghada. Da se tam dobre zaplavat? Dekuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Zuzko,

   jasně, to chápu, hodně pozvolný vstup do moře skutečně není dobrý. U hotelu Bella Vista je vstup normální, hezky přímo z písečné pláže do moře. O kus dál je dokonce pár korálu, takže se zde dá šnorchlovat a něco vidět. Hloubka na plavání je dostatečná. Jediné mínus je to, že prostor na plavání tu většinou mají ohraničený bójkami a za ně by člověk správně neměl. Ten ohraničený prostor není zas tak veliký, takže zdatnějším plavcům nestačí. … Dal zde totiž často kotví na moři pár menších jachet, takže proto ty bójky.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chystám se s dětmi (akční kluci 8a12let) v červnu do Egypta a nevím jestli oblast Hurgada nebo Marsa Alam. Co by jste doporučil a jaký hotel? Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Lenko,

   osobně dávám přednost regionu Marsa Alam, kde je jedno z nejlepších šnorchlování na světě. V Hurghadě je pobřeží dost uměle upravené, je tam sice víc písečných pláží s pohodlným vstupem do moře, ale podloží v moři není původní a chybí korály. Původní ráz pobřeží v regionu Hurghady nejdete třeba v zálivu Makadi (který se nachází kousek jižně od Hurghady) a nabízí dobré podmínky na šnorchlování. V Marsa Alam to je ale lepší.

   Doporučil bych vybrat nějaký hotel s tobogány, ale rovněž přírodní písečnou pláži. Buď třeba hned u letiště v Marsa Alam u zálivu Coraya, kde ke 4 hotelům patří jeden velký aquapark. Pravda je, že tyto resorty jsou dražší. Odkazy na ně vám pošlu na email. Nebo třeba u Abu Dabbab El Malikia Resort, kde jsou také tobogány a rovněž písečný vstup do moře

 • Odpovědět

  Dobry den, objevila jsem tuto vasi stranku a jsem nadsena. Ted v kvetnu bych rada jela do Egypta, ale vubec nevim kam. Jsme 2 dospeli, podminkou je hotel primo u plaze a dobry pristup do vody, pokud mozno bez mola, jsem po operaci kolene. Dostala jsem tip na hotel Gorgonia Beach v Marse. Prosim, dejte mi nejaky tip. Dekuji Alena

  • Odpovědět

   Dobrý den Aleno,

   nejsem si jistý, jestli zrovna Gorgonia Beach bude pro vás tím nejideálnějším – dá se tu jít do moře z pláže, ale prvních třeba 15 metrů je dost mělko, vstup je přes korálové podloží, takže se hodí boty do vody. Po 15 metrech narazíte na velké laguny, ve kterých se dá normálně koupat i šnorchlovat. Na šnorchlování je však lepší využít molo, které tu je také.

   Doporučuji vám kouknout na Aurora Oriental Bay, Brayka Bay Resort nebo El Malikia Abu Dabbab Resort, u kterých najdete pohodlné vstupy do moře pěkně z pláže po písku.

 • Odpovědět

  Dobrý den,hledám resort v Sharm el sheikh,kde je přímo u hotelu pláž s písčitým vstupem do vody a hlavně BEZ ODLIVU,kde se opravdu dá koupat celý den přímo na pláži. Máte tip? mockrát předem děkuji za odpověd 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý den Jakube,

   tohle v Sharm el-Sheikhu splňuje pouze oblast a pláž u zálivu Naama Bay (což je vlastně takové největší turistické centrum Sharm el-Sheikhu). Mrkněte se proto třeba na Novotel Sharm el-Sheikh nebo Hilton Fayrouz Resort. V podstatě vše ostatní má do moře pohodlný vstup pouze přes krátká mola.

 • Odpovědět

  Chtěla bych se zeptat na koupání u hotelu Movenpick Resort v oblasti Soma Bay Je vstup do moře přímo z hotelové pláže a dá se i plavat.

  • Odpovědět

   Dobrý den Anno,

   ano, vstup do moře je možný přímo z pláže. Pláž i dno při pobřeží je písčité. Svažuje se jen hodně mírně, 50 metrů od břehu hloubka max. 1 metr. Když chcete plavat, musíte ještě trochu dál. Při odlivu je vody méně, a pokud chcete hupsnout rovnou do hlubší vody, tak je možné využívat místní molo – ale na rozdíl od mnohých jiných hotelů v Egyptě tu chodit přes molo není vůbec nutností. Jinak Movenpisk Soma Bay resort je perfektní hotel, doporučuji.

 • Odpovědět

  Dobrý den chci letet letos do Egypta ale obávám se velkých odlivu . Jsou v egyptě místa kde není velký odliv aby se dalo do moře jít rovnou z pláže a nee po molech? Je nám jedno jaká oblast to bude hlavně ať je to bez odlivu a snorchlováni také nevyzadujeme diky Pavla

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavlo,

   odlivy jsou znát tam, kde je mělko. To je typicky právě v místech, kde jsou vybudována mola, která překonávají pobřežní mělčinu. V té se většinou koupat nedá, voda bývá po kolona, na některých místech lze v těchto mělkých podložích najít hlubší laguny a zákonitě v nich jsou odlivy nejvíce znát. Často se v nich dá plavat, ale pouze při přílivu. Vyberete-li si místo, kde je normální pláž (bez mola), tak tam rozdíl odlivu / přílivu tolik nepocítíte, rozhodně ne natolik, aby byl při odlivu znesnadněn vstup do moře.

   Takže proto doporučuji vybrat něco u Hurghady, kde je často pobřeží uměle upraveno a z pláží se chodí rovnou do moře. Pokud nechcete pobřeží, do kterého nějak výrazně zasáhl člověk, tak koukněte na hotely u zálivu Makadi (jižně od Hurghady) nebo vyberte nějaký záliv v regionu Marsa Alam (Abu Dabbab, Coraya nebo záliv u Aurora Oriental Bay).

   Klidně mi pak zašlete hotely, které jste si předvybrala, pak je vám budu moci z hlediska vstupu do moře blíže charakterizovat.

 • Odpovědět

  Dobry den, mam na vyber ze tri resortu. Aurora, kde je krasny podmorsky zivot, ale obavam se, aby se nakonec deti nebaly chodit do more a posledni recenze na tento resort nejsou uplne kladne. Nebo The Grand resort, kterou mi cestovka doporucuje ohledne sluzeb nejvice, ale nevim, jake je tam more – pristup a plaz a nebo Coral sun beach, ktery se nam take moc libi. Prali bychom si nejake vyziti pro deti a zaroven ciste pokoje, obstojne jidlo a pekne more. Je to nase prvni dovolena v Egypte, tak se snazime najit jen to nej a zaroven potrebujeme pokoj 3+2. Dekuji Machovec

  • Odpovědět

   Dobrý den Rostislave,

   s vaším požadavkem na pokoj 3+2 vám doporučuji se obrátit přímo na cestovní kancelář a při rezervaci si klidně několikrát v otázce dispozic pokoje zeptat a ujistit.

   The Grand Resort – pláž je zde přes silnici + se musí projít areálem hotelu Grand Hotel (což je hotel stojící naproti The Grand resort přes silnici). Tj. The Grand Resort samotný není přímo u pláže. PLáž je písečná, místy hrubší písek, ale převažuje písek jemňoučký. Vstup do moře je pozvolný a podmínky na šnorchlování tu jsou oproti Auroře, která leží u krásného zálivu plného korálů (byť i Aurora je od moře oddělena silnicí), nesrovnatelně horší.

   Pravděpodobně myslíte Coral Sun Beach pod Safagou / v Safaze. To je menší a méně navštěvovaný hotel, je od Hurghady totiž trochu dál. Ale je u krásné pláže a pěkné zátoky, která skýtá podobně bohatý podmořský život jako leckteré oblasti v Marsa Alam. Pokoje tu jsou za mě v pořádku, celkem pěkné.

   Za mě bych z hotelů, které zmiňujete vybíral mezi Aurorou nebo Coral Sun Beach.

 • Odpovědět

  Zdravim vas jedeme s prateli Hurghadu hotel Hawai palm resort, jak to tam vypada s plazemi okolo? Radi mame jak prirodni ,,divoke” tak i s pozvolnym vstupem a koraly. Dekuji, hezky den 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý den,

   upřímně řečeno tady (tedy přímo u tohoto hotelu) ani jedno z toho není 🙁 Pláž je písečná, menší, pobřeží přírodní není, je upravené, čili korály tady ani u okolních hotelů nečekejte. Pokud si dobře pamatuji, tak vstup do moře je zde možný jak přímo z pláže po písku (ale dno se celkem rychle svažuje, po pár metrech nestačíte), tak z mola.

   Snad jsem vás touto mojí reakcí moc nezklamal, věřím, že si dovolenou i tak užijete. Ale snažím se lidem psát tak, jak to je, ne to, co chtějí slyšet.

 • Odpovědět

  Dobrý den, byli jsme již v Sharmu-Dreams Vacation hotel, v Marsa Alam-Penzee, Aurora, Three Corners Fayrouz Plaza, Hurghada se nám nelíbila. Preferujeme skvělý šnorchl, zatím vede zátoka Jabal u hotelu Aurora, co doporučíte? Na prvním méstě je úžasný šnorchl, na druhém kvalita ubytování,jídla a hl. klid!!!!!! Díky. Verča

  • Odpovědět

   Dobrý den Verčo,

   koukám, že Egypt už máte celkem projetý 🙂 Z těch resortů, které jmenujete bych i já doporučil Aurora Oriental Bay, resp. šnorchlování ve zdejší zátoce Jabal Al Rosas. Nebo se mrkněte na Hilton Marsa Alam Nubian Resort, který je k letišti blíž, než Aurora, hotel velmi kvalitní a podmínky na potápění v blízkém zálivu Abu Dabbab jsou famózní. Pokud chcete poznat jiné místo, tak doporučuji tento hotel a tuto oblast.

 • Odpovědět

  Dobrý den, hotel v Marsa Alam, želvy, vstup do moře z pláže, šnorchl v malé hloubce ,při odlivu procházka po ostrůvcích?

  • Odpovědět

   Dobrý den Vendulo,

   vám bych doporučil mrknout jednak na Aurora Oriental Bay, určitě na hotely u Abu Dabbab i na záliv Utopia (čili buď hotel Utopia Beach Club nebo o něco horší Pensee Royal Garden).

 • Odpovědět

  Dobry den, prosím o tip na cca týdenní odpočinkovou dovolenou /matka50-dcera30let/
  Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Danielo,

   máte nějaká podrobnější kritéria? Pokud ano, napište mi je. Pokud ne, mrkněte se třeba na perfektní hotel Albatros Citadel Sahl Hasheesh, velmi kvalitní, ale cenově přijatelnější je také Utopia Beach Club. A podobných hotelů je v Egyptě řada, záleží na vaší představě.

 • Odpovědět

  Dobrý den, hledáme krásnou písčitou pláž kdekoli v Egyptě s pozvolným vstupem do moře, kde v červnu nefouká moc prudký vítr. Můžete nám prosím poradit? Děkuji za odpověd´.

  • Odpovědět

   Dobrý den Bruno,

   doporučil bych vám kouknout na pláž Abu Dabbab, potom ale také na pláž u Brayka Bay (hotely Royal Brayka Beach resort a Royal Brayka), pláž u hotelu Utopia Beach Club nebo severněji v Sharm el-Sheikhu pláž u zálivu Naama Bay (ta je ale větší a bývá tu víc lidí, nebudete tu mít tolik soukromí).

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Arabian Park, Dubaj, Emiráty

Emiráty (-45%): 7 dní ve 4* hotelu přímo v Dubaji za 12 390 Kč

Hotel Murdeira Village Resort, Sal, Kapverdy

Kapverdy (-56%): týdenní dovolená na ostrově Sal za 14 990 Kč

Hotel Radisson Marina Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-63%): výjimečný Radisson Marina resort (8 dní) za 9 590 Kč

Hotel Mariant, S´Illot, Mallorca

Mallorca: dovolená (7 dní) s polopenzí v oblíbeném hotelu za 8 731 Kč

Hotel BM Beach, Ras al Khaimah, Emiráty

Emiráty (-56%): dovolená (7 dní) s polopenzí v Ras al Khaimah za 12 290 Kč

Hotel Gemma Beach Resort, Marsa Alam, Egypt

Egypt (-48%): dovolená (8 dní) v 5* resortu v Marsa Alam za 7 750 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.